Projekt Všeobecné zdravotní pojišťovny s výmluvným názvem Žij zdravě se soustředí na prevenci proti jednomu z nejzávažnějších civilizačních onemocnění – obezitě. Projekt systematicky vzdělává laickou i odbornou veřejnost. Jaké webové portály můžete navštívit a dozvědět se víc o zdravém životním stylu?

Představujeme weby projektu Žij zdravě

žij zdravěEdukační webové stránky o zdravém životním stylu jsou určeny dospělé populaci. Pravidelně aktualizovaný server nabízí velké množství novinek z oblasti pohybu, zdravého stravování a hubnutí. Stránky jsou vytvářeny pod záštitou odborného dohledu lékařů, rekondičních instruktorů a výživových poradců. Každý návštěvník internetového portálu ZijZdrave.cz si může díky aplikaci Můj deníčekzaznamenávat svůj energetický příjem a výdej. Jednou ze zajímavých aplikací na stránkách je také Fitness DJ – správná hudba pro cvičení v tepové frekvenci, která vám pomůže efektivně spalovat. Stránky nabízí ikalendář akcí spojených se zdravým životním stylem. Na ZijZdrave.cz můžete také soutěžit o zajímavé ceny z oblasti zdravého životního stylu. Stránky jsou propojeny na Facebook (profil Letos zhubnu).

Yesneyes

Zábavně-edukační webové stránky o zdravém životním stylu jsou určené dětem a mládeži. Obsahem stránek jsou informace o zdravém stravování a výdeji energie, videorozhovory s mladými sportovci, umělci, fotky a videa z Jízd YesNeYes, recepty, hry a znalostní soutěže nebo hlasování v soutěži školních jídelen. Stránky jsou vytvářeny pod záštitou odborného dohledu lékařů, rekondičních instruktorů a výživových poradců. Web YesNeYes.cz je propojen na Facebook (profil YesNeYes.cz).

Čtyři webové mikrostránky vyzývají k aktivnímu přístupu k životu. Ženám, mužům, dětem i rodinám nabízejí podnětné informace o diagnostice obezity, pohybu nebo zdravém stravování.

žijzdravě

Stránky VZP-akademie.cz nabízí médiím široké spektrum aktuálních odborných informací o obezitě a nadváze a souvisejících zdravotních obtížích. Jejich prostřednictvím se novináři mohou dozvědět o plánovaných akcích, stáhnout si tiskové zprávy a materiály, prohlédnout si videa s odborníky i uložit si fotografie odborných garantů projektu.

V průběhu celého roku poskytuje VZP vybraným novinářům, kteří se při své práci zaměřují na téma zdravého životního stylu, nadváhy a obezity, exkluzivní informace k relevantním tématům. Pořádá pro ně neformální setkání s odborníky z různých oborů – VZP akademie nebo press tripy – pohledy do zákulisí lékařské vědy (ve vybraných zdravotnických zařízeních).

žij zdravě

Reklama