Čtenářka Tana M přispěla k dnešnímu tématu a svěřila se, že svým již dospělým dětem popřála k dnešnímu svátku…

Děti jsou kořením našeho života. Někdy je to koření typu „hot chilli“, někdy je to koření typu „heřmánek a vanilka“.
Když jsou děti malé, tak naplní naš život vrchovatě. Naučíme je chodit, psát, číst, počítat, vážit si druhé, poznávat svět, život.Dáme jim lásku, a pocit šťastné rodiny .
Postaráme se jim o zájmové činnosti, kroužky malování, zpěvu, hokeje, basketbalů, naučíme je cizím jazykům, naučíme je pracovat na počítači.. No prostě, zajistíme jim vše. Téměř každý rodič chce pro své „ květinky“ , to nejlepší. Pak nastane to krásné a lásky plné období dospívání u dětí, kdy většina rodičů zešediví, už jen z toho ...“ Co jsme to vlastně vychovali?“ To je hodně častá otázka rodičů dospívajících dětí. Pak čekáme, ....kdy ten náš milovaný Pepa , Franta , nebo Andulka přinese domu první marihuanu, kamarády s drédama, kérku, a partu puberťáků se zelenýma vlasama.
Pořád si jenom opakujeme? kde jsme udělali chybu“?, proč jsou naše děti jiné než jsme byli my.Pak čekáme co bude konat. Děti nějakým zázrakem dospějí a chytí si život do vlastních rukou. Na to čekáme s manželem jako na spasení.
Při psaní dnešního příspěvků jsem se trochu zamýšlela.... je to už 24 let.
Teď už mé ratolesti přicházejí k nám,když mají bebíčko. Tedy, když mají starosti, s láskou, s rozvodem, s novou prací,s placením hypotéky, ze stěhováním....
Vážíme si našich dětí , že dostudovali vysoké školy, vážíme si děti , že je máme, vážíme si taky i to že se každý z naších synů postavil na vlastní nohy.
Dnes je mezinárodní den děti. Obou dětem /24,27 let/ jsem dnes poslala SMS, s přáním. Odpověď.... „Mami díky“. A to potěší.
Hezký den
Tana M
Prostě uvedeme je do života. Dáme jim nejen lásku, ale v podstatě celou svojí životní energii. Když však děti dospějí, a vylítnou z hnízda, přicházejí děti jen když mají starosti.


 

Díky Tano M. Těším se, až se na to budu dívat s odstupem tak jako Vy. V současnosti jsem zcela IN. A o nadhled se jen snažím, občas se domnívám, že jsem „nad“, abych hned vzápětí zjistil, že ne, že mi některé věci srdce i nervy trhají.

Dnešním tématem dne je Den dětí. Proč si je pořizovat, proč si je nepořizovat. Jsme na své děti hrdí, vkládáme do nich své ambice, Prostě si o nich povídáme. Přispějte svým názorem, pochlubte se na e-mail:

redakce@zena-in.cz

Příspěvek, který se mi bude nejvíce líbit odměním pytlem s bonbony  nimm2

nimm 2

Atˇsi i děti ve vašem okolí užijí sladkostí…