Vitamin C je blahodárná sloučenina s názvem kyselina L-askorbová.
Tato kyselina je esenciální vitamin, to znamená, že si ho tělo nedokáže samo vytvořit. Přijímáme ho z potravy (zelenina - paprika, špenát, rajčata, brambory, ovoce - citrusové plody, šípky), v poslední době si jej můžeme koupit v lékárně, protože se vyrábí i synteticky.

Lidský organismus potřebuje pro svoji správnou funkci a zdravý vývoj mnoho různých vitaminů.
Údajně až osmdesát procent této potřeby připadá na vitamin C.
Z toho vyplývá, že je jedním z nejdůležitějších vitaminů pro lidský organismus.

Známy jsou jeho účinky, které mají velmi dobrý vliv na prevenci a léčbu mnohých nemocí - pomáhá při stresu, úzkosti, únavě, nedostatku energie, proti rakovinotvorným látkám, posiluje imunitní systém.
Proto bývá někdy označován jako „vitamin krásy“.

Málokdo z nás je schopen sníst denně takové množství ovoce a zeleniny, aby poskytl svému tělu dostatek vitaminu C, proto jej odborníci doporučují dodávat tělu i v jiných formách, než jsou přírodní zdroje.
V takových případech si můžeme vybrat z mnoha výrobků – potravinových vitaminových doplňků, kterých je našem trhu velká řada.

Pokud se bojíte hrozící chřipky, pak máme pro vás jeden dobrý tip: MegaCéčko od firmy Walmark.

MegaCéčko představuje zvýšenou dávku vitaminu C, kterou potřebují zejména kuřáci, těhotné a kojící ženy, lidé žijící ve znečištěných oblastech.
Potřeba vitaminu roste při stresových stavech.
Preventivně působí proti rýmě a nachlazení, v organismu umožňuje vstřebávání železa, napomáhá hojení ran a popálenin, působí na snížení krvácivosti dásní. Posiluje odolnost člověka, eliminuje účinek různých rakovinotvorných látek a pomáhá regulovat hladinu cholesterolu v krvi.

Hlavní účinky MegaCéčka:
■ chrání organismus před nachlazením a mírní jeho nepříjemné projevy
■ příznivě ovlivňuje obranyschopnost organismu
■ pozitivně ovlivňuje hladinu krevního cholesterolu  

Více o MegaCéčku najdete na stránkách www.walmark.cz  

 

Reklama