Láska je tématem bez hranic. Je nadčasová, silná, hluboká, nevyčerpatelná... Kdykoliv a kdekoliv na světě. Ale co že to vlastně je?

Najít k sobě někoho, kvůli komu se zastaví svět, díky němuž pocítíte ony „motýly v břiše“, je stav, po kterém touží doslova každý. Říká se tomu totiž láska. A život bez tohoto hlubokého citu jakoby ani nebyl. Je energií, radostí a hnacím motorem. Pro lásku jsme stvořeni, přináší úžasné věci a nemá cenu se jí bránit. Láska je hodnota, o níž stojí za to bojovat.

ruce

Foto: Shutterstock

Samotné slovo – láska – má ale tolik rozličných podob, až je to zarážející. To, co pro jednoho znamená milovat, může být pro jiného zcela jinak. Těch významů a nových pohledů na toto téma je nepřeberné množství. Láska není univerzální entitou, ale dokonalým originálem.

Láska je, když...

  • „Ranní nataženej budík a večerní klíč v zámku.“
  • „Láska je, když ucítíte duši té dívky...“
  • „Láska je 5 písmen, která znamenají to nejkrásnější na světě.“
  • „Motýli v břiše a umění odpouštět, růžové brýle i nohy na zemi, změna a svoboda, slib i závazek.
  • Láska je kalokagathia.“

Jak na lásku

O lásku musíte pečovat a věnovat jí čas, neobejde se ani bez dávky energie a snahy, musíte jí umět dávat, pokud ji chcete dostávat. Láska nedělá rozdíly, je investicí a s tím pravým protějškem je zkrátka k nezaplacení.

Přečtěte si také:

Takže, co že to vlastně je? Je tím, co vás dokáže udělat šťastné, naplnit vás po okraj, je to stav, kdy zapomínáte na vaše ego, díky ní přijímáte a zapomínáte na strach, ukrývá se tam, kde vás má druhá strana ráda jako vy ji. Láska není extrém, je rovnováhou dvou duší, je pevnou půdou a rovnocenností, která vydrží, i kdyby všechno ostatní rovné nebylo. Láska totiž hory přenáší.

„Navždy Tvé,

navždy mé,

navždy naše...“

Ludwig van Beethoven

Reklama