Trápí vás lehký únik moči neboli inkontinence? Je pro vás nepříjemné se o tomto problému bavit? Chceme vám poradit, jaké máte možnosti.

Inkontinence trápí ženy mnohem častěji než muže. Není pravdou, že postihuje jen ženy ve vyšším věku, naopak s tímto problémem se potýkají i mladé ženy, například po porodu.

Stane se vám někdy, že vám při kýchnutí nebo při prudkém pohybu unikne malý objem moči? Měla byste vědět, že jde o počínající stresovou inkontinenci. Je tedy nevyšší čas poradit se s odborníkem, jak stav řešit, a předejít tak pozdějším, větším problémům.

Jaké mohou být příčiny stresové inkontinence?

  • Ochabnutí svalů pánevního dna po těhotenství a porodu
  • Oslabení pojivové tkáně nebo zácpa
  • Úbytek estrogenu během menopauzy
  • Vedlejší účinky medikamentózní léčby

MoliklubPokud kašel, smích, kýchání nebo jiné pohyby, které vyvíjejí tlak na močový měchýř, zapříčiňují únik moči, pak tedy můžete trpět stresovou inkontinencí. Tento problém je zvláště patrný, když se močový měchýř příliš naplní.

Také fyzické změny, které jsou důsledkem těhotenství, porodu či menopauzy, mohou často způsobovat stresovou inkontinenci. Stresová inkontinence je nejběžnější formou inkontinence a, co je důležité, je léčitelná!

Při inkontinenci se zaměřujeme na zjištění stavu svalů dna pánevního, jež podporují močový měchýř a močovou trubici. Pokud je systém svalů oslabený, je tím pádem jen částečně efektivní. Výsledkem je to, že v průběhu fyzického stresu (fyzická námaha, prudké pohyby při kašli, smíchu, při cvičení ve fitnesscentru, prudké zvedání těžších věcí apod.) svalstvo pánevního dna nedokáže udržet moč při zvýšeném vnitrobřišním tlaku.

Stresová inkontinence se tedy vyskytne, pokud svaly, které vyvíjejí tlak, ochabnou. Výskyt stresové inkontinence se zvyšuje i s následnou menopauzou. Postihuje však i mladší ženy a ženy středního věku, často po čtyřicátém roce, z důvodu poklesu hormonální hladiny.

Díky tomu, že se stresová inkontinence dá určitými metodami léčit, je dobré se se svými problémy svěřit svému lékaři – praktikovi, gynekologovi nebo urologovi. Po následném bezbolestném vyšetření lékař zhodnotí stav a určí diagnózu, doporučí vám typ léčby, která je pro váš problém vhodná.

Moderní medicína nabízí několik postupů, které pomáhají s touto indispozicí účinně bojovat. Kromě vhodné změny životosprávy a lehkých cviků na posílení svalů pánevního dna se lze s inkontinencí účinně vypořádat používáním vhodných absorpčních pomůcek, například vložek.

Tyto pomůcky vhodné na inkontinenci nejenže rychle a spolehlivě absorbují tekutinu, ale naprosto bezpečně pohlcují i pach, který je postrachem mnoha pacientů trpících únikem moči. Pomůcky jsou prodyšné a díky vyváženému pH zajišťují, že pokožka zůstane zdravá; další nespornou výhodou je také jejich anatomický tvar, který umožňuje pohodlné přizpůsobení se každému uživateli. Absorpční pomůcky vám umožní žít svůj život naplno. Může vám je předepsat lékař, nebo si je můžete koupit v lékárnách nebo výdejnách zdravotnických potřeb.

Moliklub

Náš tip:

Vložky MoliMed od společnosti HARTMANN-RICO jsou spolehlivé pro zachycení moči při lehké inkontinenci. Vyznačují se diskrétností, prodyšností a vysokou schopností absorpce. Absorpce je zajištěna pomocí jedinečné distribuční vrstvy s krouceným vláknem, které rychle odvede moč do savého jádra. Ve třívrstvém jádře se moč mění na gel, čímž se zabraňuje jejímu zpětnému návratu, a povrch pokožky tak zůstává stále suchý. Díky použití materiálu netkané textilie může pokožka navíc volně dýchat, nezapařuje se a zůstává zdravá. Anatomický tvar vložek MoliMed umožňuje jejich přizpůsobení se každému tělu. Spolehlivá fixace je zajištěna prostřednictvím lepícího proužku na spodní straně. Díky tenkému provedení jsou vložky MoliMed diskrétní a nenápadné.

 

Napište si o vzorek vložek MoliMed pro lehký únik moči na  www.moliklub.cz nebo volejte zdarma na 800 100 150.

 

Reklama