Muuuuška jenom zlatá… recituje profesor Kolísko. A něco na tom bude, protože je to pocit prchavý a nepopsatelný. Tak co to je vlastně štěstí? Láska, peníze, dobrá práce, volné odpoledne, kdy nic nemusíme, tabulka čokolády, když vás přestane bolet zub, nebo všechno dohromady? Štěstí má mnoho tváří a pro každého znamená něco jiného, je to pocit blaženosti, po kterém všichni toužíme.
Psychologové si to vysvětlují takto:


Když se dostaví vlna spokojenosti, povzbudí se krevní oběh, zlepší dýchání a tím zásobování těla kyslíkem. A hormony štěstí - endorfiny - zaplaví celé vaše tělo. Není proto divu, že si tento zážitek chceme opakovat stále znovu. Je opojný.
A já na to: to by nám svým způsobem mohlo stačit ke štěstí zhluboka dýchat někde na horách… ale tak jednoduché to asi nebude.

Kam se podíváme, všichni hledají štěstí, ale bohužel často na nesprávných místech. Lidé zkrátka nevědí, co je skutečně učiní šťastnými. Zejména velice přeceňujeme, jak intenzivně a jak dlouho nám určité věci dělají radost. Při očekávání toho velkého štěstí často přehlédneme drobné radosti, které nás provázejí každý den.


Co je důležité?
Především to, aby člověk dokázal poznat, na čem mu v životě opravdu záleží, a nehnal se za chimérou, že se mu bude lépe žít, až vyhraje milion, až se zamiluje, až zhubne, až, až, až.

,,Tak hodně štěstí," přejeme si navzájem, ale nikdo nám už neřekne, kde tento krásný pocit máme hledat. Možná je hodně blízko a čeká, až si ho všimneme.

Co znamená štěstí pro vás, milé ženy-in?

Je to láska?
Jsou to vaše děti? Přátelé?
Ideální postava? Pocit sebevědomí?
Kariéra, výhra ve sportce?
Zdraví? Svoboda?
Nebo úplně obyčejná malá radůstka?
Kdy jste si štěstí uvědomila?
Jste momentálně šťastná?
Nebo na štěstí teprve čekáte?

Zamyslete se a pokuste se o mi o tom napsat.

Reklama