canaria

Dnes je svátek zamilovaných, Valentýn. Romantika a cestování k sobě patří k sobě tak těsně, stejně tak jako zamilovaná dvojice. Kam vyrazit na romantickou dovolenou? Zeptala jsem se kolegů, kteří cestovali díky naší spolupráci s Canaria Travel na Kanáry, co pro ně bylo na Kanárech romantické a na co rádi vzpomínají. Co jsem se dozvěděla?

Zuzana Sommerová:

Mně přišly nejromantičtější duny na Grand Canarii. Procházet se tam s panem Božským při západu slunce...
Ale nejvíce romantiky jsem v reálu viděla na nejznámější gay pláži na Grand Canarii. To byl pro mě nesmrtelný zážitek. Musím říct, že tolik krásných chlapů pohromadě jsem nikdy předtím a nikdy potom neviděla.

Jakub D. Kočí:

Každý asi vidíme romantiku trochu někde jinde. Byl jsem na ostrově Tenertife, který nabízí mnoho romantických zážitků, a já si je užíval, jak jen to šlo. Ať už to byl výstup na sopku Pico del Teide a neuvěřitelně krásný „zakázaný“ výhled na starý kráter Pico Viecho, mlžný prales Anaga s klikatými uličkami a závratnými údolími, nebo jen prosté poslouchání oceánu, když člověk leží v noci v pokoji a nechá si otevřené dveře na balkon...
Jsou to vzpomínky, které se jen tak z hlavy nepouští.

Klára Milošová:

Na Kanárských ostrovech, konkrétně na Fuerteventuře, kde jsem byla, mi přišly nejromantičtější tamní pláže... nebyly vůbec přelidněné, naopak, daly se „vychytat“ hodiny, kdy jste nepotkali téměř ani živáčka a mohli jste se procházet dlouhé minuty, vnímat pod bosýma nohama jemný chladivý písek a občas si je nechat opláchnout oceánem. Na pobřeží před vámi se rýsoval maják jako vystřižený z romantické ilustrace a nad obzorem moře se proháněla mračna, která tvořila neuvěřitelné obrazce a probouzela moji fantazii...
Kdyby po mém boku kráčel můj partner, dokážu si jen těžko vybavit romantičtější situaci... Na dovolené jsem ale byla s mámou, takže mi k romantice musela stačit opravdu jenom ta přírodní scenérie, která ale skutečně stála za to a všem dvojicím (i jednotlivcům) ji vřele doporučuji!

Klára Křížová:

Nejromantičtější jsou široké pláže s bílým pískem! Moje srdeční záležitost je Fuerteventura, to je pro mě láska na první pohled, vítr ve vlasech a slaná chuť na rtech! Pusté pláže bez lidí, písečné duny na severu ostrova a opuštěný maják na jihu. Vysušená krajina a kopce, krásné vyhlídky... prostě romantika a nádhera! Gran Canaria má v sobě energii civilizace, krásné restaurace na promenádě, chutné večeře ve dvou. Procházka po poušti Maspalomas, při západu slunce - to musí zažít každý, kde sem letí. Tenerife se svými drsnými lávovými poli a doutnající sopkou vytváří romantiku plnou napětí a melancholie. Každý ostrov má něco krásného.

Jistě nejromantičtějsí chvíle zažila na Tenerife naše bývalá šéfredaktorka Markéta Breníková, která se nám z dovolené vrátila těhotná. :-)

Pokud chcete se svým partnerem vyrazit na dovolenou, kde je krásně, nechte se inspirovat našimi zkušenostmi!

Na Gran Canarii, na Fuerteventuru a další Kanárské ostrovy se můžete vydat s naším největším touroperátorem pro tuto oblast - cestovní kanceláří Canaria Travel - více informací najdete na adrese www.canariatravel.cz nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 6, případně na telefonu: +420/221969224 nebo +420/221969234, mobilní operátor 602313049, fax 224946391 nebo 224 948025

Reklama