Vážená redakce,

vzhledem k tomu, že kdo pozdě chodí, sám sobě škodí, rychle spěchám i já se svým příspěvkem k dnešnímu tématu. Česká přísloví mám velice ráda, myslím, že je na nich mnoho pravdy a  vysloužit si třeba i nějaký dáreček za příspěvek je nádhera! I když mnohdy darovanému koni na zuby na koukej, v redakci ženy-in tohle obvykle neplatí. Prostě - co je doma, to se počítá, a malé ryby - také ryby.

Za svůj život jsem se mnohokrát přesvědčila, že líná huba - holé neštěstí, a bohužel že lež má krátké nohy. U nás doma dokonale funguje přísloví Kdo pozdě chodí, sám sobě škodí. Jakmile si někde položíte něco k snědku s tím, že si to vezmete později, máte obvykle smůlu. Také na svých dětech vidím, že jablko nepadá daleko od stromu - dokonale se v nich poznáváme. O tom, že kovářova kobyla chodí bosa, bych také mohla sáhodlouze vyprávět. Tatínek byl elektrikářem, a ty jeho opravy elektřiny bych vám přála vidět! Manžel je zedník a z našeho domku jsme se museli přestěhovat do bytovky, protože by nám za chvíli spadl na hlavu.

V nouzi poznáš přítele je taky svatá pravda. Mé zkušenosti jsou sice takové, že pro dobrotu na žebrotu, ale pomáhám dál. Moc se mi nedaří plnit přísloví Co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítřek. Jsem bohužel typ, co odkládá snad všechno, zejména to nepříjemné. Co se naopak snažím dodržovat je přísloví Ráno moudřejší večera.

Moje kamarádka se nedávno přesvědčila o pravdivosti přísloví Kde nic není, ani smrt nebere. Přišel k ní exekutor a prohlásil, že pohledávka je vzhledem k jejímu majetku nedobytná, a dal jí pokoj.

A tak by se dalo pokračovat dál a dál, já už ale musím končit, protože bez práce nejsou koláče, sytý hladovému nevěří, a tak jdu vařit.

evadolezalova


Děkujeme za krásný a obsažný příspěvek :).

A co Vy, ženy-in, platí přísloví ve Vašem životě? Nebo se na Vás hodí spíš Murphyho zákony? Nebo jste dokonce sama vytvořila nějaká přísloví?

Podělte se s námi na redakce@zena-in.cz!

Reklama