Pojem biomatka má v naší společnosti spíše negativní konotace. Na snaze šetřit přírodu a dát svému miminku to nejlepší bez zbytečné chemie ovšem není nic špatného. Promítá se to nejen do stravy, ale i do oblékání, používání plenek či hraček. 

Přírodní oleje

Dětská pokožka je dokonce pětkrát citlivější než pokožka dospělého člověka, a proto si zaslouží speciální péči. Stále více matek sahá po dětských olejíčcích bez potenciálně dráždivých příměsí. Použít se dá například mandlový, heřmánkový či meruňkový olej. 

Oblečky

Oblečení je s pokožkou v kontaktu téměř 24 hodin, a proto je pravděpodobně nejlepší to z bio bavlny. Kromě toho se může vyplatit sledovat také certifikát GOTS, který je vhodný i pro děti s citlivou pokožkou nebo atopickým ekzémem. Výroba produktů s tímto certifikátem je šetrná k životnímu prostředí a nepoužívají se chemické látky. Některé oblečky pro miminka se také pyšní značkou fair trade, která zaručuje, že výrobky byly získány za dodržování sociálních a ekonomických standardů. 

Plenky

To, co platí u oblečení, platí i u plenek. Matky stále častěji sahají po ekoplenkách, které jsou k pokožce dítěte velmi šetrné.

Minimalismus

Do mnoha šatních skříní, celých bytů, a tedy i dětských pokojů vplul minimalismus. Snaha zaplnit věcmi každý kout domácnosti a mít doma koše přetékající hračkami je na ústupu. Rodiče dávají stále častěji přednost kvalitě na úkor kvantity. Plastové hračky v některých rodinách nahrazují dřevěné apod.

Foto: Pampers

Reklama