Jak by podle vás měli vypadat zdravé vlasy? Nemusíme realizovat žádné průzkumy, abychom dokázali říci, že jednou z odpovědí by byla jistě i hezká vlastnost zdravých vlasů - jejich přirozený lesk.

vlasy

Můžete mí t vlasy perfektně sestříhané, umyté a nádherně vyfoukané, ale pokud ztratily lesk, vypadají poněkud unaveně, jsou bez života.

Aby se nám vlasy leskly, musíme pečovat o svrchní část vlasu, o kutikulu, která chrání vnitřek vlasu. Je složena ze zploštělých, zrohovatělých buněk, které tvoří okolo vlasu prstence. Lze si ho představit jako do sebe zapadající kelímky.

Pokud si vlasy myjeme, vymýváme z prostor mezi šupinami nečistoty. Aby se vlasy po mytí leskly, je třeba tyto šupinky uhladit. K tomu slouží kondicionéry a další přípravky pro lesk, které na tuto svrchní vrstvu vlasu působí uhlazujícím způsobem.

Na tuto část vlasu působí dobře i nejrůznější domácí recepty pro lesk vlasů. Působení je ale dočasné a končí dalším mytím vlasů. Takovéto přípravky totiž nezasahují do samotné struktury vlasu, působí jen povrchově, právě na svrchní kutikulu.

Jak ale lesku vlasů dosáhnout? Co pro lesklé vlasy děláte vy? Jak o vlasy pečujete? Jak na vás lesklé vlasy působí u ostatních žen?

Alena

Myslím, že lesk vlasů záleží hodně na kvalitě vlasů a péči o ně. Pro lesk vlasů nepoužívám žádné speciální přípravky. Pouze celkem obyčejné šampony, balzámy a občas si dám vlasovou masku. Lesklé vlasy u ostatních se mi líbí. Když se někomu lesknou vlasy, tak je vidět, že se o své vlasy stará a že je má zdravé.

Petra

Lesku lze podle mne dosáhnout kvalitními přípravky, případně ekonomičtější variantou - zábaly z vaječných bílků dle rad našich babiček. Vlasy si myji kvalitním šamponem a jednou za čas aplikuji výživovou masku (vzhledem k tomu, že jsem v období, kdy mi vlasy po porodu padají, nemá tato moje snaha o lesklé vlasy valný efekt, ale nevzdávám to...) Když vidím ženu, která má krásně lesklé vlasy, ať už v reklamě, v televizi, nebo někde na ulici, vyvolá to ve mně touhu mít taky tak lesklé vlasy a při nejbližší příležitosti se o to pokusím.

Hanka

Určitě k lesku a zdraví vlasů jde pomoci koupí kvalitních přípravků. Já sama jsem lajdák, takže se o vlasy moc nestarám, ale přípravky se snažím kupovat kvalitní. Pokud vidím u někoho lesklé vlasy, tak se chvíli snažím víc pečovat o ty své.

Katka

Vlasy mám silné, trošku se mi vlní a nikdy se moc nelesknou. Proto používám takový výživný sprej pro lesk vlasů. Funguje výborně! Jinak nic pro lesk svých vlasů nedělám. Lesklé vlasy u ostatních žen mne vždy zaujmou, působí totiž zdravě a opečovávaně.

Napište nám, co děláte pro své vlasy, aby se vám hezky leskly. Tři z vás odměníme dárkem! Získáte balíček s novinkami regeneračních produktů Gliss Kur Satin Relax!

Tato řada je totiž obohacena o saténový lesk a komplex proti krepatění vlasů, který se skládá z panthenolu, meruňkového oleje a polymerů. Panthenol působí blahodárně na vlasy a pečuje o ně. Olej jim dodá hedvábný lesk a polymery účinně působí proti krepatění. Receptura uvolňuje vlasovou strukturu, vyhlazuje všechny nepravidelnosti a zkrotí i nepoddajné a suché vlasy, které tak budou saténově lesklé a uhlazené - a to i ve vlhkém počasí. Více na http://www.facebook.com/GlissKur.cz

Reklama