Zítra je Štědrý den! Čekají na něj hlavně děti, ale i my dospělí ho považujeme za slavnostní, přejeme si, aby to byl výjimečný a jiný den než ostatní dny v roce. A tak už nějakou dobu sháníme, pečeme a uklízíme, aby bylo doma všechno připraveno. Nebo ne?

Ke Štědrému dni patří několik tradičních věcí, bez nichž by to nebylo ono: ozdobený stromeček, kapr a bramborový salát, pohádky a dárky. A u nás k nim patří ještě dopolední procházka ke krmelci.

Přečtěte si také:

christmasZačalo to, když byla naše Maruška hodně malá. Od rána mluvila o dárcích a ptala se, kdy už konečně přijde ten Ježíšek. A tak jsme se rozhodli, že půjdeme ven, abychom ji pořádně utahali. V lese nedaleko našeho domu je krmelec - vzali jsme tedy všechno tvrdé pečivo, co jsme doma našli, k tomu pár jablek a mrkví a vydali jsme se ven. Maruška byla nadšená, že zvířátka taky dostanou nějaké dobroty, a den do slavnostní večeře nám docela rychle utekl.

Procházka se ujala a od té doby chodíme na Štědrý den pokaždé krmit zvířátka. Časem přibyl samozřejmě syn Vojta a pak každý rok ještě někdo další - stačilo se zmínit kamarádům a naše skupinka jdoucí ke krmelci se rok od roku rozrůstá. Vloni nás bylo 29. Je to úžasná tradice!

Co bude letos, nevím. Doufám, že nás bude zase dost.

Téma dnešního dne: Vánoce

  • Jaké vánoční zvyky dodržujete?
  • Co děláte k večeři?
  • Kdy zdobíte stromeček?
  • Díváte se na pohádky?
  • Chodíte na půlnoční?
  • Máte nějaké zajímavé vánoční historky?

Napište mi, budu se těšit. Tentokrát výherkyně získá Dárkový balíček Anti-stres (péče o pleť), kde je Denní krém 30 ml, Lotion 60 ml a Odličovací mléko 60 ml od firmy Les Fleurs Bach. Na vaše příspěvky se těším tradičně do dnešních 14.30 hodin na adrese redakce@zena-in.cz, heslo je VÁNOCE. Předem děkuju!

balik

Reklama