Jednou z možností je návštěva aquaparků, kde se určitě děti nudit nebudou. Je to určitě lepší udělat něco pro své a jejich zdraví, než je nechat sedět  u počítače, nebo s nimi chodit po nákupních centrech.

Dnes bychom se podívali na nabídku největšího aquaparku v Česku – Aquapalace Praha a Aquaparku Vodní ráj Jihlava.

AQUAPALACE PRAHA v Čestlicích

aqua

V Aquapalace Praha najdete Vodní svět, Saunový svět s 12 saunami, Fitness centrum, SPA a čtyřhvězdičkový hotel s 231 pokoji.

Vodní svět sestává ze tří paláců. Každý je určen jiné cílové skupině – Palác dobrodružství s tobogány a skluzavkami je určen především mladým a návštěvníkům, kteří mají rádi adrenalin. Nejdelší tobogán – Hypogán má 142 m. Druhým palácem je palác vln s umělými vlnami, doplněný o brouzdaliště a bazénky pro děti. Třetím palácem je Palác Relaxu, kde se nachází 19 m plavecký bazén, vířivky a 8m potápěčská jáma.

V areálu také najdete dětský koutek, kde návštěvníci mohou nechat děti, o které se zdarma postará tým školených animátorů.

Speciální nabídky v únoru a březnu 2010

Děti vstup za korunu – Každé dítě s výškou do 150 cm v doprovodu dospělého návštěvníka, má vstup za 1 Kč. Více na www.aquapalace.cz

Vodní ráj Jihlava

bazen

Aquapark Vodní ráj v Jihlavě je koncipován jako centrum relaxace, zábavy a aktivního odpočinku. Je rozdělen na krytou celoroční část a část venkovní pro letní sezónu s bazény kde je ohřívaná voda V obou částech naleznete mnoho vodních atrakcí,  z nichž neoblíbenější je určitě tobogán a divoká řeka, v kryté části je navíc ještě klasická sauna, parní lázeň a odpočinková zóna.  Pro pohybu chtivé návštěvníky jsou k dispozici hřiště na tenis nebo nohejbal a plážový volejbal. Tyto hřiště je možné využívat i samostatně, mimo provozní dobu koupaliště. Provozovatelem areálu je firma SLUŽBY MĚSTA JIHLAVY s.r.o. Vodní ráj v Jihlavě svojí velikostí a vybavením nemá i v současné době obdoby v kraji Vysočina a řadí se mezi 10 nejlepších aquaparků v ČR. Je největším zařízením svého druhu v celém regionu poskytující celoročně služby.

Celoroční krytá část koupaliště je tvořena

  • velkým rekreačním bazénem
  • vířivým bazénem
  • dětským brouzdalištěm
  • venkovním celoročně využívaným kruhovým bazénem
  • klasickou suchou saunou
  • parní kabinou
  • vertikálním turbosolárium
  • odpočinkovou zónou
  • masáže

Velký rekreační bazén je vybaven řadou atrakcí

  • krytý tobogán 92m
  • divoká řeka
  • perličková lůžka
  • stěnové masážní trysky
  • podvodní vzduchovače - blowery
  • vodopády
  • chrliče
  • vodní clona
  • podvodní osvětlení 

bazenV jarních a letních měsících lze pak využít venkovní část s velkým rekreačním  bazénem, plaveckým bazénem a travnatými plochami. K dispozici je také  hřiště na plážový volejbal a tenisové kurty.

Vodní ráj Jihlava také pořádá lekce aqua aerobicu.

 Více na:  www.vodni-raj.cz

Další možností vyžití v akvaparcích je Vodní týden a Vodní noc, které se konají v rámci akce

aquaAQUA UNITED 2010 – 22.3. až 28.3. 2010. Tato akce se koná u příležitosti Světového dne vody, který vyhlašuje OSN od roku 1993. Návštěvníci se mohou těšit na prodlouženou otevírací dobu, soutěže, např. o skútr YAMAHA, zábavný program jako je noční plavání při svíčkách. Akce se zúčastní aqvaparky po celé republice Aquapalace Praha, Aquadream Barrandov, Vodní ráj Jihlava,  Aquaparky Olešná,  Valašské Meziříčí, Ústí nad Orlicí, Hradec Králové, Aquapark Wellness Hotel Frymburk a další.

V rámci AQUA UNITED 2010 proběhnout také zajímavé eventy jako je potápění pro dobrou věc a dobročinná štafeta pro dětské domovy.

aquaVladimír Hron – AQUA UNITED 2010 - Světového dne vody se zúčastním především proto, že považuji vodu za jednu z nejdůležitějších věcí na planetě. Sympatické je, že do tohoto projektu jsou zároveň zapojeny děti, které v mém životě také patří mezi nejdůležitější. A protože všechno důležité má být v životě třikrát, dalším důvodem je také humor bez kterého si život nedokážu vůbec představit. Sám jsem vášnivým milovníkem vody a své volné chvíle často trávím u vody (není-li po ruce moře, jezero či řeka, vrhám se do bazénů - v zimě ovšem zastřešených). Jsem rád, že této vášni nepropadám sám, ale potkávám na různých místech planety spousty podobných bláznů (kupř. v Dubaji jsem v bazénu při plavání narazil do Michala Davida a ve slovenském aquaparku Tatralandia jsem závodil na tobogánech s Romanem Šebrlem).

Podrobnější informace najdete na www.aquaunited.cz

TÉMATA:
DĚTI