Co naplat, léto se nám už pomalu chýlí ke konci. Přiznejme si, že toho bronzu už moc nenachytáme. Znáte to přísloví: Co červenec neuvaří, srpen nedopeče. Já jsem letos opalování vzdala úplně, mám snědé jen to, co mi „čouhalo“ z tílka.

Zbytek doháním samoopalovákem. Alespoň se můžu utěšovat, že jsem udělala něco pro zdraví své kůže. Ale přiznám se, že tak trochu závistivě pokukuji po bronzově opálených kolegyních, a kdybych měla takovou barvičku, snažila bych se ji udržet co nejdéle. Vy ne? Tak abyste neřekly, že jsem nepřející, prozradím vám pár fíglů, jak být ještě dlouho krásnější než já.

Začneme tělem

body

Úkol číslo jedna – vyhladit. Po sprše nebo koupeli naneste na pokožku peelingový přípravek a krouživými pohyby masírujte. Nebojte se přitlačit. Pro lepší efekt použijte hrubou žínku (rukavici) nebo kartáč s přírodními štětinami. Jestli vám po dovolené zhubla peněženka a chcete ušetřit, můžete si přírodní peeling vyrobit i doma. Třeba z ovesných vloček, které smícháte s tělovým mlékem. Ale pozor, ať neucpete odpad, až to budete oplachovat.

Provlhčit: Pokožka je vysušená a potřebuje vodu. Vyzkoušejte třeba hydratační mléčný sprej. Výborně se vstřebává a kůže je po něm hebká jako samet. Na tom bych být vámi nešetřila. Výjimečnou péči věnujte jemné pokožce krku a dekoltu.Právě na těchto partiích, které jsou denně vystaveny slunečnímu záření, se projevy stárnutí objevují velmi brzy. Existují speciální přípravky, ale ruku na srdce, jsou příliš drahé. Vystačíte si těmi, co používáte na obličej.

Pozlatit: Pro ty, co si chtějí opálení udržet co nejdéle a nebojí se solárka, stačí „udržovací“ dávka jednou týdně na patnáct dvacet minut. Kdo se bojí, použije mléko s přídavkem samoopalovacího krému. Pěkně hydratuje a tolik „nevoní“ tím známým ořechovým odérem jako čisté samoopalováky. No a nebo vyzkoušejte bronzující pudry, které v mžiku obnoví ztrácející se opálení.

Tělo máme tip top, pokračujeme obličejem

peeling

Ani v případě, že obličej slunci nevystavujete, stejně se neubráníte tomu, aby kůže nebyla vysušená a tak trochu zhrublá, takže:

Opět vyhladit: Ale ne aby vás napadlo sáhnout po peelingu, který používáte na tělo. Ten jemnou pleť obličeje zbytečně poškrábe, zkuste raději gomáž. Mám to vyzkoušené a funguje to dokonale. Pokud náhodou některá z vás neví, co to je, pokusím se to stručně vysvětlit. Je to přípravek, většinou krémové konzistence, který zbaví pleť odumřelých buněk, krásně ji vyhladí a přitom ani v nejmenším nepoškodí. Nanese se na obličej jako maska (vynechá se citlivá partie okolo očí a rty), nechá zaschnout a pak jemným třením „sežmolí“ (nenašla jsem trefnější výraz) i se starou vrstvou odumřelé kůže. Zbytek se opláchne vlažnou vodou. Zní to sice děsivě, ale není se čeho bát, budete mít tvářičku jako dětskou prdelku.

Napojit a nakrmit: Napojit hydratační maskou, nakrmit výživnou. Já vím, šetříte, ale na banán snad ještě máte. Tak si kupte hodně zralý, rozmačkejte ho, smíchejte se lžící zakysané smetany a místo do pusy (možná jste hladová také) si ho naplácejte na obličej. Nechte působit tak patnáct minut, smyjte a uvidíte, jak si vaše pleť pochutnala.

face cream

Rozjasnit: Snědá pokožka nepotřebuje make-up. Váš půvab podtrhne krémový rozjasňovač. Můžete ho nanést jen na vystouplé části obličeje.

Dozdobit: Na téma malovánek o dovolené jsme tady diskutovaly nedávno ZDE.

Ale teď už musíte mezi lidi… tak se můžete trošičku „přišmrncnout“. Ale pozor. S bronzovou pletí moc neladí studené barvy líčidel, zejména ostře růžová (pink). Vybírejte spíš z odstínů karamelu, jantaru nebo terakoty. A žádné tmavé rtěnky. Nejen že na snědé kůži nevypadají hezky, ale přidají vám pár let navíc, a to přece nechcete, že? Tak vida, ani to nebolelo a jste zase jako ze škatulky a můžete vyrazit do pracovního procesu.

Napište mi, jestli jste něco z mých rad vyzkoušela. Co děláte pro udržení dovolenkové krásy vy?