Snad každý z nás se někdy setkal s problémy s kůží, či dokonce s ekzémem, ať už jste jím stiženi sami, nebo jím trpí nějaký váš známý. Léčení je mnohdy vleklé a neúčinné...

 

Víte ale, co to vlastně ekzém je?

Ekzém je kožní onemocnění, které postihuje děti i dospělé. Je obvykle červený a svědí, kůže může být velmi suchá, rozpraskaná, mokvající a zanícená. A aby toho nebylo málo, ekzémů je hned několik různých typů.

 

Jak mohu k ekzému přijít právě já?

Je-li pokožka opakovaně vystavována působení nepříznivých vlivů, jako jsou mýdla, saponáty, chemikálie, znečištěné životní prostředí a také nevhodná strava, dochází k poškození kožní bariéry, tedy hráze, která kůži chrání před vnějšími škodlivinami. Do kůže se dostávají různé alergeny a dochází k jejímu poškození – zánětu, který se projevuje suchostí, svěděním, zarudnutím, popraskáním nebo šupinami.

 

A jak se tedy ekzému bránit?

To vám poradí a na vaše otázky odpoví zkušený dermatolog MUDr. Radek Litvik z Fakultní nemocnice v Ostravě, zdravotnického zařízení Ostravské univerzity. Je odborníkem na korektivní dermatologii, operativu v onkodermatologii a operační zákroky na nehtovém aparátu. Dále se ho můžete ptát i na problematiku plastické medicíny (dlouhá léta působí v Centru plastické chirurgie) a sexuálně přenosné infekce, které pomáhá diagnostikovat v AIDS centru.

 

Na všechny dotazy ohledně problémů s kůží, ekzémy, atopickým ekzémem se můžete ptát již teď. Dotazy vkládejte SEM. MUDr. Radek Litvik vám bude na všechny vaše otázky odpovídat ve středu 9. 4. od 13 hodin.

Reklama