649970e07f0f0pancle-clanek.jpg

I když se žaludek umí roztáhnout, přeci jen je jeho kapacita omezená. Navíc pokud zkonzumujeme jídlo rychle, nestihne mozek poslat žaludku signál, že je tělo nasycené. Dojde nám to až ve chvíli, kdy je už pozdě a jsme přejedení. Jde také o to, jaké jídlo si dopřejeme. Pokud se jedná o pokrmy s vyšším obsahem tuku, je tu poměrně vysoké riziko, že nám bude těžko.

Příznaky přejedení jsou jednoznačné. Je to známá plnost a tlak po jídle, neschopnost ulevit si říháním, nadýmání, plynatost, pachuť na jazyku. Může to být ale také nechutenství. Jednou větou se tento stav dá shrnout jako „je mi špatně od žaludku“. Někoho takový stav může potkat výjimečně, jiní lidé na tyto potíže trpí častěji. 

Co se děje v žaludku
Kdo by nemiloval grilované nebo pečené dobroty, sem tam i skleničku perlivého vína nebo dezerty! Jenže naše tělo má na takovou skladbu jídelníčku trochu jiný názor. Když se najíme, organismus začne potravu ihned zpracovávat. V případě přejedení ale orgány naší trávicí soustavy nestíhají fungovat tak rychle, zejména pak slinivka břišní, která vylučuje pankreatické enzymy nutné k trávení. Pak dojde k tomu, že se potrava v žaludku mísí se žaludečními šťávami, jež neobsahují potřebné množství trávicích enzymů a zůstává dlouho nezpracovaná. To vede k potížím, které obvykle přejedení provázejí.

Když se přejíme…
Jak se vyrovnat s žaludeční nevolností a pocity plnosti? V první řadě se napijte vody, která podporuje trávení. Pijte ale po troškách, ne více než deci najednou. Pomůže také nenáročná procházka na čerstvém vzduchu, která pomůže srovnat hladinu cukru v krvi. Pokud máte potíže s pocity přejedení častěji, vsaďte na dietní opatření a snažte se vyvarovat stravy s přebytkem proteinů nebo nadmírou živočišných tuků.

Řešení z lékárny
Zlepšit trávení pomáhá léčivý přípravek Pancreolan® Forte. V jediné tabletě obsahuje bezpečnou dávku pankreatického enzymu, který je běžnou součástí trávicích šťáv. V tenkém střevě rozkládá jednotlivé složky potravy a podporuje tak trávení. Pancreolan® Forte je prověřený mnoha generacemi. Přináší úlevu od pocitu plnosti, nadýmání, plynatosti a dalších poruch trávení. Na doporučení lékaře jej mohou užívat i děti od 3 let.

Více najdete ZDE

panceprodukt.jpg

Reklama