Bolesti bříška nejsou považovány za závažný problém, nicméně jsou častou příčinou pláče, neklidu a celkové rozladěnosti miminka.

Další častou příčinou je prořezávání zoubků. První zoubky se obvykle začnou prořezávat mezi 4. a 7. měsícem věku.

Řada miminek růst zoubků špatně snáší. Dáseň v místě prořezávání oteče a bolí. Miminko špatně pije, špatně spí, je rozmrzelé a pláče. Může mít i mírně zvýšenou teplotu, a dokonce i průjem. V tomto období opravdu potřebuje ulevit a uklidnit.

Někdy miminko pláče v souvislosti s očkováním nebo zvýšenou teplotou jako příznakem běžných dětských infekcí a někdy jen nemůže usnout.

Jak miminku ulevit, jak ho uklidnit?

Šetrným prostředkem může být homeopatický lék Viburcol, který je navíc ve formě čípků a lze jej velmi šetrně aplikovat i těm nejmenším dětem, prakticky od prvního dne věku. Rektální podání je zvláště u plačících dětí výhodou. Také při růstu zoubků, při nadměrném slinění, může čípek situaci vyřešit bezpečně a rychle.

Viburcol je přírodní, homeopatický lék – obsahuje pouze léčivé byliny a minerální látky (koniklec luční, jitrocel větší, lilek potměchuť, heřmánek pravý, calcium carbonicum Hahnemanni, rulík zlomocný).

Podívejte se na www.viburcol.cz  – najdete zde více informací a také návod, jak správně čípky dávkovat.
Viburcol zakoupíte pouze v lékárně a vzhledem k tomu, že se jedná o lék, i když volně prodejný, přečtěte si pečlivě příbalovou informaci.

Viburcol je homeopatický lék určený k zavádění do konečníku. Před použitím čtěte pozorně příbalový leták.

Reklama