Pro spoustu žen je velice obtížné svěřit se partnerovi. To však může situaci ještě zhoršit. Partner totiž netuší, že se milostným hrátkám vyhýbáte kvůli obavám z nenadálé „nehody“. Inkontinence může tedy nejen pošramotit vaše sebevědomí, může i značně narušit vaše partnerské soužití. Ostych je proto třeba odložit stranou a svému protějšku se se svým trápením svěřit. S důvěrou a pochopením je snadnější udržet si ve vzájemném vztahu intimitu.
5bd06f3f7d0dfobrazek.png

Úniky moči během sexu jsou běžnější, než si kdekdo myslí, a mohou se stávat ženám v jakémkoli věku. Objem a četnost úniků se může měnit v závislosti na typu ochablosti močového měchýře, s níž se potýkáte. Existuje také pár věcí, kterými je můžete omezit nebo je dokonce zcela eliminovat.

Jak se vyhnout únikům moči během sexu

Vyprázdněte svůj močový měchýř. Tím, že si před sexem dojdete na toaletu, můžete významně snížit riziko a objem úniků. Často také pomáhá, když se budete vyhýbat nadměrné konzumaci čaje, kávy a alkoholu, které přispívají k častějšímu močení.
Procvičujte své pánevní dno. Studie prokázaly, že ženy, které pravidelně cvičí Kegelovy cviky, zažívají během sexu méně úniků. Procvičování svalů pánevního dna rovněž zajistí vám i partnerovi lepší sexuální život. Dojde ke zpevnění poševní stěny, a tedy k těsnějšímu a intenzivnějšímu styku a zároveň i k větší vzrušivosti. Dosažení orgasmu tak bude mnohem jednodušší a sexuální prožitek se několikanásobně zintenzivní.
Zkuste měnit polohy. Některé polohy při sexu vyvíjejí menší tlak na močový měchýř a močovou trubici.

Při potížích vyhledejte lékaře
Vždy se vyplatí konzultovat nastalou situaci se svým lékařem. Ten vám nejlépe objasní, jaká je příčina vašich potíží a jak se s nimi vypořádat. Nestyďte se požádat svého lékaře i o další rady ohledně inkontinence během sexu.

Nenechte inkontinenci ovlivňovat váš život
Vedle intimních chvilek může inkontinence narušit i další momenty vašeho života. Dokud se nepodaří inkontinenci dostat pod kontrolu, mohou vám velmi pomoci speciální absorpční pomůcky, díky kterým se nebudete muset vzdát žádných naplánovaných aktivit. Mnoho žen řeší problémy s inkontinencí zcela nesprávně klasickými menstruačními vložkami. Jejich použití je ale naprosto nevhodné. Moč je totiž řidší a opouští tělo nárazově a v podstatně větším objemu. K zamezení průsaku na oděv je nutné použít materiály s rychlejší absorpcí, které dokážou tekutinu udržet uvnitř pomůcky. Bakterie, které jsou přítomné v moči, vytvářejí navíc silný zápach, k jehož pohlcení je třeba použití speciálních technologií.
5bd06f49728bdobrazek.pngVyzkoušejte inkontinenční vložky TENA Lady Slim, které jsou přímo určené pro ženy s lehkou inkontinencí. Jsou dostupné ve variantách s různou absorpcí, v několika velikostech nebo také s křidélky. TENA Lady Slim vám díky inovativní technologii microProtex™ poskytnou trojí ochranu proti protečení, vlhkosti a zápachu. Zajistí tak mimořádný pocit bezpečí a diskrétnosti ve chvílích, kdy to nejvíce potřebujete.

Nyní můžete zakoupit TENA Lady Ultra Mini a Mini Magic v limitovaném akčním balení s dárkem.

Jsou k dostání online nebo ve vaší lékárně.

Více informací najdete na tenalady.cz.


 

Reklama