Tak to tu opravdu ještě nebylo! Uhodnete, co vznikne, když se spojí třicet dobrých duší a porcelánové nočníky? Naprosto netradiční a ojedinělá charitativní akce, při které naše známé osobnosti dokázaly jak svůj smysl pro dobro, kreativitu, tak i humor. Pomocí štětců a barev všichni své nočníky vyzdobili a své výtvory přišla část z nich hromadně předat organizátorovi akce - největšímu Muzeu nočníků a historických toalet na světě, které se nachází v Praze.

sd

Své nočníky přinesli: Bára Basiková, Dana Batulková, Linda Finková, Andrea Kerestešová, Markéta Krajčovičová, Alena Kupčíková, Agáta Prachařová, Petr Janda, Jiří Menzel, Vlado Milunič,  Pavel Opočenský,  Jiří Slíva aJadran Šetlík. Někteří si dekoraci nočníků vyloženě užívali, někteří méně, tvořili o samotě i za pomoci blízkých, ale důležité je, že to vše mělo smysl.

sd

Nočníky, které naše VIP vlastnoručně vyzdobily, budou již od 13. června v muzeu vystaveny. Část z nich poté poputuje do Becherovy vily při příležitosti 50. Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Poté se nočníky vrátí zpět do muzea, kde proběhne na konci léta dražba. Vybrané peníze půjdou na účet Nadačního fondu Mathilda, který se programově zaměřuje na podporu projektů, které výrazně napomáhají zlepšení kvality života nevidomých, slabozrakých a jinak zdravotně postižených osob. Nadace podporuje mimo jiné i výcvik vodících psů.

sd
Foto: Muzeum nočníků a historických toalet, www.muzeumnocniku.cz

Reklama