Slzy od smíchu
Alena Blanářová

„Humoristický román o tom, že zkusit se má všechno.“

Když Anežce děda v dětství říkal, že příležitost se má chytit za pačesy, vzala si to k srdci. A tak dívka z jihomoravské vísky vykročila na svou cestu za štěstím. I přes dobře míněné rady matky a babičky se z poslušné holky postupně stala chovatelka zvířat, ředitelka banky, majitelka svatební agentury, porodní bába jedenácti štěňat a matka dvou dětí. A také spisovatelka, jejíž optimistický, humorem jiskřící příběh si můžete přečíst.

Přečtěte si recenzi naší čtenářky:

Laskavá – taková je jedním slovem kniha Slzy smíchu od spisovatelky Aleny Blanářové. Na své si přijdou všichni, kdo mají dost všeho zlého okolo a chtějí si u knížky opravdu odpočinout. Už před začátkem čtení jsem měla tušení, že kniha pro mě nebude úplně tím pravým čtivem. V literatuře totiž dávám přednost detektivním zápletkám a napětí. Slzy od smíchu jsou tedy pravým opakem knížek, které vyhledávám. Román je humoristický, ovšem slzy od smíchu od něj spíše nečekejte. Úsměv na tváří vám ale určitě některé zábavné a také dojemné momenty vyloudí. Jde o popis života Anežky, do kterého autorka Alena vnesla řadu autobiografických prvků.

Líbilo se mi, že v Anežčině životě hráli velkou roli její prarodiče, kterým autorka možná právě prostřednictvím hlavní hrdinky vzdává hold. Dojemná byla také část, ve které se Anežka vyznává z lásky ke svému čtyřnohému příteli: „Vždy tu byl se mnou a pro mě. A troufnu si říct, že dodnes jsem nepoznala lepšího přítele a kamaráda, který by mě miloval tak bezpodmínečně, se vším všudy a takovou, jaká jsem, píše se v knize.“ Román podle mě neosloví každého, ale pokud hledáte milou oddechovku například na dovolenou, určitě mu zkuste dát šanci. Možná nenadchne, ale rozhodně nikoho neurazí.
Ivana M.

O autorce
Alena Blanářová se narodila ve Valticích a vyrůstala v malé jihomoravské vesničce Milovice u Mikulova. Po ukončení studia na obchodní akademii pracovala devět let v bance, z toho šest jako manažerka. Je vdaná a má dvě děti. Při první mateřské dovolené založila svatební agenturu a začala se věnovat chovatelství psů obřího plemene landseer. Při druhém dítěti se pustila do psaní povídek a na zahradu jejich rodinného domku v Mikulově přibyly lamy alpaky. Po úspěchu v literárních soutěžích v psaní povídek napsala svou první knihu - humoristický román s autobiografickými prvky s názvem Slzy od smíchu.

Knihu koupíte na ALBATROSMEDIA.CZ

Reklama