Máte ráda příběhy z nemocničního prostředí? Pak jste si možná oblíbila seriál Ordinace v růžové zahradě, který od minulého roku vysílá televize Nova. Příběhy lékařů a sestřiček před prázdninami zakončily druhou řadu, ale natáčí se dál.

Letní měsíce štáb využil k vytvoření třetí řady, aby již na podzim televize Nova mohla nabídnout nové díly.

Natáčení celkem 34 dílů odstartovalo v úterý 11. července, kdy proběhla první klapka. Ta zastihla na startu MUDr. Čížka (Ladislav Potměšil) s novomanželkou Vendulkou (Veronika Jeníková), kteří se právě vrátili ze svatební cesty, Čížkovu dceru Vlastu (Simona Postlerová) a jejího přítele, nakladatele Jonáše (Jan Novotný).

Zatímco Ladislav Potměšil, Jan Novotný a Simona Postlerová se dostavili na natáčení z chalup či pražských bytů, Veronika Jeníková přijela rovnou z letiště, kam ráno přicestovala z rodinné dovolené v Egyptě.

Gita Petrová se přestěhovala do Hostivaře

Novinkou je, že natáčení třetí řady Ordinace v růžové zahradě probíhá v nových prostorech. Z objektu bývalého kina Galaxie v Praze-Hájích, kde vzniklo předchozích 86 dílů, se seriál přestěhoval do nových dekorací ve Filmových ateliérech v Hostivaři.

Vedle původních interiérů ordinací, kamenické nemocnice i bytů Gity Petrové, Váchových či Šebkových tu vyrostla nová pediatrie a byty pro MUDr. Hrušku (Jiří Langmajer), Prokopa Hrubého (Ondřej Sokol), Marii (Michaela Dolinová) a mnoho dalších postav.

Kamila odjíždí kvůli dceři z Kamenice

Do nových příběhů seriálu přibylo nové prostředí. Kromě známých lékařů a sester z gynekologie a porodnice budeme napříště prožívat i příběhy jejich kolegů z pediatrického oddělení. V něm vládne železnou rukou špičková odbornice MUDr. Páleníková v podání vynikající herečky Zlaty Adamovské. Jedním z jejích podřízených se stane MUDr. Prokop Hrubý, kterého hraje Ondřej Sokol.

Osudem těžce zkoušenou, půvabnou sestřičku Kamilu (Linda Rybová) příběh zavane do Prahy za předčasně narozenou dcerou Pavlínkou. Jejího manžela Pavla (David Prachař) a syna Martina (Oliver Cox) však budeme v Kamenici potkávat pravidelně.  

Na motivy seriálu už také vznikla kniha Ordinace v růžové zahradě a sledovanost v průměru 1 933 000 diváků starších 15 let na díl naznačuje, že i třetí řada bude neméně úspěšná.

Zdroj: TV Nova

Díváte se na Ordinaci v růžové zahradě?
Jaký máte na seriál názor? Prozraďte...

Reklama