Street Wiev

O mapování Prahy pro funkci Street View na Mapách Google, jsme vás již informovali ve článku: Praga na Googlu, jak jste ji ještě neviděli. „Toto mapování se setkalo s obrovským zájmem českých uživatelů o nasnímání dalších míst v České republice. Google a CzechTourism proto přicházejí s projektem „České Street View tipy", který umožní zmapovat vybraná česká místa nebo symboly, které by v zobrazení Street View neměly chybět," sdělila nám Pavlína Krištofová ze společnosti Google.

O tom, které tři další lokality to budou, rozhodnou samotní uživatelé svými tipy a následným veřejným hlasováním. Ti, kteří už nyní posílají tipy a dotazují se na další místa mapování, teď proto mají možnost navrhnout a sami zvolit několik dalších ryze českých lokalit. Může jít o hrady nebo zámky, historické památky a budovy, přírodní úkazy, zajímavé sportovní stadiony nebo moderní architekturu. Vybraná místa budou mapovat nejen Street View vozy, ale také speciální tříkolky, které do České republiky dorazí jako do jedné z prvních zemí na celém světě. Tříkolky se dostanou i do pěších zón nebo zákazů vjezdů, a tak umožní zdokumentovat historická centra, náměstí nebo ulice.

Projekt bude mít několik fází

  • 1. Sbírání tipů a doporučení od uživatelů - k tomuto účelu je vytvořena speciální stránka www.googleblog.cz/streetviewtipy, na které mohou uživatelé v průběhu několika dalších dnů vložit svůj tip prostřednictvím krátkého online formuláře.
  • 2. Vyhodnocení 10 NEJ českých míst - začátkem července vybereme deset finalistů. Výběr bude probíhat na základě dvou kritérií. Důležitá bude nejen četnost v rámci celé skupiny návrhů a tipů, ale i možnosti objekt nebo místo nasnímat prostřednictvím Street View auta nebo tříkolky.
  • 3. Hlasování a výběr 3 NEJ českých míst - v rámci TOP desítky budou mít čeští uživatelé možnost vybrat tři nej místa, která budou zmapovaná Street View technologií. Hlasovat budou moct přímo na hlavní stránce projektu.

Jaké místo by na Street View nemělo podle vás chybět?