Rod draka

cl.jpg
Foto: Profimedia

První díl fantasy seriálu Rod draka bude mít premiéru 21. srpna na HBO a děj se bude odehrávat stovky let před Hrou o trůny. Zaznamená počátek rodu Targaryenů a události vedoucí k rodové válce zvané jako Tanec draků. První série se bude skládat z deseti epizod a natáčení začalo přibližně před rokem a skončilo letos v únoru.

Co se týče obsazení, krále Viseryse Targaryena si zahraje Paddy Considine, prince Daemona Targaryena Matt Smith a princeznu Rhaenyru Targaryen ztvární Emma D’Arcy. Natáčení probíhalo hlavně na území Velké Británie, ale filmaři se během něj přesunuli také do Portugalska či Kalifornie

Královna Charlotte

cl2.jpg
Foto se souhlasem: Netflix (Liam Daniel)

Nedlouho poté, co na na Netflixu přistála druhá řada seriálu Bridgertonovi, se objevily nové informace k chystanému prequelu, respektive spin-offu. Hlavním předmětem zájmu nové série nebudou samotní Bridgertonovi, ale postava královny Charlotte, kterou si v Bridgertonových zahrála Golda Rosheuvel.

Děj se bude točit kolem mladých královniných let i jejího sňatku s králem Jiřím III. Mladou verzi Charlotte si zahraje India Ria Amarteifio. Postavu mladého krále ztvární Corey Mylchreest. Nebude chybět ani z Bridgertonových dobře známá lady Danbury, kterou si zahraje Arsema Thomas. Název série, ale ani datum premiéry zatím nebyly oznámeny.

Zdroje: Netflix, Instagram, ČSFD, Wikipedia, Harper’s Bazaar

Reklama