Moc dobře víme, že vy - ženy-in - soutěžíte strašně rády. A že na vyhlášení každé soutěže přímo čekáte. Tak tady je! :-)

Dneska budete po novinkách sbírat slovíčka. Slovíček bude celkem osm a budou různá - podstatná jména, slovesa i jiné druhy. Článek s posledním slovíčkem se mezi novinkami objeví ve 14 hodin, současně s okénkem na odpovědi. A teď pozor - co vlastně s těmi slovíčky máte udělat: vaším úkolem bude složit básničku, ve které budou všechna slova použitá!

Délka, forma i téma básně je na vás, měla by se ale aspoň částečně rýmovat. Musí v ní být použito všech osm zadaných slov, můžete ale měnit jejich gramatický tvar (když bude zadáno např. slovo pampeliška, můžete použít pampeliškou, pampelišky apod.; zadané klouzat můžete změnit na klouzáme, klouzali jsme apod.).

Hodnotit budeme originalitu, vtip i zvučný rým, nikoli délku. Důležitá tentokrát nebude ani rychlost, s jakou básničku pošlete - soutěž trvá až do zítřejší 10. hodiny. Teprve pak se okénko zavře a začneme vybírat ze všech došlých básnických dílek.

Nejlepší básnířka získá (kromě vavřínů) i knížku Williama Faulknera Komáři. Vítězný příspěvek, ale i některé další zdařilé, samozřejmě uveřejníme, aby se z nich mohly těšit všechny ženy-in.

Takže ještě jednou:

Od teď do 14.00 sbíráte slova. Po uveřejnění posledního slova do úterý 10.00 můžete posílat básničky pomocí „odpovědního okénka". Na pořadí nezáleží!

Asi ještě nikdy jsem se na vaše odpovědi takhle netěšila :-)

A teď už zbývá jen „hodit do placu" první soutěžní slovo: potopa

Reklama