Mít pohodový sex, ze kterého máme radost, je cílem každého z nás. Někdy nám ale brání okolnosti, které se nenadále vyskytnou a požitek nám zkazí. Číhají na nás za dveřmi ložnice, aby naše intimní chvilky proměnily v okamžiky bezradnosti, ve zklamání nebo dokonce v pěkný trapas.    

Mluvíme o „zabijácích našeho sexuálního života“, díky nimž se z milování mohou stát velmi traumatizující momenty. Někteří z těchto „zabijáků“ nás navštíví pouze dočasně, ale někteří se mohou objevit trvale a signalizovat zdravotní problém, a mít tak negativní dopad na celý partnerský vztah.

sex

Když penis stávkuje

Problémy s erekcí se u nás nevyhýbají přibližně každému druhému muži. Potvrzují to alespoň výzkumy Sexuologického ústavu v Praze, podle kterých přiznává alespoň občasné trápení s erekcí více než 50 % českých pánů. Když penis začne stávkovat, neřkuli když začne stávkovat opakovaně, neměli byste vy, ani váš partner čekat na zázračné zlepšení, které velmi pravděpodobně nepřijde. Potíže s erekcí se dnes dají vcelku účinně odstranit, je k tomu však potřeba jediné – přestat se bát, přestat se stydět a vyhledat odbornou pomoc. Lékaři mají totiž dnes netušené možnosti, jak pomoci mužům, jejichž penis vstoupil do stávky. Mohou například předepsat celou řadu účinných léků v souladu s potřebami pacienta jako velmi rychlý nástup účinku či dlouhodobé působení. Což jistě ocení nejen pánové, ale i jejich drahé polovičky.

Děti v ložnici

Pokud máte doma malé děti, můžete s nimi prožívat období, kdy sice usnou ve své postýlce, nicméně po hodině či dvou spánku jako malí „náměsíčníci“ opustí teplo svých peřin a mátožně se přesunou do postele rodičů, kde blaženě usnou a nejraději tam spí až do rána. Sice vám to může připadat roztomilé, váš sexuální život tím však může trpět. Ano, jsou i jiná místa pro sex než je postel, to vás ale brzy omrzí a přece jen postel s malým vetřelcem, i když je váš, není ideálním místem pro erotiku.

Hádka před spaním a usmiřováním sexem, pokud se nepovede, je to recept na bezesnou noc

Máte mezi sebou nějaký konflikt? Nezačínejte hádku, než jdete spát. Odsunete tím  možný sex i klidný spánek. Pořádná hádka, při níž létají ostrá slova, výčitky a někdy i předměty, je občas zdravá. Pročistí vzduch a pak... to usmiřování... Patříte k lidem, kterým tento způsob vyústění hádky vyhovuje? Můžete se milovat bezprostředně po hádce?  Usmiřování sexem je podle odborníků oblíbená praktika mužů. Muži totiž sexem komunikují, ženy nikoli. Ty potřebují nejprve verbální projev a až potom sex. Žena, i když muže přijme, není to pro ni důvod k odpuštění. Proto si dejte pozor na hádky a následně usmiřování v posteli. Stres a konflikt může bránit radosti ze sexu nebo samotnému sexu.

Předčasná ejakulace – nejčastější neléčená porucha

Více než 20 % mužů přiznává, že se jim to už někdy stalo… Věk tu nehraje žádnou roli, protože předčasná ejakulace postihuje muže všech věkových kategorií bez rozdílu a může se objevit prakticky kdykoli a bez varování. Občas se může jednat jen o momentální projev vyšší míry vzrušení. Pokud se ale tato situace opakuje a muž není dlouhodobě schopen svou ejakulaci ovládnout, jedná se už o závažný klinický problém, který vyžaduje lékařské řešení. Předčasná ejakulace si přitom nevybírá – postihuje muže všech ročníků a dat narození bez rozdílu. Ačkoli se ztráta kontroly nad ejakulací týká mužů, ten kdo jí ve finále nejvíce trpí, jsou ženy, jejich partnerky. Předčasně ejakulující muž totiž dosahuje vyvrcholení zcela normálně, i když ve velmi krátkém čase, takže to není on, komu by se nedostalo uspokojení. Krátký čas, obvykle do dvou minut, však rozhodně nestačí k uspokojení partnerky. „Nesoulad v partnerském životě potom nutně vede i k narušení partnerského vztahu, jako takového. Teprve až hrozící rozpad vztahu je většinou tím hnacím motorem, proč muži překonají ostych a začnou svůj problém řešit s odborníkem – sexuologem, urologem nebo andrologem“, uvádí lékař, MUDr. Karel Kočí. O předčasné ejakulaci je možné se dozvědět více na stránkách www.nejennachvili.cz.

Reklama