633ab7eebbf56obrazek.jpg

Foto: Shutterstock

Vendula, šéfredaktorka

59fb278dd239ecb.jpg

Září nás opět učí novému režimu, a to rovnou pěkně zostra. Naše nejmladší dcerka Matylda začala chodit do státní školky. Haleluja. O fousek víc času na práci pro mě i manžela. Přesto už třetí týden si dala pauzičku kvůli kašli… Starší Františka pokračuje ve zpěvu a atletice a už stihla prověřit své síly na prvních letošních závodech. Sborový koncert je už také téměř za dveřmi. Odbyli jsme si třídní schůzky, zubaře, všechny kroužkové zápisy, nakoupili všechny pomůcky, no řeknu vám, fuška to byla. 

Ani v redakci to nebylo zrovna leháro. Rozloučily jsme se s Adélou (ahoj!), držely palce Verče na porodním sále (největší frajerka měsíce!), přivítaly Kačku (vítej!), Juli pracovala ve stížených podmínkách dětského lazaretu, můj manžel stihl chytit covid, tudíž další lazaret a taky dvě děti na krku, no prostě to stálo za to. V září se navíc koná snad největší počet tiskových konferencí a my se nezastavily, abychom obhlédly novinky v kosmetice (Nobilis Tilia, FAnn NAQED) módě (Peek & Cloppenburg, Högl ), ale i trendy v hračkách (malá testerka musela na Playmobil se mnou, to se ví.) S Martou jsme se lehce rozjely na velkolepém Lancome večírku. A i přesto, že tento měsíc byl všechno jen ne snadný, podařilo se nám dosáhnout rekordní čtenosti a ráda bych nás pochválila. Na naše články kliklo 1, 7 milionů čtenářek a čtenářů. Díky i vám!

633bee3ac2cedobrazek.jpg

Ale snažím se, aby život nebyl jen o povinnostech. A ještě se s vámi podělím o nejsilnější zážitek měsíce. Na pozvání Salzburger Saalachtal jsem vyrazila s mojí rodinou do okolí rakouské řeky Saalach nedaleko Salzburgu. Užívali jsme si v nádherném hotelu (Familien- und Vitalhotel Muehlpointhof v Loferu), chodili po túrách, viděli vodopády i jeskyně a byly to velmi aktivní čtyři dny, které jsme si skvěle užili. Jen to počasí by mohlo být o fous hezčí, ale ani déšť nás neodradil. Určitě vám časem sepíšu naše zážitky a tipy na výlety, které jsou ideální pro rodiny s dětmi.

obrazek.jpg

Jestli čekáte na knižní tip, četla jsem rodinnou ságu z pohraničí Rozpůlený dům. Přiznám se, že jsem měla o fous větší očekávání, ale věřím, že si svoje čtenářky kniha rozhodně najde. 

Kateřina, redaktorka

IMG-8006.jpg

Už jsem v redakci měsíc! Neuvěřitelně to uteklo a já se pomalu rozkoukávám. Tímto chci poděkovat všem mým novým kolegyním, které se mi pracovní začátek snaží ulehčit a zpříjemnit, a to se jim rozhodně daří. Září bylo docela hektické a v redakci jsem byla osobně asi jen 14 dní, protože mě čekala dlouho plánovaná operace očí, to je asi můj největší zážitek tohoto měsíce. Podstoupila jsem implantaci fakických ICL čoček, a protože je to celkem velký zásah, vyžaduje i docela dlouhou rekonvalescenci, takže se pomalým krokem vracím zpět.

Zari-2022.jpg

Co se týče doby před operací, zúčastnila jsem se s kolegyní Martou prvních akcí a tiskových konferencí, což je pro mě novinka, ale už teď jsem nadšená. Zbytek času jsem trávila odpočinkem před očním zákrokem a mým milovaným vařením, pečením a kafíčkováním. Stihla jsem i návštěvu čajovny a výlet s mojí rodinou po Praze. Zároveň jsem se začala ladit na podzim, který je mým oblíbeným ročním obdobím. Dekorovala jsem byt (dýně nesmí chybět), začala víc pít čaje, pálit svíčky a vytáhla jsem kabáty a klobouky.

Beige-Aesthetic-Pastel-Collage-Memories-Moodboard-Portrait-Photo-Collage.jpg

Taky jsem se už začala těšit na Vánoce. Až tak moc, že jsem mamce k zářijovému svátku koupila vánoční talíř a upekla rohlíčky. :) Byl to ale super dárek, který měl úspěch. Mrkněte:

Po operaci jsem toho moc nestihla, protože to ani moc nešlo, vše je pro oči zatím náročné, ale zvládla jsem s přítelem film v kině. Byli jsme na Top Gun: Maverick a i přesto, že akční filmy nejsou mými nejoblíbenějšími, neuvěřitelně se mi to líbilo. Pokud jste to ještě neviděli, rozhodně doporučuju, minimálně kvůli Tomovi Cruisovi, kterému to tam fakt sluší.

Těším se na to, co přinese nový měsíc a že zase konečně budu moct číst knížky a vrátit se naplno do života.


Julie, redaktorka

59fb27bfb14e1jui.jpg

Tak už máme obě děti ve školce. Tedy v těch světlejších dnech, kdy nemají rýmu ani kašel, což je pravidelně tak polovina měsíce. Tříletá dcera zvládla velkou změnu báječně. Těšila se. Konečně je jako její velký bráška. Jediný, kdo ráno plakal, jsem naštěstí byla já. Potají. Až v autě, samozřejmě. Doma je neskutečné ticho, když tu nejsou. Na jednu stranu se ho nemůžu nabažit, na tu druhou mi ti malí lotři chybí. A tak se vždy těším, až je po obědě vyzvednu a půjdeme dělat třeba to, co většina národa. Hledat do lesa houby. Letos je to vážně pohádka! Už máme plný mrazák a letos poprvé i plno skleniček hub zavařených v octovém nálevu. Už se nemůžeme dočkat, až ochutnáme.

Když vykoukne sluníčko, vydáváme se na kolo. Super stezka s příjemnými rovinkami je třeba podél řeky Labe. Příjemný cíl je například v Poděbradech, kde nám byla odměnou nejen cukrárna, ale také Eliščin pramen.

Co se kultury týče, fajn byl český seriál Pět let, který najdete na iVysílání České televize. Je to drama o deseti krátkých epizodách, během nichž člověk nejen prozře, co se zdánlivě kladné postavy týče, ale také si uvědomí, jak může být tenká hranice mezi dobrodružstvím na jednu noc a znásilněním. Zvláště pro muže.

zari22.jpg

Marta, editorka

Marta.jpg

Tento měsíc byl docela náročný a hektický. A to i po pracovní stránce. Do redakce nám přišla nová kolegyně, která nahradila Veroniku, jež je aktuálně na mateřské. Měli jsme spousty tiskových konferencí, kdy nám nejrůznější značky představovaly svoje novinky. Podívaly jsme se například na akci vlasové kosmetiky Matrix, Modivo, představení telefonu Vivo, Green Idea apod. Bylo toho hodně, ale bylo to vlastně fajn. Jednou z nejlepších akcí tento měsíc byla plavba po Vltavě od Lancome, kdy jsme se hodily s Vendulou do gala a oslavily se značkou 10. výročí vůně La Vie Est Belle.

Na začátku měsíce také proběhl festival Asie vzdálená a blízká, kterého jsem spoluorganizátorem a letos jsem také moderovala 4hodinový kulturní program. Vyšlo krásné počasí a návštěvníci i účinkující byli moc spokojení. Jsem ráda, že ze mne opadl stres, v kterém jsem byla poslední tři týdny před akcí.

Nesmím zapomenout, tento měsíc byl také Mercedes-benz Prague Fashion Week. Bohužel jsem stihla jen přehlídku Vandy Jandy, ale bylo to asi to nejlepší, co tam letos bylo. Moc se mi modely líbily a sama bych si tam i nějaký ten kousek na běžné nošení vybrala.

Po pracovní stránce bylo září hektické i proto, že zemřela královna Alžběta. Tomuto tématu jsme se snažili věnovat. A chvíle, kdy jsem u rozjedené večeře zapínala počítat, abych o této smutné novince napsala hned, jak mi ji kolegyně Kačka dala vědět, byla šílená. Nějak jsem tomu nemohla uvěřit, ale zároveň jsem o tom měla psát… Člověk měl vždycky skoro pocit, že je nesmrtelná.

FotoJweet.jpg

Abych to zakončila nějak vesele, byla jsem letos poprvé na houbách a hned jsme všichni nasbírali plné košíky. Smutnější už byla ta část, kdy jsme do půlnoci houby čistili. Ale smaženice byla dobrá. A také jsem si splnila krásný sen, letos jsem se poprvé v životě díky Xiaomi proletěla horkovzdušným balónem a byl to opravdu ZÁŽITEK!

Zde přikládám video:

Sledujte nás také na našem Instagramu @ZENA_IN.CZ.
Pokud vás zajímá, co nás bavilo předešlé měsíce, všechny články najdete kliknutím na #CO BAVILO REDAKCI.