Podzim je tady, a pokud vás zajímá, co nás potkalo během tohoto měsíce, naše vzlety, pády i zážitky, čtěte dál.

Vendula Kubalíková, zástupkyně šéfredaktora

Vendula KubalíkováZačátek září jsem si užila jen s manželem v rakouském Gumpoldkirchenu. Absolvovali jsme tzv. „Genussmeile“ – tedy požitkářskou stezku. Místní turistická stezka se promění v nejdelší šenk světa, ta je dlouhá 10 kilometrů, na kterých potkáte 80 vinařů. Chodíte od stánku ke stánku a koštujete, ochutnáváte, bavíte se a vychutnáváte si skvělou atmosféru. Můžu jen doporučit. My tam zároveň oslavili deváté výročí svatby. Romantická vzpomínka na víkend se rozplynula už v Praze, kde mi došlo, že jsem v hotelu nechala nejhezčí šaty a sukni… Naštěstí mi je milý hotelový personál poslal poštou.

vino

V září jsme toho prožili ale mnohem více. Dojímala jsem se na svatbě kamarádky Zuzky. Opět jsme Zažívali město jinak, navštívili Podzimní hrátky, malý festival pro neposedné děti a znavené rodiče na téma bohové Olympu na pražské Písecké bráně. Podívali se na vyhlídku Máj a Smetanovu vyhlídku, kde se kocháte meandry řeky Vltavy.

meandry Vltava

Relaxovala jsem u seriálu Younger a knihy Kosmonaut z Čech.

A taky jsem sbírala houby, jako půlka českého národa. Ale stejně to bylo prima. Jako celé září.

Kristina Vodičková, editorka

kristinaZáří uteklo neskutečně rychle a zdá se mi, jako by prolétlo kolem a já se ani nestihla zastavit a rozhlédnout se. Ale i tak měl svoje zásadní momenty. Nařídila jsem si třítýdenní dietní detox, začala znovu chodit na squash a samozřejmě jsem nakoupila i trochu té kosmetiky ze zahraničí. Prvního září pár kousků z nové limitované kolekce Victorie Beckham pro Esteé Lauder, novou paletku od Huda Beauty s názvem Dessert Dusk a kamarád mi z Floridy dovezl ještě paletku Marca Jackobse a lesk z nové kosmetické řady Fenty zpěvačky Rihanny. Věřím, že na říjen mám tak s nákupy vystaráno a jen budu zkoušet, jestli byly všechny vybrané kousky tou správnou volbou.

obl

marc

Poslední dva zářijové dny jsem strávila v divadle a na koncertě. Konečně jsem viděla hru, kde exceluje Simona Stašová - Shirley Valentine a v sobotu jsem s Markét zašla na koncert Tomáše Kluse do Pragovky. Oba zážitky byly silné a nabily mě pozitivní energií a radostí. Nejen koncert Tomáše Kluse, ale i setkání s ním pro mě bylo dalším impulsem k tomu, abych na sobě začala pracovat. Jeho pohoda a klid, který z něj vyzařuje tak přirozeně, je něco, co bych také ráda měla. Jako člověk na mě udělal neskutečně příjemný dojem a přála bych každému, aby se nechal nabít jeho pozitivní energií. Rozhodla jsem se nerozčilovat se kvůli hloupostem a také nereagovat na poznámky lidí, kteří v mém životě nehrají žádnou roli a tím pádem nemají ani právo do něj vstupovat a soudit. Lidé vůbec často plivou své osobní problémy na ostatní skrze internet tak, že uráží ty, co se rozhodli žít jinak anebo jinak vypadat. Naživo by ovšem neřekli ani půl slova. Vlastní nejistotu skrývají za urážky a sprosté chování vůči lidem, které třeba osobně ani nikdy nepotkali a nevědí nic o tom, jaký vedou svůj život a čím si prošli. Na tuhle hru já přistupovat nehodlám, a pokud nemám co říct hezkého, budu mlčet a energii věnuji něčemu, co mi za to stojí. Proč žít v negativním prostředí? Zkuste se nad tím na chvilku zamyslet, a čím víc úsměvů rozdáte a nebudete si jen na všechno stěžovat, tím bude i vám samotným lépe. Každý máme svou cestu, a jak se k druhým chováme, tak se nám to vrací. A mě se vrací čím dál krásnější věci.

sklusem

Marie Cicvárek Fléglová, redaktorka

dddddO září nemusím příliš složitě přemýšlet. Tento měsíc byl o lidech a zážitcích. A nevím, co mě ani bavilo více. Září totiž bylo nabité od začátku až do konce.

Tak pěkně popořádku... hned prvního jsem se setkala po deseti letech se svými spolužáky ze střední. Bylo to moc příjemné a překvapivé, kam se naše cesty vydaly a jsem už teď upřímně zvědavá, kde budeme zase za dalších deset. Stihla jsem také dvě krásné kulturní akce v rámci pražského týdne módy – přehlídku Zuzky Kubíčkové a performance představení Cycle by Yemi. Obojí bylo jedním slovem wow! Velmi spontánně jsem také zaběhla noční desetikilometrový závod v centru Prahy, a přestože mě nějaký „gentleman“ srazil k zemi, čas byl více jak skvělý. Měla jsem půjčenou Vespu a zamilovala se až po uši (je jasné, že ze mě bude na jaře konečně motorkářka!). A pak jsem se setkávala s úžasnými lidmi. Díky své práci a rozhovorům a reportážím, kterém pro vás postupně připravuji. Září mi hodně dalo, mnoho jsem se toho naučila, a to je něco, co mi nikdo nevezme. Jsem zkrátka nadšená! zari

Markéta Škaldová, redaktorka

marketaDevátý měsíc tohoto roku mě nikterak nenadchl, ani nezklamal. Nesl se v duchu společenských aktivit. V samotném začátku září jsem byla na svatbě své kamarádky z dětství. Musím říct, že to byl snad nejkrásnější obřad, který jsem zatím zažila. Konal se na útulném statku kousek za Prahou, vše bylo uvolněné a příjemné. Takhle nějak si představuji jednou i svůj den D. Tím, že začal podzim, tak obrážím spoustu novinářských akcí. To mě baví. Člověk se vždy něco dozví a vidí něco nového. Já se na jedné takové „tiskovce“ totálně zamilovala do rozkošného štěňátka. Od té doby se mě drží, že bych si obdobného čtyřnohého kamaráda pořídila. Mým favoritem je brabantík, ale říkám si, proč neposkytnout domov a velkou porci lásky nějakému chudínkovi z útulku? No nevím, mám ještě nad čím přemýšlet.

 

pes

     

Julie Hájková, redaktorka

Julie Hájková FilipV září se změnila moje doposud poklidná rodičovská dovolená v pořádný adrenalin. To když se můj potomek v půl roce poprvé postavil na své ještě vratké nohy. Jistě, to je důvod k radosti. Jenže ruku v ruce s tímhle pokrokem přišly také první větší pády. Být mu stále za zády a při každém škobrtnutí ho chytit do bezpečí náruče? Nebo ho nechat, aby si natloukl? Chytré knihy radí to druhé, ale nikdy bych nevěřila, jak moc těžké bude těmto radám dostát. Člověk by neřekl, co všechno ta zdánlivě křehká stvoření vydrží! Naštěstí jsem ty kruté zákonitosti přitažlivosti zemské nesla hůře já, než ten, co se s nimi tvrdě seznamoval. Stačilo ale pár týdnů, aby se k zemi sunul podstatně bezpečněji. Nedělám si ale iluze, že to nejhorší mám za sebou… Ale aby to nevypadalo, že jsem jen v zápřahu! Rodičovskou dovolenou si skutečně užívám. Třeba na výletech po krásách naší země. Ve Valticích se letos obzvláště vydařil růžový burčák. A na Šumavě jsem ochutnala nejlepší točenou zmrzlinu. O tom si ostatně můžete přečíst už dnes v rubrice Cestování.

vydra

Klára Křížová, obchodní ředitelka

Klára K Na září vždycky miluju poslední teplé dny. Ranní mlhu a pak, když se rozplyne a kolem oběda se díky slunci oteplí. Naštěstí takových dnů pár bylo, i o víkendu, tak mě potěšily duši. Potěšila mne nová kolegyně Hanka v našem obchodním týmu, takže už je nás víc, přeskupily jsme v kanceláři nábytek, Klárka Tichá a Katka Růžičková se přesunuly do vedlejší místnosti, najednou se provětral prostor, uklidily jsme si, vyhodily jsme zbytečné věci… znáte to, takový ten pozitivní průvan, který vás potěší doma i v práci. Taky jsem si naplánovala týden dovolené na konci října, letíme s kamarádkami do Jeruzaléma. To se moc těším, tohle město miluju. Potěšila mne knížka - pátý díl série Milénium, Muž, který hledal svůj stín… Jinak září nějak strašně uteklo, připadám si, jako že jsem si prvního září lehla a vzbudila jsem se v říjnu. Taky to tak máte?

NÁŠ INSTAGRAM @ZENA_IN.CZ

Co bylo předešlý měsíc?

Reklama