603f8738d2d76obrazek.png
Foto: Shutterstock

Vendula Kubalíková, zástupkyně šéfredaktora

59fb278dd239ecb.jpg

Možná si pamatujete, že vzpomínání na leden bylo trochu temné, únor byl o fous veselejší. Snažila jsem se totiž udělat maximum pro to, abych nepropadala skepsi. Odložila jsem všechny rozečtené knihy, které mě akorát uvrhaly do smutnější nálady a zahájila terapii věcmi, které rozhodně nebyly intelektuálního charakteru, ale dělaly mi radost a já u nich odpočívala. 

Mnohem častěji jsem si pouštěla nenáročné seriály (třeba Ginny a Gorgia a Cesta svatojánských mušek) a poslouchala různé podcasty (Sádlo, Vinohradská 12, Nájemníci či Liberatura na Rádiu Wawe). Se starší dcerou Františkou jsme dočetly knihu Ikabog od světoznámé spisovatelky J. K. Rowlingové. Bylo až neuvěřitelné, jak mi pohádkový příběh připomínal politickou situaci v naší zemi. V pohádce vše dobře dopadlo, sláva, i přesto, že cesta to byla svízelná, dlouhá, plná lží a chamtivosti. Tak snad to bude u nás stejné. 

IMG-9504.jpg
Chodila jsem si zacvičit do naší domácí tělocvičny nebo si jen s dcerami užívala sníh. Dva víkendy jsem trávila mimo Prahu a dokonce na horách a počasí bylo pokaždé dokonalé. Tak strašně mě tyhle útěky do přírody pomáhaly. Vydržme. Vydržte! Buďte na sebe opatrné...

kolaz-unor.jpg

Veronika Bulánková, redaktorka

Veronika.jpg

Ani běžně nejsem založením zrovna optimista, a tak jsem ani v dalším pandemickém měsíci neviděla světlo na konci tunelu. Pochmurná nálada na mě padá stále častěji a je čím dál tím těžší s ní bojovat. Za normálních okolností bych v tuto dobu pravděpodobně plánovala svatbu, takhle jen pozoruju, jak se situace stále zhoršuje a připravuji se na její zrušení. Jen posouvání na jiný termín nepřinese o nic větší jistotu, takže se mi do toho upřímně nechce. Ale dost už bylo pesimismu. Zařekla jsem se, že zkusím myslet víc pozitivně, zase tak nic vážného kromě toho, že musím sedět doma, se mi naštěstí neděje.

Lockdown trávím v Praze a o posledním únorovém víkendu jsme si s přítelem udělali 15kilometrovou procházku, která vedla mimo jiné kolem řeky Rokytky. Po sněhu zbylo sice bahno, ale byla to moc příjemná túra, kterou nám zpříjemnily všudypřítomné nutrie. Když se pozorně podíváte, možná je na fotce dokonce i najdete.

IMG-3528.jpg

Abych nezapomněla, na začátku února mi udělala velkou radost kytička od kolegů z práce. Omamně mi na stole voněla týden a půl. Asi kvalitní zboží!

IMG-3470.jpg

Julie Hájková, redaktorka

59fb27bfb14e1jui.jpg

Únor dostál svému názvu a skutečně unořoval ledy. Dopřál nám zimních radovánek a ke svému konci už se vzdával vlády. Jarní počasí mi vážně zvedlo náladu. Hned jsme se pustili do prací na zahradě. No, prací…ona je to nyní jedna z nejzábavnějších věcí, které se člověk může beztrestně věnovat. Pokolikáte za poslední rok už si říkám – zaplaťbůh za zahradu! Ovšem krásné počasí nás vylákalo i na výlety po blízkém okolí, když se to ještě smělo. Například na zříceninu hradu Zbořený Kostelec nedaleko Týnce nad Sázavou. Určitě se tam také podívejte, až budete moci opustit svůj katastr.

kostelec.jpg

Také jsme v únoru oslavili synovy čtvrté narozeniny. Kromě nezbytných autíček si přál i oblíbené zvířátko – pavouka. Samozřejmě umělého! A tak se postupně učím překonávat svůj bytostný odpor (možná až arachnofobii) k těmto osminožcům, když se válí všude kolem, a často je našmátrám i nastražené v kapse.   

A na co jsem pyšná, stihla jsem na poslední chvíli koupit dceři jarní boty. Kupovat je po internetu bych si totiž netroufla a na chození po zahradě v ponožkách to v nejbližších třech týdnech přece jen ještě nebude. Když už jsme u těch nohou, chystám pro vás reportáž z vyšetření na podoskopu a rozhovor s fyzioterapeutkou. Určitě by si ho neměly nechat ujít hlavně maminky.

unor1.jpg

Karolína Waberová, redaktorka

karol.jpg

V únoru pro mě bylo nejdůležitější užít si sníh. I když nejsem zrovna Katka Neumannová, snažím se každý rok trávit zimu co nejvíce na běžkách. Ten sport jako takový nemám ráda, ale baví mě, že se na nich dostanu do míst, kam bych se pěšky v zimě nikdy nedostala. Těším se, až si začnu užívat i sport, ale zatím to ani po letech nepřišlo. Čerstvý vzduch a pocit, že pro sebe něco dělám, mě vždy ven přece jen dokope. Z míst, kde jsem se na běžkách pohybovala, mě letos dostaly Brdy. V bývalém vojenském areálu to v zimě vypadá jako v ruských pohádkách!

kolat5.jpg

Ze zimních radovánek můžu vypíchnout ještě krmení nutrií. Do letoška jsem s nimi nenavázala jediný kontakt, jen jsem přihlížela na Instagramu, jak celá Praha tyhle roztomilé gigantické krysy navštěvuje v Podolí. Musím říct, že to byl vážně zážitek srovnatelný s krmením tučňáků v zoo. Nutrie vypadají jako tlustí řidiči kamiónů a bez ostychu si berou oblíbené pochutiny rovnou z ruky. Vtipný mi připadal i jejich způsob mytí. Těmi maličkými packami dělají pohyby, jako by si mydlily tělo mýdlem. Skvělou show mi o týden později opět na běžkách předvedla i fenka Mirka, která sníh využila k tomu, aby předvedla breakdance.

kolat4.jpg

Marta Kratochvílová, editorka

Marta.jpg

Tento měsíc byl dosti zmrzlý, ale přesto jsem si ho užila. Opět jsem vyrazila do přírody pokochat se zimními krajinami, především zasněženou Prahou. Nechybělo ani pár kávových vycházek s kamarádkami a krmení labutí a nutrií ve Vltavě, kam poslední dobou často vedou moje kroky. Alespoň nějaká radost. K tomu mě hned napadá – nepřestává mě udivovat, kolik lidí stále chodí krmit vodní ptactvo houskami a jiným pečivem. Myslela jsem si, že je to poměrně známá informace, že jim to škodí a raději bychom jim měli nosit zrní, kukuřici, odřezky zeleniny nebo třeba salát. Zjistila jsem, že to neví ani řada mých známých.

sdd.jpgV únoru jsem také oslavila 30. narozeniny. Ačkoliv oslava byla kvůli karanténě o něco menší, byla alespoň nějaká. Během následujících tří týdnů by to bylo horší. Jen mě mrzí, že jsem nemohla být s celou rodinou. Můj nejstarší bratr je totiž s covidem v nemocnici na dýchacích přístrojích s oboustranným zápalem plic. Doufám, že se z toho co nejdříve dostane. Kouří, ale není nijak silný kuřák a jinak je to zdravý chlap. Takže opravdu nikdy nikdo z nás dopředu neví, jaký to na něj může mít dopad.

dsfsdf.jpg

Zajímavosti ze zákulisí redakce najdete také na našem Instagramu @ZENA_IN.CZ.
Pokud vás zajímá, co nás bavilo předešlé měsíce, všechny články najdete kliknutím na #CO BAVILO REDAKCI.

Reklama