Jaký byl měsíc únor v redakci Ženy-in? Čím jsme žily? Co nás bavilo a komu se převrátil život vzhůru nohama?

Vendula Kubalíková, zástupkyně šéfredaktora

Vendula KubalíkováKrátký měsíc byl ve znamení sportu a kultury. Pomaličku se dostávám do formy po prosincové operaci. Začala jsem zase pravidelně plavat a cvičit. A taky jsem stihla vyzkoušet s dcerou a mužem Skiareál Lipno a s dívčí partou německý Velký Javor. Na obou místech se lyžovalo skvěle!

Knižní společnost mi dělalo Andělí vejce Andělí vejceod Petra Stančíka a Písečný muž od švédské autorské dvojice píšící pod pseudonymem Lars Kepler. Po delší době jsem navštívila i divadelní představení. Hra O slavnosti a hostech ve Studiu hrdinů byl silný zážitek, pod kůži se mi dostal výkon Michala Kerna.

O svém novém kosmetickém objevu – houbičce konjac jsem vám napsala článek. Nadšená jsem z ní pořád.

Pro rodiče s dětmi bych doporučila návštěvu pražské ZOO i Planetária Praha a taky Masopust v Roztokách u Prahy, ale na ten si budete muset počkat do dalšího roku.

Největší radost mi udělalo narození syna kolegyně Julie. Vzápětí mi ji zkazil fakt, že pod článkem o zrození nového člověka dokázalo kliknout téměř 60 čtenářek, že se jim to nelíbí. Radši na to nemyslet. Těším se na jaro!

Kristina Vodičková, editorka

krisAbych pravdu řekla, tak za únor jsem toho tolik nestihla a mým hlavním zájmem byla moje dieta. Zhubla jsem už devět kilo a díky tomu se nejen lépe cítím, ale čím dál víc zvládám i cvičení. Proto jsem si přidala do repertoáru kromě fitka taky squash s kamarádem, který mě burcuje k lepším výkonům a to mě hodně baví. Snad to nepřestane bavit i spoluhráče, přeci jen jsem si pořídila i raketu a chci se zlepšovat!

gagaZačátkem února jsem si také udělala velkou radost a koupila si lístky na koncert Lady Gaga v Berlíně! Zpěvačka mě dříve dost míjela, ale po vydání alba Joanne jsem si k ní našla cestu a nedám na ni dopustit. Koncert je sice až v říjnu, ale nemůžu se dočkat už teď.

Poslední věcí, kterou bych zmínila, je velmi příjemný pocit po zhlédnutí filmu La La Land, který je ověšen nejen Zlatými Glóby, ale už i několika Oscary. Tenhle film je vzpomínka na starý Hollywood, jednoduché a naivní příběhy, které vám vykouzlí úsměv na rtech. Rozhodně stojí za návštěvu kina.

Marie Cicvárek Fléglová, redaktorka

dddddZačátek února se v mém případě nesl ve znamení angíny. Připomněla jsem si tak pěkně, jaké to je, když vaše tělo řekne STOP a potřebuje pořádný oddech. Díky, angíno, vracet už se nemusíš! Po tomto desetidenním „umírání“ na lůžku jsem se vrátila zpět do reality a jak ráda. Únor byl ale jinak skvělý. Užila jsem si super dámskou jízdu na běžkách v Jizerkách, viděla tolik očekávané pokračování kultovního filmu Trainspotting, které je mimochodem opravdu povedené, a já si už několikátý den zpříjemňuji ranní běhání s jeho soudtrackem.

A pak něco z toho „materiálního soudku“ - naprosto jsem se zamilovala do nové řady šamponové lázně a masky od Kérastase Aura Botanica, super přírodní a super voňavá, já i moje vlasy jásáme, takže pokud si potrpíte na kvalitu a kštici zdravou, lesknou a nerozlétanou do všech světových stran, určitě doporučuji.

bott

Čím vás ale asi moc nepotěším, únorovou novinkou v mém šatníku se stala dlouhá otrhaná džínová bunda. Trochu punk, ale s trochou citu a s těmi správnými kousky vypadá zkrátka výborně!

Markéta Škaldová, redaktorka

marketa„Plavková sezóna se blíží, je čas začít na sobě makat,“ řekla jsem si a začala jednat. Sice nepatřím mezi ty, co je trápí kila navíc, ale líbí se mi štíhlé ženy s pevnou postavou. Pravidelně tedy navštěvuju fitness a v únoru jsem prvně zašla i na lekci jógy. Pod taktovkou kolegyně Marušky jsem tomu propadla. Odcházím vždy jako „spráskaný pes“, ale je to příjemný pocit.

V únoru jsem také navštívila charitativní bazar kamarádky Eriky, která je majitelkou e-shopu www.erikafashion.cz. Erika je velká milovnice zvířat a uspořádala akci, kde si ženy mohly nakoupit módní oblečení za velmi nízké ceny. 100 % částky z prodeje poputuje na pomoc týraným psům a kočkám zachráněných nejen z množíren. Byla jsem nadšená. Pořídila jsem si úchvatné kousky, ze kterých mám radost a zároveň pomohla dobré věci.
Pokud jste z okolí Českých Budějovic, můžete charitativní bazárek také navštívit. Měl by probíhat v květnu. Více informací naleznete na www.facebook.com/Erikafashion.cz/. V Praze se bude akce opakovat v létě.

Ještě nesmím zapomenout na únorové absolvování kurzu první pomoci, o kterém byl článek - Jak jsem se učila zachraňovat lidský život. Ráda bych ho doporučila všem čtenářkám. Osvojit si znalosti záchrany lidského života je k nezaplacení!

Julie Hájková, redaktorka

Julie Hájková FilipÚnor pro mě byl ve znamení příprav na porod a zařizování posledních věcí před příchodem prvního potomka na svět. Upřímně, docela jsem se děsila pobytu v porodnici, jelikož nemám zrovna v lásce nemocniční prostředí a lékařům se vyhýbám jako čert kříži, pokud to alespoň trochu jde. ALE! Musím říct, že jsem byla více než mile překvapena.

Rodila jsem v pražské Thomayerově nemocnici v Krči a nemám zdejšímu personálu co vytknout, naopak! Vůbec jsem si během celodenního porodu nepřipadala jako ve zdravotním ústavu, ale spíše jako v klidném domácím prostředí. Dopřáli nám s manželem na porodním sále soukromí, poskytli potřebnou péči a po porodu nás nechali o samotě s miminkem.

Co znám z vyprávění zasloužilých matek, musím říct, že se přístup k rodičkám obrátil o sto procent k lepšímu. A už vůbec nechápu, že některé ženy kvůli soukromí stále ještě riskují při domácích porodech, když je v porodnicích dnes už nečeká žádná „hrůza“.

Co bylo předešlý měsíc?

Reklama