64f70fe8a98beobrazek.png
Foto: Shutterstock

Vendula, šéfredaktorka

59fb278dd239ecb.jpg

Měsíc začal naším největším prázdninovým dobrodružstvím - cestou k Baltu. Procestovali jsme pořádný kus Polska. Začali v Poznani, pokračovali do Gdaňska a Sopot, vypravili se do Sloviňského národního parku u městečka Leba, kde jsou pohyblivé duny, prošli se k majáku Stilo, koupali se v moři, utíkali před bouřkami, svezli se na ruském kolem, zašli do krásného Muzea námořnictví. Zkrátka jsme toho zažili mnoho. Polsko se ukázalo jako krásná prázdninová destinace, kterou moc doporučuji. 

64f5ca500b4f5obrazek.png

Zbytek měsíce byl ve znamení práce a také kultury. Se starší dcerou jsme vyrazily do kina na Barbie. Nadšení se moc nekonalo, ale každý čas, kdy jsme spolu, si stejně užijeme. Mnohem více jsem byla nadšená z uvedení seriálu Ashoka, které odkazuje na slavnou sérii Hvězdných válek, jež jsem milovnicí. Disney Plus nás pozvalo do kina a byl to opět zážitek. S kamarádkou jsme si zašly na moderní cirkusové představení Sabotage v rámci festivalu Letní Letná a odcházely jsme unesené. 

64f5ca79f41deobrazek.png

A jako každý měsíc vám přidám i svůj čtenářský deníček. Na plné čáře vyhrála kniha Velké léto (Host) od Ewalda Arenze. Poetický prázdninový příběh o první lásce vypadá na první pohled jako červená knihovna, ale rozhodně jí není. V knize nenajdete zbytečný sentiment, ale spíš melancholii a nádhernou letní atmosféru. Zkuste po ní sáhnout. Já si ji zamilovala. Uranova (Argo) od Lenky Elbe je velice zvláštní příběh a doteď si nejsem jistá, jestli je kniha propadák či geniální. Složitý příběh odehrávající se na minimálním prostoru sahá po převtělení i nesmrtelnosti a rychle střídá fikci s realitou. Tahle kniha o podivné dlouhověké reinkarnované paní doktorce z Jáchymova se asi nezalíbí každému. Bílý pramen (Argo) od Kláry Teršové se odehrává v období po první světové válce po dobu odsunu v ašském sudetském výběžku. Prostředí hezky dokresluje příběh dívky, později ženy, která se za každou cenu snaží vyrovnat s osudem, nedostatkem lásky ze strany rodiny, původem, ale i láskou k nesprávnému muži.   

Tak zase za měsíc!

Kateřina, redaktorka

IMG-8006.jpg

Srpen bych nazvala dovolenkovým měsícem. Jeho začátek jsem strávila na naší chatě u řeky Berounky, což bylo super, ale nebylo takové počasí, jaké bych si představovala. V podstatě stále pršelo. Vynahradila jsem si to hned následujících 10 dní, které jsem strávila na Balkáně, konkrétně jsme navštívili Albánii. Je to skvělá země, vůči které má mnoho lidí stále předsudky a vnímá ji jako nebezpečnou. Samozřejmě, že nebezpečí číhá v každé zemi a je jen na nás, jak se budeme chovat.

V některých ohledech se mají Albánci stále co učit a jsou pozadu, ale mohou se pyšnit nádhernou přírodou. Moře je tam krásně modré a průzračné a hory jsou dechberoucí. Takové výhledy bych mohla mít každý den. Na dovolené jsem si skvěle odpočinula a naštěstí to nebylo jen o válení se u moře, ale také o aktivním odpočinku, vnímám to jako rovnováhu. Rozhodně jsem tam nebyla naposledy!

Unknown-2.jpg

Co se týká pracovních akcí, zúčastnila jsem se redakčního grilování společně s Kauflandem a zhodnotila bych to jako příjemné odpoledne s dobrým jídlem, pitím a fajn společností. S kolegyní Martou jsme se pak zúčastnili zahradní slavnosti televize Prima, která se konala v Trojském zámečku v barokním stylu. Také jsem se zúčastnila představení pánského parfému od Yves Saint Laurent MYSLF, které se neslo v temném duchu. A neměla bych nezapomenout ani na hudební zážitek – letňanský koncert kanadského umělce The Weeknd.

Unknown.jpg

Měla jsem díky dešti dost příležitostí ke čtení. Sice jsem si vybrala samou nenáročnou a oddechovou literaturu, ale i tak jsem byla ráda, že jsem se do čtení mohla ponořit.

Unknown-3.jpg

Julie, redaktorka

59fb27bfb14e1jui.jpg

Jakmile jsme dobojovali s letní angínou, neztráceli jsme čas a vydávali se na výlety po okolí. Rozhlédli jsme se po setmělé krajině při akci Půlnoční výstup na rozhledu Špulku. No, do půlnoci bylo v čase našeho zdolávání schodů ještě daleko, protože jsme šli s dětmi. Ale i tak už byla tma a nasvícená rozhledna měla velké kouzlo. Pokořili jsme také rozhlednu v bývalé vodárenské věži v Kolíně. Konečně se nám podařilo přijít v otvírací době. A rozhodně stojí za návštěvu. Je krásná nejen zvenčí, ale také zevnitř. A aby toho nebylo málo, na bublinkové akci pro děti ve Hvězdonicích jsme se nechali v koši jeřábu vyzdvihnout desítky metrů vysoko, což byl také krásný zážitek.

S dětmi jsme se pak už drželi při zemi. Zamířili jsme se například na soutok řek Blanice a Sázavy, kde si malí dobrodruzi připadali jako někde na expedici na Nilu. Chytali malé rybky, pozorovali vážky, hledali škeble…jak málo stačí k radosti. A v neposlední řadě jsme si udělali volné odpoledne i s manželem a vydali se na pořádný výšlap. Jen tak, za nosem. To vám je tak osvěžující, nemít občas žádný cíl!

srpen23.jpg

Nelly, redaktorka

ja-padouch.jpg

Teplé srpnové počasí nás mimo jiné vylákalo ven do pražské zoo, kam jsme se těšili hlavně kvůli gorilí rodince. Na koncertě Vypsané fixy jsme si potom řádně vykřičeli hlasivky a poslední srpnový víkend jsme si prodloužili o pondělí a strávili ho v Beskydech na ranči u lesa. Po cestě do Beskyd jsme se stavili v krásném městě Hradec Králové a na závěr tohoto výletu jsme v dešti a mlze vystoupali na Pustevny a výborně se nadlábli v roubence Libušín. 

srpen-3.jpg
Knihy jsem tento měsíc rozečetla tři, ale dvě z nich bohužel odložila. Protože si myslím, že by to nebylo způsobeno nějakou jejich horší kvalitou, ale spíš mým (mo)mentálním rozpoložením a taky proto, že knihy obecně velice nerada haním, zmíním pouze tu, v jejímž čtení i nadále pokračuji. Jedná se o román Směna od české autorky Anny Beaty Háblové. Zaujal mě svým příběhem a uchvátil spisovatelčiným jazykem, díky kterému působí celá kniha až poetickým dojmem. Jo a taky mě dostal tou obálkou – ta je super.

Marta, editorka

Marta.jpg

Srpen jsem započala na tiskové konferenci televize Prima na zámku v Tróji, která byla v barokním stylu – kočár, barokní šaty, hudba a vše, co k tomu patří… Dokonce jsme si mohli půjčit nějaké kostýmy a vyfotit se v nich.

V srpnu jsem se vydala také na dámský výlet do Budapeště. Navštívily jsme spoustu skvělých míst, nejen památky, ale i zajímavé podniky, a nachodily spoustu kilometrů. Z restaurací mě nejvíce zaujala Twentysix, která je jako byste seděli v obřím skleníku plného zeleně. Opravdu zajímavý koncept a příjemná atmosféra. Cenově to bylo podobné jako všude jinde ve městě, takže nic předraženého, i když to tak na první pohled může vypadat.

FotoJett-2-.jpg

Srpen byl také ve znamení Star Wars. Premiéru měl seriál Ashoka a my jsme se mohli vydat na premiéru a sledovat první dva díly kině na velkém plátně. Na místě byla také spousta Star Wars cosplayerů, takže pro milovníky tohoto multiversa to byl rozhodně ráj. Za pozvání děkujeme Disney Plus.

Zúčastnila jsem se také několika zajímavých akcí, například k uvedení nového pánského parfému Yves Saint Laurent MYSLF nebo parfému Montblack Explorer Platinum. Také jsem se hodila trochu do gala na finále Elite Model Look, které se konalo ve Španělském sále pražského hradu.

64f72c27ee1d0blobid0.jpg

Abych nezapomněla, byla jsem tento měsíc také na únikovce. Jsem velký fanda téhle zábavy, kde je třeba luštit, vymýšlet a spolupracovat s partou přátel na tom, abyste vyřešili hru a dostali se ven. Naposledy jsme byli s přáteli na únikové hře Dům duchů od The Chamber, jejichž únikovky jsou ty nejlepší, kde jsem zatím byla a chválí si je i jiní. Byla to trochu lekačka a celkem strašidelný ale zajímavý zážitek. Rozhodně mohu jen doporučit.

Na závěr přidávám pár tipů na zajímavé podniky v Budapešti zde:

Sledujte nás také na našem Instagramu @ZENA_IN.CZ.
Pokud vás zajímá, co nás bavilo předešlé měsíce, všechny články najdete kliknutím na #CO BAVILO REDAKCI.

Reklama