63186d98144adobrazek.pngFoto: Shutterstock

Vendula, šéfredaktorka

59fb278dd239ecb.jpg

Tento letní měsíc byl tak zvláštní. Ještě nikdy jsem snad nestrávila tolik času bez svých dětí. Nejprve hlídal odvážný znojemský dědeček a poté si jedno dítko vzala s sebou na chalupu pražská babička a taky skvělá švagrová a druhá dcera mezitím absolvovala atletické a pěvecké soustředění a příměstský tábor. Pořád jsem o víkendech řešila první či druhé dítě, vybalovala kufry, prala a zase rychle balila, ale v týdnu jsem měla tolik času na práci a zábavu, kolik jsem potřebovala a řeknu vám, po těch covidových letech to byl balzám na duši.

6315d41a35e93obrazek.png

Byla jsem dvakrát v kině (Top Gun: Maverick, Hodně štěstí, pane Veliký), četla jsem a mohla vyrazit na kávu s kamarádkami, či na večerní víno. Stihla jsem pracovní akci s kolegyní Martou na Letní Letné, kde jsme ochutnaly skvělé rumy Don Papa a zjistila jsem, že na střelnici a kole štěstí pokaždé trefím jen štěstí v lásce. S manželem jsme zvládli několik schůzek a bylo to všechno moc prima. Přesto jsem ke konci už nemyslela na nic jiného, než kdy se mi vrátí moje holčičky zpět…A těšila jsem se nejen já, ale i ony navzájem. Moc si chyběly a jejich vzájemné vítání bylo teda opravdu nejvíc dojemné.

A teď vzhůru do dalšího školního roku. Atˇ je úspěšný pro nás, ale hlavně naše děti.

Julie, redaktorka

59fb27bfb14e1jui.jpg

Stejně jako nemám v lásce neděle, které zakončují víkend, tak nemusím ani měsíc srpen. Rána už začínají být chladná a mlhavá, na polích zbyla jen strniště, nebo jsou dokonce i zoraná, prázdniny se chýlí ke konci… Na téhle nostalgické náladě mi moc nepřidala ani úporná rýma, která se nás chytila. Já z ní měla zánět středního ucha, který si vyžádal propíchnutí bubínku. Ale abych nebyla jen negativní, ve druhé polovině měsíce jsme stihli i výlety.

Radost vždycky udělá návštěva pražské zoo. Tentokrát jsme si cestu tam zpestřili parníkem z centra Prahy. Pokud jím taky chcete vyrazit, určitě buďte na nábřeží alespoň hodinu před vyplutím. Musíte si totiž vystát frontu na jízdenky (přestože je zakoupíte online). A pak si taky vyberete dobré místo na lodi. Jestli plavba za ty peníze stojí, to si netroufám hodnotit. Pro malé děti je celkem dost dlouhá, prvotní nadšení po pár kilometrech vyprchá. Jednou úplně stačilo. Ale zvířátka v zoo a všechny ty atrakce kolem (včetně brouzdaliště v horku) nezklamaly. Nikam jsme nespěchali, a tak byl čas i na šlofíka pro nejmenší členku výpravy.

Podívat jsme se vydali taky na Tankový den do Vojenského muzea v Lešanech. Mají to tam vážně moc hezky udělané. Nespočet exponátů, zajímavě vystavených. Někde doslova procházíte „bitevním polem“. Určitě to stojí za návštěvu. Ale na mě, zapřisáhlou pacifistku, to působilo až depresivně. Zvlášť v dnešní situaci.

srpen22.jpg

Marta, editorka

Marta.jpg

Během srpna jsem si užila krásné letní dny. Celý byl v duchu zajímavých akcí a výletů. Na začátku srpna jsem se zúčastnila tiskové konference televize Prima, která je vždycky velkolepá. Kromě představení podzimního programu jsme si mohli užít šlapadla, koncert i skvělé občerstvení. Tentokrát se konala na Hostivařské přehradě a bylo pořádné vedro. Připadala jsem si skoro jako někde na dovolené, akorát jsem si odtamtud odnesla 16 štípanců. Letní večer u vody příště už jedině s repelentem.

Hned za pár dní jsem vyrazila na dámskou jízdu na jižní Moravu. Byly jsme v Mikulově, v Pavlově, Lednici… Skvěle jsme si to užily. Jen počasí bylo jako na houpačce. Jeden den místní teploměr ukazoval 40 stupňů a nedalo se skoro pořádně fungovat. Užily jsme si ale alespoň místní podniky a večerní venkovní zábavu. Po noční bouřce se pak ochladilo a další den bylo pro změnu téměř o 20 stupňů méně. Na výlety ale celkem ideální. Konečně jsem také zašla do vyhlášeného podniku Café Fara. Dala jsem si dobrý dortík i limonádu, ale že by to byla taková pecka, aby se tu musely stát denně fronty, než se dostanete dovnitř, to zas ne. Takže nechápu, proč je kolem toho tolik povyku.

FotoetJet-1-.jpg

Další výlet, který jsem v srpnu absolvovala, byl výlez na Ještěd. Šlo vlastně o takovou součást tréninku na Beskydskou Sedmičku. Já ten závod nešla, ačkoliv o tom už nějakou dobu přemýšlím. Tohoto výlezu jsem se ale zúčastnila jako doprovod. Původně to byl můj nápad, ale po strmém stoupání těmi nejprudšími úseky, jaké na Ještěd vedou, jsem trochu zpytovala svědomí. Ale ne, zvládla jsem to v pohodě a o B7 pořád přemýšlím, ale rozhodně vím, že to chce pořádný trénink. Tohle byl jeden kopec a tam je jich 9 za sebou…

Během srpna jsem byla i na spoustě pracovních akcích. Kromě zmiňované tiskovky Primy jsem absolvovala také degustaci Mionetta k Mezinárodnímu dni prosecca, zašla jsem na Letní Letnou, na představení nové tužky na obočí od benefitu nebo na světové finále Elite Model Look.

FotoJettz-1-.jpg

Co se týče kulturní vložky, zúčastnila jsem se grilovačky pořádanou spolkem mladých Vietnamců Viet Up, kde se hrály zajímavé hry a celkově to byl moc fajn multikulturní večer. A také jsem měla na starost produkci Romského Bašavelu v KC Novodvorská, který pořádala Praha 4. Byla to taková předpremiéra našeho zářijového festivalu Asie vzdálená a blízká, kde dělám program už 6 let. Tentokrát ale úplně nová zkušenost s jinou cílovou skupinou.

A abych nezapomněla, byla jsem nemocná… Naštěstí jen asi dva dny. Dala se do mě nějaká zimnice, ale naštěstí rychle přešla a já si mohla dál užívat skvělý srpen. Co se týká seriálů a filmů, stihla jsem zhlédnout druhou řadu seriálu Delhi Crime, která je nyní na Netflixu. Dále Sandmana, toho rozhodně doporučuji. A pak zajímavý dokument o zakladateli antiviru McAfee, Johnu McAfeem, který se jmenuje Ďáblovi v patách: Divoký svět Johna McAfee. Pokud vás tato tématika zajímá, tak také doporučuji.

Sledujte nás také na našem Instagramu @ZENA_IN.CZ.
Pokud vás zajímá, co nás bavilo předešlé měsíce, všechny články najdete kliknutím na #CO BAVILO REDAKCI.

Reklama