Vendula Kubalíková, zástupkyně šéfredaktora

59fb278dd239ecb.jpg

Srpen byl plný rozličných zážitků a ne všechny byly prima. Tři pořádně bolely. Od synovce jsem si půjčila haverboard a slušně se na něm rozmázla. Nabyla jsem totiž dojmu, že mi to na těch jezdících kolečkách obstojně jde. Odnesl to loket a páteř, ale naštěstí se nemuselo jet do nemocnice. Ani ne za týden jsem sletěla ze schodů. Tentokrát s dcerou v náručí. Ten stejný loket opět na maděru a k tomu modrá kolena, ale dcerce se naštěstí nic nestalo. Pár dní na to jsem trpěla zase naopak já s ní, když ji vosa píchla do hlavičky. svat.jpgA teď už ty hezčí zážitky. Starší ze slečen byla na atletickém táboře a my si užívali jen mimina. Matylda nás doprovodila na svatbu, která se částečně nesla v židovské tradici. Obřad byl nádherný a prostředí – Winternizova vila – skvostné, společnost víc než příjemná, jídlo dokonalé. Na svatbu budu moc ráda vzpomínat.

ind.jpgNa chalupu opět dorazila naše oblíbená dětská parta. Devět dětí versus šest dospěláků. Lehká přesilovka. Z toho deset malých a velkých žen na pět mužů. Letos jsme si hráli na indiány. Lovili v lese bizony, pili čaj míru, vyráběli totem, zajímali bandity, absolvovali stezku indiánské zdatnosti a nakonec si vystopovali poklad. A já v den příjezdu chytla další angínu...

Konec prázdnin jsme trávili v Praze a věnovali se pomalu školní přípravě. S holčičkami jsem vyrazila na výstavu do Muzea hlavního města Prahy na Čtyřlístek a moc hezký den jsme si užili ve Veltrusích. A teď už to zase nastane. Škola, úkoly, vstávání...

Veronika Bulánková, redaktorka

Veronika.jpg

V srpnu jsem měla sportovní i kulturní zážitky. Vyrazila jsem například na představení imerzivního divadla, o kterém jsem vám napsala ZDE. Bylo skvělé, že se přítomní mohli zapojit to děje. Na chvíli jsem si tedy připomněla své dřívější herecké ambice, které jsem měla naposledy v dramatickém kroužku na základní škole.

5d6cf6c784c3aimage.png

Pět dní jsem také strávila ve Znojmě, kde jsem tamní cyklostezky brázdila na svém šlapacím oři. Vyšlo nám krásné počasí a Znojmo a jeho okolí mohu jen doporučit. Převažoval rovinatý terén a vesničky, kterými jsme projížděli, byly skoro jako z pohádky. Překvapilo mě, jak měli všichni upravené zahrady i domy. Nikde žádná stará barabizna nebo zaplevelená a zarostlá zahrada. Při večerní procházce jsem se mohla pokochat znojemskou Rotundou svaté Kateřiny i výhledem na osvětlené město.

5d6cf7a09aec5image.png

Na kolo jsem vyrazila ještě jednou, a to do Městských lesů Hradec Králové. Místo je ideální nejen pro cyklisty, ale i pro bruslaře, koloběžkáře či pěší. Kromě různých instalací pro děti, jsou tam k vidění i obory s divokými prasaty, daňky, muflony a jeleny.

A aby těch zvířátek nebylo málo, navštívila jsem v srpnu ještě jihlavskou zoologickou zahradu. Je sice menší než ta pražská, ale je vidět, že provozovatelé se o ni starají. A člověk si navíc stihne bez problémů prohlédnout všechna zvířata. Za mě byly nejlepší surikaty, které ve výběhu vesele dováděly.

5d6cf84c86364image.png

Julie Hájková, redaktorka

59fb27bfb14e1jui.jpg

Během srpna jsme snad žádný z víkendů netrávili doma. S rodinou i přáteli jsme se potkávali na grilovačkách, oslavách narozenin a dokonce i na jedné svatbě jsme byli. Přestože je to s dětmi už tak trochu jiná zábava, moc jsme si to užili a vydrželi až do pozdních hodin. Potomky jsme si s manželem spravedlivě rozdělili. A přestože jsem to byla já, kdo počítal se šaty poblinkanými od „vyfasovaného“ dvouměsíčního miminka, opak byl pravdou. Jako první to schytal manžel od našeho dvouletého syna, kterému nesedla snídaně podávaná za jízdy v autě. Ano, škodolibému smíchu jsem se nevyhnula.

svatba.jpg

Ovšem minulý měsíc došlo také k příjemné změně, a sice že se v noci už vyspím (skoro) do růžova. Miminko je teď schopno chrupat skoro celou noc. Už žádný neutišitelný pláč kvůli bolavému bříšku! Žádné hodiny trvající, přesto marné noční houpání. Jak k tomu zázraku došlo? Přečetla jsem si konečně příbalový leták kapek Vigantol (vitamin D plošně předepisovaný pediatry novorozencům a kojencům) a vysadila je. Stálo tam totiž, že: „mezi vedlejší účinky patří zácpa, plynatost, nevolnost, bolest břicha anebo průjem“. Když jsem si to spojila s faktem, že dcerka dostála svou denní dávku večer před spaním, docvaklo mi to. Mé podezření navíc potvrdily diskuze maminek na internetu. Já vím, na to člověk nemůže zase tak moc dát, ale znáte to – na každém šprochu… Kapky je naštěstí možné bez problému nahradit jiným, volně prodejným vitaminem D pro děti doplněným jen olivovým olejem, žádnou chemií. Nemůžu tvrdit, že trable s bříškem byly stoprocentně zaviněné oním lékem. Mohlo jít i o souhru okolností. Ale je dobré o tom vědět…jul.jpg

Karolína Waberová, redaktorka

karol.jpg

Já jsem měla zážitky nabitý srpen. Na začátku měsíce jsem vyrazila se svými kamarádkami autem do Splitu, kde jsme strávily čtyři dny u moře. Protože nemám ráda válení se na pláži a ještě ke všemu na sluníčku, raději jsem se celé dny potápěla. Intenzivnější relax už jsem dlouho nezažila, ale byla jsem ráda, že jsme se posunuly dál. Naše cesta vedla do Bosny a Hercegoviny. Nejprve jsme navštívily město Blagaj, kde se nachází dům Dervišů z 15. století, dále Mostar, město s jedním z nejznámějších kamenných mostů v Evropě a nakonec jsme skončily v Sarajevu.

mostar.jpg
I v druhé části měsíce jsem usedla do automobilu, ale tentokrát jsme jeli v párech do Rumunské části Karpat Maramureš až do Zakarpatské Ukrajiny. Poprvé v životě jsem jela lůžkovým autovlakem a musím říct, že je to velice komfortní způsob dopravy, který vřele všem doporučuji. Největší radost a zážitek jsem měla z Koločavy, což je oblast v Zakarpatské Ukrajině, kde se narodil Nikola Šuhaj Loupežník. Kdysi jsem totiž viděla Cestománii právě o tomto kraji a několik let na to měl spolužák referát o Nikolovi, a tak jsem poslední roky toužila idylicky vypadající krajinu, kterou známe i z románu Ivana Olbrachta, navštívit. Našli jsme dokonce i Nikolův hrob, který je daleko od hřbitova. Šuhaj byl totiž poměrně kontroverzní postava, protože i když se tradovalo, že bohatým bral a chudým dával, dělal to spíš vychytrale proto, že chtěl mít někoho na své straně. Jinak to byl běžný zločinec a vrah.

mara.jpg

kolo.jpg

Marta Kratochvílová, editorka
Marta.jpg

Můj měsíc začal pracovně. Nastěhovala se k nám do bytu nová spolubydlící, moje dobrá kamarádka, a tak jsem jí pomáhala sundávat tapetu a malovat. Bylo to pár náročných dní. Další víkend byl cestovní. S přáteli jsme si udělali jednodenní výlet do Adršpachu. Mezitím jsme se zastavili na několika zámcích. Ten den mělo pořád pršet. My tomu ale jeli chytře naproti a s tím, jak déšť postupoval od Hradce k Praze, jsme schytali jen pár kapek a hezky se s ním minuli. Zastavili jsme se na zámku Karlova Koruna, na hrádku u Nechanic a nakonec po obědě v Hradci ještě v Opočnu, kde zrovna byla i pouť. Z tamního zámku je nádherný výhled. Když jsme dorazili do adršpašských skal, bylo už kolem 17. večer. Jak jsme zjistili, byl to ale ideální čas. Většinou tam prý bývá hodně lidí, ale my se mezi skalisky často ocitli i úplně sami. Byla to moc pěkná podívaná.

zamkyyyy.jpgBěhem srpna jsme také s kamarádkami vyrazily na šlapadla, s přáteli jsme si udělali skvělý piknik a s rodiči jsme vyjeli na výlet na Křivoklát. Samozřejmě zase nám pršelo do kšeftu! Ale i tak jsme si Křivoklát užili. Srpen byl také ve znamení poznávání mnoha dalších zajímavých míst v Praze. Mezi ně patří například kavárna Cocovan a Cocovanka blízko Karlova mostu nebo autentická sečuánská restaurace u zastávky Hotel Golf, kde mají vynikající ostré pokrmy, skvělé sushi nebo moc dobrou melounovou limonádu.

69333024-3638842049474821-2350482154804215808-n.jpg

S kamarádkou, která se po půl roce vrátila z Číny, jsme si toho měly tolik co říct, že jsme se v jednom týdnu sešly hned třikrát. Ukázala mi například skvělý podnik Špejle nebo Balcony Bar na Jungmannově náměstí, kde je večer v léte moc pěkné posezení. Také jsme navštívily Muzeum smyslů v Jindřišské, kde jsme si užily s dalšími dvěma kamarádkami mnoho zábavy.

Konec srpna pro mne byl ve znamení lékařů. Nejen, že mě čekala například preventivní prohlídka u zubaře, ale také jsem strávila „krásné“ čtyři hodiny v čekárně chirurgické ambulance fakultní nemocnice na Karlově náměstí s poškozenými vazy v koleni. Zkrátka a dobře – sportem ku zdraví!

muzeuuuum.jpg


Zajímavosti ze zákulisí redakce najdete také na našem Instagramu @ZENA_IN.CZ
Pokud vás zajímá, co nás bavilo předešlé měsíce, tak všechny články najdete kliknutím na #CO BAVILO REDAKCI

Reklama