Jaký byl letní měsíc srpen v redakci Ženy-in? Čím jsme žily? Co nás bavilo a komu se převrátil život vzhůru nohama?

Radek Kříž, šéfredaktor

Radek KřížDržel jsem se ocelového lana jako klíště, zpod přilby mi studený pot kapal do očí. Několikasetmetrový sráz pod mýma nohama a v obou rukách křeč. Už prostě nevydržím, co zamlada. „Nět treniróvky, nět čampióna!“ říká staré ruské přísloví… Ale zážitek to byl náramný. Přežil jsem feratu Intersport kousek od Dachsteinu.

Intersport ferata Rakousko

Mimo krásného lezení po horách byl srpen ve znamení plánování budoucnosti. Těším se na novou verzi našeho magazínu, na plachtění na moři, na nové výzvy, které stojí před námi. A pokud seženete lístky, udělejte to, co já v srpnu. Jděte do Dejvického divadla na hru Vzkříšení. Dvě hodiny smíchu vám prodlouží život a debata, co znamenal ten úplný konec představení, bude tříbit vaši všímavost, intelekt i fantazii…

Vendula Kubalíková, zástupkyně šéfredaktora

Vendula KubalíkováDruhý letní prázdninový měsíc jsem si zpříjemnila geniálním koncertem amerického umělce, který si říká Parfume Genius. Pražská queer komunita nešetřila emocemi a i já s manželem byla naměkko. Ukázku si pro představu můžete pustit.

Krásný pohled byl na kanadské siláky z vousatého Cirque Alfonse, který se představil na festivalu Letní Letná. Poprvé jsem totiž nezaspala a podařilo se mi koupit lístky! A příští rok rozhodně musím jít znovu. Další nevšední zážitek se rozhodně počítá.

Příjemně jsem se bála u japonského manga komiksu Ryby – Útok z hlubin od hororové legendy Džundži Itó. Po dlouhé době úplně jiný druh knížky, než čtu běžně. Osvěžující, musím říct. Někdy je dobré změnit svoje návyky.

hop

Za nejhezčí a nejnáročnější zážitek v jednom považuji již třetí setkání naší dívčí „ještěrčí“ party s dětmi na chalupě. Letos jsme po čtyři dny osvobozovali duši rytíře. I stezka odvahy v noci byla. A dobrá zpráva nakonec, s duší rytíře to dobře dopadlo.

děti ještěrky

Kristina Vodičková, editorka

kristinaSrpen jsem začala krásnou dovolenou v Anglii, kam jsem si zaletěla na prodloužený víkend ke své kamarádce. Původně bydlela v Blackpoolu, ale nyní se odstěhovala do domečku na vesnici a musím říct, že pokaždé, když tam jedu, vyčistím si hlavu. Tentokrát se nám konečně povedlo, že nebyla nemocná ani kamarádka, její manžel ani dcera Claudina, tudíž jsme mohly vyrazit na výlet! První den jsme vyjely do Blackpoolu na pár nákupů - Primark já nikdy nemůžu vynechat a drogerii v Anglii také ne. vyhledDalší den jsme vyjely na výlet do blízkého Lancasteru, kde jsme si zaplatily prohlídku tajemného lancasterského hradu, jež byl vystavěn už v roce 1150. Novogotická stavba nemá úplně světlou historii a je spojená s upalováním čarodějnic a stovkami oběšenců. Do roku 2011 fungoval jako vězení a pro veřejnost je k prohlídkám otevřený teprve od roku 2013. Na hradě jsou ovšem stále funkční soudní síně, a proto nebylo možné ve většině prostoru fotit. Alespoň je důvod, abyste se tam případně jely také podívat, protože tyto místnosti jsou neskutečné a člověk se skoro ocitne v jiné době, nebo v historickém filmu. Průvodce nás poté vzal ještě do vězení, kde už se fotit dalo, ale zase to nebylo až tak zajímavé.

dd

Na další výlet už jsme vyrazili všichni, včetně kamarádky manžela, a ten nás vzal do oblasti Lake District, které je nejdeštivější částí Anglie: v lokalitě Sprinkling Tarn spadne až 5000 mm srážek ročně. A tady štěstí skončilo a prvně jsem si užila pořádný déšť! Podařilo se nám prolézt jednu jeskyni a pak už jsme musely toto krásné místo opustit. Věřím, že se tam vrátíme s mojí příští návštěvou - snažím se jezdit každý rok a nejradši bych alespoň dvakrát, ovšem letos to střídám s Londýnem, kde je ségra.

countrysi

Další zásadní moment srpna byl koncert Robbieho Williamse! Lístky koupené už loni před Vánoci, protože jako hudební fanatik nakupuji lístky vždy v prvních hodinách předprodeje, aby mi náhodou koncert neutekl. Na Robbiem jsem byla už v Mnichově a poté v Praze v O2 areně, ale tenhle koncert v Letňanech byl ze všech tří naprosto nejlepší! Robbie je velký šoumen, takže neustále vypráví vtipy, komunikuje s publikem, tančí a vytváří tak tu nejzábavnější show, jakou si umíte představit. Tedy pokud máte rády jeho a to já mám a moc! Na pódiu tentokrát přivítal svoji manželku, svého tatínka a také proběhla žádost o ruku páru z publika. Opravdu jeden z nejhezčích koncertů, na kterém jsem kdy byla a doufám, že Robbie pojede s novou deskou další tour a zajedu si na něj někam do zahraničí.

robb

Marie Cicvárek Fléglová, redaktorka

dddddTo léto uteklo jako voda. Když pominu, že jsem ho po velmi dlouhé době strávila kompletně celé v Čechách, bez žádné cesty do zahraničí a v pracovním nasazení, tak to bylo vlastně celé moc fajn. S mojí parťačkou úspěšně (ťuk ťuk) stále rozvíjíme naše jógové studio Solo Bueno a dokonce jsme přidaly lekci pivní lekce, což bylo nesmírně zábavné a přilákalo to mnoho lidí. Kromě toho jsem si v srpnu nechala vytetovat své desáté tetování a už teď se těším na další přírůstek, který už se tvoří. V srpnu jsem také stihla dva velmi vydařené večírky. Ten jeden byl narozeninový a ukončený mým držkopádem na kole (nedoporučuji) a ten druhý byl s mojí drahou kamarádkou a kolegyní Markétou v Náchodě na Muži roku. Byl to večírek, jak se patří a já se z něj spořádaně vrátila až druhý den, pěkně za světla (doporučuji, protože občas si to zkrátka a dobře tělo žádá). Jinak jsem ani jednou neoblékla plavky, když nepočítám ty, co nosím k džínům a do bazénu, většinu času jsem strávila na jógové podložce nebo v běžeckých botách. A víte, co? Vůbec mi to nevadilo!

srpen   

Markéta Škaldová, redaktorka

marketaSrpen pro mě byl hodně akční. Co mě ale opravdu bavilo, byla v první řadě svatba kamarádky Kristýnky. Sice od samého rána hodně pršelo a byly bouřky, ale nakonec se zadařilo a počasí se umoudřilo. My si tak užili odpoledne i chladný večer. Uronila jsem i pár slziček dojetím. Další byla rozlučka se svobodou kamarádky z dětství Markétky. Znám ji již od svých dvou let, ale to si nepamatuju. Následné dospívání už ano, to stálo za to. S jejím dvojčetem jsme byly nerozlučná trojka. Už se těším na svatbu, kterou má v září. Nesmím opomenout finálový večer Muže roku v Náchodě. Tam jsme vyrazily s kolegyní/ a skvělou kamarádkou Maruškou. Na to budu dlouho vzpomínat, především pak na ráno, zúčastnění vědí. Z čeho mám ale upřímnou radost je to, jak mi vykvetl ibišek. Já vím, nesmysl, ale jsem vážně nadšená. Od mamky jsem si odštípla větvičku, nechala zakořenit, zasadila a za měsíc a půl nádherně vykvetl. Měl pět poupat, která postupně kvetou.

co bavilo redakci

NÁŠ INSTAGRAM @ZENA_IN.CZ

Co bylo předešlý měsíc?

Reklama