Vendula Kubalíková, zástupkyně šéfredaktora

5be1a1565aa42obrazek.png

Říjen začal jedním velkým strachem o kolegyni Marušku a i mě samotnou čekalo mnoho vyšetření, kterých jsem se obávala. Maruška je z nejhoršího venku a i já mám snad důvod k nečekané radosti… V říjnu jsem se snažila hodně odpočívat a dokonce si vzala i dva dny volna a strávila je na chalupě, s dcerou v bazénu, na procházkách, ale před televizí.

Jako každý rok jsme se celá rodina zúčastnili halloweenské party v holešovické Šachtě, výstavním prostoru, který pořádá spoustu zajímavých akcí. Dorazili za námi i kamarádi a pro děti jsme společně nachystali pár strašidelných úkolů, kdy hledaly (plastové) nože a vypadané oči na hřbitově, samy se musely odvážit do sklepení i dokázat svojí zručnost při dlabání dýní.  Myslím, že to vydařilo. Jen já byla pak večer zralá na odpis. Viz horní fotka z koupelny...

5be1a0f2c1583obrazek.png

Moc jsem si užila film Zrodila se hvězda, kde zářila Lady Gaga a Bradley Cooper. I několik slziček na konci bylo, ale smrkalo celé kino, nebyla jsem rozhodně jediná. Z knížek mě nejvíc bavil životopisný komiks o Josephine Baker. Čtení mi teď moc nejde a Maruška mi tu vrší jeden titul za druhým, který si rozhodně musím taky přečíst. Polepším se. To slibuji sama sobě.

5be19f7428051obrazek.png

Kristina Vodičková, editorka
5be1a5db9461dobrazek.png

Říjen profrčel jako uragán a přinesl víc, než bych si představovala. Hned první týden jsem vyjela s L´Oréalem do Bratislavy, kde se představovala nová čokoládová kolekce značky a seznámila jsem se cestou i na místě s úžasnýma holkama. S nimi jsem potom měla to štěstí obrazit ještě pár večírků, kterých bylo v tomto měsíci přehršle. Jsem ráda, že jsem mohla vypadnout ze svého klasického stereotypu a donutila jsem se trávit čas i venku. Bylo to veselé, i když některé kocoviny byly trošku silnější než jiné. Vzhledem k dalším událostem v osobním životě jsem si znovu ověřila, jak skvělé přátele mám a jak mi umí pomoct ve chvílích, kdy mi opravdu není do smíchu, ale naopak přichází hodně slz. Přála bych všem takové přátele, jaké mám já, protože mít komu zavolat, když vám není dobře a nevíte jak s tím naložit, je opravdu důležité.

Co bych ještě chtěla v říjnu vyzdvihnout jsou dva úžasné filmy, na které jsem vyrazila do kina. Film Zrodila se hvězda jsem si došla do kina zhlédnout sama a ani vteřinu jsem nelitovala, protože sem si mohla více anonymně pobrečet. Brečelo celé kino a já doufám, že film získá aspoň jednu sošku Oscara. Druhým filmem, na který jsem vyrazila s kolegyní Marcelou, byl Bohemian Rhapsody a můj názor na něj jste si už mohly přečíst ZDE. Queeni a hlavně Freddie jsou pro mě něčím tak velkým, že na tenhle film jsem se roky těšila a i když jsem měla maličké výtky k časovému sledu a nezmínění několika detailů, na film jdu znovu ještě s dvěmi kamarádkami. Jejich hudba je opojná a texty písní mi pomáhají překonat některé ne zrovna veselé dny.
 
Naposled zmíním ještě fakt, že už mi začala sezóna vosích hnízd a na vánočním seznamu objednávek mých známých a jejich známých je už přes 2 000 hnízd. Tak snad to nebude jako loni a zvládnu to ukočírovat pod tři tisíce. 5be19e94ad53bobrazek.png

Marie Cicvárek Fléglová, redaktorka
59fb27a9063c0maru.jpg

Říjen se „semlel“ úplně jiným směrem, než jsem očekávala. Místo plánované cesty do Milána a dalších super zábavných aktivit, jsem dostala od života velké varování. Musela a stále musím přemýšlet nad tím, kam a jakým směrem se budu ubírat, protože zdraví máme opravdu jen jedno. Kromě počátečního šoku, smutku, bolesti a mnoha dalšího, bylo ale také mnoho věcí, které mě potěšilo. Proč? Protože musíme k životu přistupovat pozitivně, ať už se děje cokoliv. Na marodění jsem si vybrala snad ten nejhezčí týden podzimu, doma jsem vítala jednu návstěvu za druhou a když to šlo, všechny jsem tahala na naši krásnou klecanskou vyhlídku.
Teprve po třech, pro mě nekonečných, týdnech, jsem se pomaličku vrátila zpět ke sportu. Opět jsem zahájila mé pravidelné jógové lekce a nazula běžecké kecky. Hrozně mě potěšilo, jak moc se na mě mí klienti těšili. Oni jsou perfektní dobíječka pozitivní energie!
Minulý víkend jsem pak prožila velmi společensky. Na besedě #Jsem, kterou pořádalo centrum pro poruchy příjmu potravy Anabell, která byla velmi silná a obohacující. Na Designbloku, akci věnované všem krásným věcem, mladým umělcům a kreativcům, v neposlední řadě také 100 letům výročí republiky. Tečkou té pěkné soboty byl videomaping na překrásném Národním muzeu. Dokonalé!
A pokud jste stejně vášnivé čtenářky jako já, za říjen vám mohu doporučit novinku od Zdeňka Svěráka Strážce nádrže, perfektní Dědina, kterou si můj táta přečetl rovnou dvakrát, Nabarvené ptáče, kniha, kterou považuji za nejvíce drsnou, co jsem kdy četla. Nic pro slabé povahy. Na závěr měsíce jsem přečetla Prostor pro duši od herečky Vlastiny Svátkové. S ní připravuji rozhovor, tak se můžete těšit.

rijen.jpg

Markéta Škaldová, redaktorka

59fb27b35fcfemarky.jpg

Říjen byl zvláštní měsíc. Ani nevím, jak ho popsat. Odehrálo se tolik zvláštních věcí, které se mě hluboce dotkly. Na druhou stranu jsem si ze všech těch útrap vzala ponaučení do budoucna. V pracovním životě jsem „lítala“ z jedné akce na druhou, ale pro mě je to je radost. Potkávat se se starými známými i novými tvářemi, kochat se tím, co nového se ve světě módy a kosmetiky urodilo. Samozřejmě jsem pomalu začala myslet i na Vánoce, jež se blíží. Nerada totiž sháním dárky na poslední chvíli. Myslím, že jsem vykročila správným a rychlým krokem k tomu, abych si letošní adventní čas užila v pohodě a klidu. To je tak nějak vše, co bych chtěla k desátému měsíci v roce napsat.

5be19cf57d214obrazek.png

Julie Hájková, redaktorka

59fb27bfb14e1jui.jpg

Jako se v říjnu měnilo počasí, stejně tak na houpačce jsem si ho (ne)užívala i já. Půlku měsíce jsme se synem na střídačku promarodili, takže bral za své jeden program za druhým. No a v té druhé polovině se vše zase točilo kolem chystané oslavy manželových kulatin. Ty se nakonec vydařily na výbornou, i když nám do grilování prasete trochu mrholilo. Dorazila celá rodina, která dala dohromady na 40 hostů. V dnešní době, kdy nikdo nemá na nic čas, je to skoro až zázrak.

No a vynechat nemůžu ani klasické podzimní radosti zahrádkaření. I když sucho letos zaúřadovalo, přece jen jsme něco sklidili. Třeba kdoule se skutečně vydařily!

sklizen.jpg

NÁŠ INSTAGRAM @ZENA_IN.CZ
Pokud vás zajímá, co nás bavilo předešlé měsíce, tak všechny články najdete kliknutím na #CO BAVILO REDAKCI

Uložit

Uložit

Reklama