Vendula Kubalíková, zástupkyně šéfredaktora

59fb278dd239ecb.jpg

Začátek měsíce s sebou přinesl vysoké horečky a pláč u mladší dcerky a dlouhé čekání na dětské pohotovosti a oddělení ORL. Antibiotika naštěstí brzy zabrala, ale i tak to nebyl příjemný týden. Ty následující se už nesly ve vánočním duchu. Začaly jsme s pečením cukroví, ale většina perníčků, rohlíčků, lineckého, sádláků..., které jsme stihly se starší dcerou Františkou připravit, padlo na školní akce. Dobročinný jarmark, besídka, zpívání koled u stromečku s ochutnávkou, atd. Takže příští rok začínám už v listopadu a zdvojnásobuju dávky...

Moc mě bavil vánoční atletický trénink rodičů a dětí na stadionu. Běhaly jsme s Fančou štafetu a předávaly si obrovskou krabici s dárky, házely rohlíčky do dálky, skákaly přes překážky v podobě vánočních stromečků. Děti byly nadšené a rodiče se snažili, aby to dětem moc nekazili. 

Image-1.jpg

Jednu adventní neděli jsme strávili celá rodina na výstavě Petra Síse v DOXu. Je krásná a kdo má jen trochu příležitost ji vidět, rozhodně moc doporučuji. Možnost máte do 10. února. My tam náhodně potkali hned několik známých a výstavu zakončili společně v kavárně. 

Vánoce by asi byly ještě o něco více fajn, kdybychom nemuseli na pohotovost o svátcích s další dcerkou. Spálová angína, antibiotika a izolace. Jsem lehce „přepohádkovaná“, ale i trochu odpočatá, teda jestli se něco takového s miminem, školačkou a celým úvazkem dá říct.

Do nového roku jsem vám již za redakci přála a sama sobě a své rodině bych přála totéž, zdraví, spokojenost, lásku a spoustu nových zážitků.

Veronika Bulánková, redaktorka

Veronika.jpg

To jako vážně? Už je leden a já mám hodnotit svůj prosinec? Nechce se mi věřit, že ten čas někdo schválně nestrká dopředu. Uhání totiž jako splašený a to mě trochu děsí. Nicméně zpátky k náplni tohoto článku. V rámci práce jsem se mohla ukázat rovnou na dvou pečících worskhopech. Na tom prvním od společnosti Tesco jsem ochutnala skvělé tartaletky, jejichž bonusem bylo to, že byly jen ze samých zdravých ingrediencí. Na tom druhém jsem si vyzkoušela pečení vánoční štoly a sušenek pod vedením cukráře Josefa Maršálka.

5e0f13d678399image.png

V prosinci jsem začala také více chodit a užívala si vánoční Prahy. To ale bohužel odnesla moje noha, která bolí a já se pořád ještě neodhodlala k tomu, aby si s ní zašla k lékaři. K pohybu mě nicméně motivují chytré hodinky, které jsem dostala k narozeninám. I ty jsem totiž kromě Vánoc v prosinci oslavila. Moc se mi líbila výstava betlémů v areálu kostela Panny Marie Sněžné v Praze a objevila jsem jedno pro mě nové pražské zákoutí v podobě parku Grébovka. Ten si mě naprosto získal.

image.png

Silvestr jsem po letech konečně strávila podle svých představ, a sice doma na gauči. Povinné silvestrovské veselí totiž nemám ráda a na ulici mám akorát strach o svůj život. Po loňské půlnoci na vrchu Vítkov to byla příjemná změna. Do nového roku si neskromně přeju, aby byl stejně super jako ten, který mám za sebou. I když není každý den posvícení, člověk si potom aspoň víc váží okamžiků, kdy je mu dobře. A to přeju i vám, čtenářkám.

Julie Hájková, redaktorka

59fb27bfb14e1jui.jpg

Než se narodily děti, byl pro mě prosinec hlavně měsícem, který přináší slunovrat. Konečně se zase začíná prodlužovat den! Teď se ale už třetím rokem nese ve znamení Vánoc. I letos jsme užívali adventu plnými doušky. Vydali se za Mikulášem, jezdili se dívat na betlémy a vánoční trhy, pekli perníčky, psali Ježíškovi, poslouchali koledy – však to znáte. Moc nás bavil i výlet do skanzenu v Přerově nad Labem, který nás přenesl o staletí zpět, kdy svátky byly ještě skromné, duchovní. My se jim letos s trochou nadsázky přiblížili. Je to už půl roku, co nás opustila televize. Máme sice v plánu koupit novou, ale nijak na to nespěcháme. Zjistili jsme, že nám vlastně ani moc nechybí. Vážně je to děsný žrout času, s rádiem toho člověk stihne mnohem víc.

prosinec2019.jpg

Tak sbohem, roku 2019! A co bych si přála od Tebe, milý roku 2020? Ať jsi stejně fajn, jako Tvůj předchůdce. Možná bys ale mohl být štědřejší na cestování, dát mi pevnou vůli, ať začnu jíst méně sladkého, a taky trochu času na koníčky (včetně těch čtyřnohých).  

Karolína Waberová, redaktorka

karol.jpg

Když jsem se ohlédla za prosincem musím říct, že bylo opravdu co dělat. Kromě toho, že nás čekaly Vánoce a s nimi spojené i zasloužené volno, stihla jsem si dostatečně výletovat. Mezi nejkrásnější výlety patřil určitě ten na Třeboňsko, kde je spoustu chráněných krajinný památek. Krásná byla procházka trochu zamrzlými tůněmi, kde byla pod tenkou vrstvou ledu vidět všemožná flóra, ale i fauna. Trošku dobrodružství přišlo v okamžiku, kdy jsme museli chodit po úzkých namrzlých dřevěných cestách, které se neuvěřitelně smekaly. Všichni jsme ale ve zdraví přežili a výlet všem doporučuji.

5e13204bc8dd3R0812087.DNG.jpg

R0812089.DNG.jpg

R0812109.DNG.jpg

První týden v prosinci jsme jeli pro vánoční stromek. Hlídala jsem tou dobou pejska mé kamarádky, a tak musel do hobby marketu také. Vznikla z toho tato roztomilá fotka, kde Mirka kouká sice trochu nešťastně, ale ve skutečnosti si jízdu v košíku užívala. Stromeček přežil celé Vánoce a nyní už je pár dní venku na zahradě, kde se mu také daří, takže pokud se budete příště rozhodovat, zdali v květináči či řezaný, určitě zvolte první variantu. Pokud ho budete zalévat, můžete se s ním těšit minimálně několik Vánoc za sebou.

5e13211ac1ab1R0811922.jpg

Marta Kratochvílová, editorka

Marta.jpg

Během prosince jsem se snažila naladit na vánoční atmosféru. Navštívila jsem mnoho vánočních trhů, zhlédla premiéru nové pohádky Zdeňka Trošky Zakleté pírko, pekla cukroví a zúčastnila se několika vánočních večírků a posezení s přáteli. Během zimy rozhodně doporučuji navštívit vyhřáté kopule na terase Duplexu s výhledem na Václavské náměstí, v kterých si můžete vychutnat například lahodný zimní punč, svařák nebo bombardino. Také jsem se mezitím vším snažila vymyslet a pořídit vánoční dárky pro celou rodinu, což mi dalo dost zabrat, asi jako většině z vás.

vanoceeee.jpg

Staroměstské náměstí / Zahrada Slovanského domu / kopule na terase Duplexu 

Na vánočních trzích jsem letos byla v Regensburgu, Drážďanech, v Kladně, ve Slaném, a na několika místech v Praze. Do Prahy jsem letos vzala i mamku, která zde již dlouhou dobu v období Vánoc nebyla. Byla nadšená. Prošly jsme trhy na Andělu, Václavské náměstí, krásně nazdobené Příkopy, navštívily osvětlenou pohádkovou zahradu Slovanského domu, Staroměstské náměstí i Náměstí Míru. Mamka byla nadšená hlavně z podařeného osvětlení.

vanoce-22.jpg

Vánoční výzdoba Dolce Mente u Náměstí Míru / vánoční trhy v Kladně / světelný tunel před Premium Outlet Prague Airport

Vánoce jsem si užila s rodinou a konec roku s přáteli. Stejně jako u většina ostatních probíhaly vánoční radovánky především s plným břichem, někdy až přeplněným. Navštívili jsme se s příbuznými, zahráli deskové hry, zhlédli pohádky a oblíbené vánoční filmy a podobně. Zkrátka taková klasika. Po pěti letech jsem dokonce byla bruslit na zimním stadionu. Za hodinu jsem se projela po zadku jenom dvakrát, což je po takové pauze docela úspěch.

dresen.jpgStrom na vlakovém nádraží v Drážďanech / Osvětlené vánoční trhy v Drážďanech

A ještě mám jeden tip na vánoční trhy v Drážďanech. Kdybyste se tam třeba chystaly příští rok. Určitě stojí za to vyšlapat schody na vrchol kostela Svatého Kříže (Kreuzkirche), z kterého je nádherný výhled na celé náměstí Altmarkt, na němž se proslulé vánoční trhy odehrávají. Vstupné na věž je tři eura. Výhled je odtud nádherný. Navíc v tom máte zahrnuté posilování hýždí zdarma. Schodiště do věže je totiž docela dlouhé. Přes to, že trhy na náměstí jsou narvané k prasknutí, na věži bylo jen pár jedinců. Takže další výhodou je, že se tu nemusíte s nikým mačkat a „prát se“ o místečko v lepšímu výhledu.

vyhled.jpg

Osvětlené vánoční trhy v Drážďanech / výhled na vánoční trhy z věže kostela Svatého Kříže

Zajímavosti ze zákulisí redakce najdete také na našem Instagramu @ZENA_IN.CZ
Pokud vás zajímá, co nás bavilo předešlé měsíce, tak všechny články najdete kliknutím na #CO BAVILO REDAKCI

Reklama