lis.jpg
Foto: Shutterstock

 Vendula Kubalíková, šéfredaktorka

59fb278dd239ecb.jpg

Celý listopad jsme všichni v rodině řešili opakovanou rýmu a kašel. A ač pro imunitu děláme co se dá, hlavně kašel vyhrává na plné čáře. A tak se střídaly týdny, kdy byl některý člen domácnosti nachlazený a zůstávali jsme raději všichni doma, vařili, pekli, hráli si a do toho pracovali, s týdny, kdy jsme se snažili lecos dohonit a zažít.

Velkou radost mi udělal sborový koncert starší dcery Františky, museli jsme si na něj počkat dva roky, všechny předešlé pokusy zhatila zrádný virus. Děti konečně mohly předvést, co měsíce trénují, obléct se do koncertních šatů a pořádně si to užít na jevišti. Byla jsem dojatá a strašně se bojím, o kolik dalších koncertů malí zpěváci ještě přijdou. 

Mám empatického muže, a když viděl, že mi opět přibývají další opary a únava se stupňuje, vzal dcery a odjel na víkend na chalupu. Měla jsem velké plány, vypracovaný seznam, co všechno musím zvládnout včetně vymalování upatlané zdi a pak jsem si řekla, že přesně tohle všechno dělám neustále a zůstala jsem půl dne v pyžamu, zašla jsem si s kamarádem na skvělou Dunu do kina a druhý den si užila dlouhou předlouhou snídani s kamarádkami. Myslím, že to bylo rozumnější než to malovaní…

IMG-3440.jpg

S knihami jsem si tento měsíc moc nekamarádila. Chyběla mi inspirace i energie na čtení. Zvládla jsem jen komiks Sabrina, který mi na optimismu moc nepřidal. Zvládla jsem výstavu fotografií Martina Stranky s Dechem a i tady jsem se trochu trápila. Ta vyumělkovaná dokonalost byla krásná, ale nereálná. V kladenském divadle jsem viděla představení Služky a také mě nenadchlo. A teď si připadám jako strašný kverulant. Prosinec bude určitě veselejší a ráda bych řekla, že i zdravější, ale opět jsme začali rýmou a kašlem… Buďte zdraví! 


Veronika Lichnovská, redaktorka

Veronika.jpg

V listopadu jsem si doléčovala zlomenou a sešroubovanou klíční kost. Se sportem jsem ještě začít nemohla, ale mohla jsem aspoň chodit na dlouhé procházky. Každý den ráno tedy místo cvičení procházím svátečně vyzdobenou Prahou. Už sice trochu přituhuje, ale zase se mohu pokochat prázdnějším Karlovým mostem apod.

IMG-4877.jpg

S manželem jsme vyrazili na představení s Kaiserem a Lábusem s názvem Žena za pultem 2: Pult osobnosti a v rámci přípravy jsme zhlédli dva díly socialistického seriálu Žena za pultem. Ani z jednoho jsme nadšením zrovna neskákali.

Hodně času jsem v listopadu strávila taky v hobby marketech, kde vybíráme obklad do koupelny. Líbí se nám jich hned několik, takže to ještě bude těžké rozhodování.

Clipboard.jpg

Stihla jsem také vánoční tiskovku F&F s představením nové kolekce a díky krásně voňavé kosmetice Pure Fiji jsem se alespoň v myšlenkách přenesla do tropických krajů.

Julie Hájková, redaktorka

59fb27bfb14e1jui.jpg

Po dvou letech jsme začátkem měsíce vzali na milost jihlavskou zoo, kde syna při poslední návštěvě pokousala malá opice. Utekla z pavilonu, kde pobíhají volně, a zahryzla se mu do nohy. Tentokrát vyvázl bez úhony. Teda hlavně díky tomu, že ho od levharta dělilo tlusté sklo venkovního výběhu. Šelma si ho totiž vyhlédla a zaútočila na něj. Z ničeho nic se rychlostí blesku vyřítila odnikud a skočila po něm. Byla to pořádná rána. To si pak člověk uvědomí, jakou šanci by proti takovému soupeři měl v přírodě. Jinak jsme si ale výlet za zvířátky užili báječně, přestože byla děsná zima a vítr.

zoo.jpg

Samozřejmě nechybělo ani to, co k listopadu patří – Dušičky, dlabání dýně, pouštění „draka“ nebo dovádění v blátě. Je fajn vidět, že děti toho ke štěstí moc nepotřebují. A když jsme zrovna nebyli venku, pouštěli jsme se do kuchtění. Poprvé v životě jsem například pekla rohlíky. Nikdy by mě nenapadlo, jak je to snadné. Tak příště chleba.

listopad21.jpg

Marta Kratochvílová, editorka

Marta.jpg

Listopad, co jsem vlastně dělala? Poslední dobou mi vše splývá. Ale listopad byl ještě docela hektický. Byla jsem v kině na novinářské projekci Eternals. Miluju totiž Marvelovky. Tato se mi ale líbila zatím asi ze všech nejméně. Ani hvězdné obsazení mě nepřesvědčilo.

Také jsem si užila podzimní procházky po Praze, zajela jsme se podívat do průhonického parku… Podzim je krásný, ale hodně pomíjivý. Krásný je jen chvíli, než opadá barevné listí ze stromů. A bohužel během listopadu byla často také mlha.

zrcz.jpg

V listopadu nechyběla ani trocha té kultury. Po čtyřech letech jsem se zase podívala na Slavíky. Byl to celkem fajn večer. A o pár dní později jsem zavítala na koncert a křest nového alba skupiny Mirai. Byla to paráda. Na pár dní jsem se ale poté raději hodila dobrovolně do karantény. Protože přeci jen zdrojů možné nákazy bylo během těchto dvou kulturních akcí dost. Všechny testy ale byly negativní.

No a pak už začal advent. Během první adventní neděle jsem pekla a zdobila perníčky. Další dny jsem šla okouknout vánoční Prahu. Na dvoře Slovanského domu je opět velkolepá světelná výzdoba a světelný tunel. I když letos to podle mě trochu přehnali a působí to spíše trochu přeplácaně.

rte-1-.jpg

Zajímavosti ze zákulisí redakce najdete také na našem Instagramu @ZENA_IN.CZ.
Pokud vás zajímá, co nás bavilo předešlé měsíce, všechny články najdete kliknutím na #CO BAVILO REDAKCI.

Reklama