Vendula Kubalíková, zástupkyně šéfredaktora

Začnu největším listopadovým zážitkem a tím byl kratičký výlet do Egypta. V úterý jsem se dozvěděla, že cestovní kancelář Exim Tours zve pět novinářů na mini cestu za sluncem a ve čtvrtek jsem už seděla v letadle a jela testovat oblast Marsa Alam na vlastní kůži. Černé svědomí jsem měla jen chviličku, opouštěla jsem totiž dva marody na antibiotikách, ale oni i já s další dcerou v břiše jsme to zvládly parádně. O šnorchlování v Rudém moři i plavání se želvami vám určitě napíšu. Byla to pohádka. A fotky, prosím, nejsou z katalogu...

Foto: Martin Pekárek

Neméně prima byl i bezdětný výlet s mužem v Berlíně. Výstavy, trhy, kavárny, ranní lenošení v hotelovém pokoji. Další skvělý zážitek.

V půlce měsíce měla pak dcera Františka první koncert s pěveckým sborem. A nemyslete si, že to byla nějaká pidi akce. V hledišti sedělo přes 600 lidí a na jevišti se vystřídalo přes 200 dětí. Stupeň dojetí asi milion.

A ještě jedna akce byla moc fajn a stojí za zmínku. S Františkou jsme vyrazily na představení Tučňáci v Rudolfinu, kde se děti seznamují s prostředím a světem filharmoniků. Pěkně jsme se oblékly, užily si představení a skončily odpoledne v cukrárně. Listopad byl hezký měsíc. Nenech se, prosinče, zahanbit!


Kristina Vodičková, editorka

Musím říct, že listopad jsem si užila hlavně díky výletu do Londýna, kde jsem byla s přáteli a s dalšími se sešla i na místě. Poslední dva roky se do Londýna vracím dvakrát ročně a hodlám v této tradici pokračovat, protože mě Londýn uchvátil. Ani po páté návštěvě nemůžu říct, že jsem viděla všechno, takže se znovu těším na další objevování míst, které mnozí stihnou za jednu návštěvu a já si to pomalu dávkuji. Protože jsem absolutně oddaný fanoušek Queen (na filmu Bohemian Rhapsody jsem byla třikrát), tak jsem nemohla vynechat procházku po Carnaby Street, která je na letošní Vánoce vyzdobena neonovými citacemi z jejich písní. Do této ulice jsem se vrátila za těch pár dní dokonce dvakrát a být tam déle, rozhodně se vracím znovu a znovu.

V Londýně jsem se také zašla konečně podívat na St. Paul Cathedral, ochutnala výborná jídla na Borough marketu a zažila přehlídku veteránů 2. světové války při přesunu z Westminster Abbey na Trafalgar Square. Samozřejmě jsme s přáteli také dost nakupovali, to k Londýnu jednoduše patří. Já mám třeba radost z toho, že jsem si tentokrát dovezla i dvě knihy a jednu už jsem stihla přečíst. Šlo o knihu Jima Huttona, posledního milence Freddieho Mercuryho, kterého poznal o dost jinak, než bylo prezentováno ve filmu. Pokud by vás to zajímalo, knihu si rozhodně přečtěte, jmenuje se Mercury and me a dá se sehnat pouze v angličtině.  

Marie Cicvárek Fléglová, redaktorka

Listopad utekl jako voda. Nesl se hodně v pracovním duchu, ale samozřejmě i v tom společenském. To by snad ani jinak nebylo možné! Hned na začátku měsíce jsem si nechala předělat své nejstarší tetování. Bylo to už trochu retro, tak jsem se v rámci všech životních změn rozhodla i pro revizi staré kérky. Z výsledku mám radost, ale co vám budu povídat, byly to čtyři hodiny slušného utrpení. Za ruku mě ale držela moje spřízněná duše, kamarád a kolega Lukáš, tak jsem to přežila bez natahování moldánků. Hned druhý den jsme spolu vyrazili na představení a předprodej nové kolaborace H&M s Moschinem. Jako správní stylisté a módní nadšenci jsme se odměnili cool mikčami. Vánoční dárky počkají, že jo...

Také jsem v listopadu vyrazila s manželem na koncert naší nejoblíbenější kapely Wohnout. A bylo to skvělé! Strávila jsem víkend v Liberci s mojí milovanou Čertičkou, která mi dává tolik psí lásky, že mi bohatě stačí courat se s ní sama po lese, válet se na gauči a jen tak si tuhle bezkompromisní přítulnost užívat.

Dost neplánovaně jsem také vyrazila do maďarských lázní Bükfürdö. Věkový průměr tam byl sice zhruba 75 let, ale to mi vůbec nevadilo. Každý den jsem plavala, běhala, četla, spala, strávila čas s tatínkem, což bylo asi ze všeho to nejlepší.

Listopad utekl, ale byl fajn. Baví mě to studené počasí, huňaté kabáty, vrstvení oblečení a upíjení chai latté. Těším se, co přinese prosinec a Ježíšek...

Markéta Škaldová, redaktorka

Listopad byl pro mě pohodovým měsícem. Sice jsem „lítala“ z jedné akce na druhou, ale užívala jsem si to. Nejvíce mě bavil křest nové knihy Haliny Pawlowské. Bylo to hlavně tím, že jsem s Halinou dělala na místě rozhovor (můžete si ho přečíst ZDE). Po dlouhé době to byla osobnost, která mě nadchla. Obdivuji její nadhled, ostrovtip a pozitivní přístup k životu.

Letošní podzim se vyvedl. Počasí vybízelo k příjemným procházkám. Ty mě nikdy nebavily. Od té doby, co jsem si pořídila psí kamarádku, jim ale začínám propadat. Nevadí mi vyrazit do lesa ani tehdy, když mrzne. To ticho, klid a vůně přírody dokáže s lidskou psychikou učiněné zázraky. Co mi trošku kazí náladu jsou blížící se Vánoce. Mám je ráda, ale po velmi dlouhé době mám přítele a vůbec nevím, co mu pořídit. Pokud máte nějaký tip, čím chlapa potěšit, budu ráda, pokud mi jej napíšete.

Julie Hájková, redaktorka

Tak je to zase tady. Listopad pryč, a já zdaleka nemám nakoupené všechny vánoční dárky, jak jsem si předsevzala. Ostatně, jako každý rok. V tomhle jsem nepoučitelná. Takže to zřejmě zase budu teď v prosinci (týden před Štědrým dnem) řešit nákupem poukazů na nejrůznější zážitky. Taky čím jiným, když dnes všichni všechno mají. Ovšem běhání po ochodech se tak jako tak nevyhnu.

Celý listopad jsem marně sháněla zimní boty pro syna. Má příliš širokou nožičku s vysokým nártem, takže v prodejnách obuvi prodavačky jen zoufale krčí rameny. Tedy v tom lepším případě. V tom horším se nám snaží nacpat úzké boty s tím, že širší se prostě nedělají a „bude to určitě dobrý“. Problém je, že úzké jsou mu ve valné většině i takzvané bare foot, které mají rozšířenou špičku. Tak snad se ještě stane zázrak a já nebudu muset hledat ševce.
Jinak byl listopad ve znamení vycházek do přírody a setkávání se s přáteli. Klasická rodičovská dovolená na venkově.

NÁŠ INSTAGRAM @ZENA_IN.CZ
Pokud vás zajímá, co nás bavilo předešlé měsíce, tak všechny články najdete kliknutím na #CO BAVILO REDAKCI

Reklama