63e0c36629734obrazek.jpg
Foto: Shutterstock

Vendula, šéfredaktorka

59fb278dd239ecb.jpg

Nějak se mi nechce věřit, že první měsíc je již pryč. Začal tradičně - v práci se řešily všechny povánoční resty a připravovalo se vyhlašování vánoční soutěže. A první víkend jsme strávili jako těch 16 let před tím s partou kamarádů, se kterými jsem se kdysi potkala v německém Heidelbergu při stipendijním studiu. Orlické hory byly po mnoha letech bez sněhu a sjezdovku jsme si nesjeli, ale vyšlapali letos pěšky nahoru. Legrace byla ale stejná jako každý rok.

O týden později jsme si ale už s mužem sněhu užili až až. Vyrazila jsem na pracovní cestu objevovat krásu rakouských Alp a byla to paráda. Areál SkiWelt Wilder Kaiser můžu s klidným srdcem doporučit, je to největší lyžařské středisko v Rakousku a lyžaři si zde přijdou rozhodně na své. Jen ta zpáteční cesta byla nic moc a v autě jsme strávili kvůli hustému sněžení celý den.

63e0f4873e053obrazek.jpg

Pokud máte děti od osmi let výše, rozhodně vám doporučím návštěvu Náprstkova muzea asijských, afrických a amerických kultur, kde je výstava Cesta kolem světa za 80 dní a na ni navázaná tematická hra, na kterou máte přesně stanovený čas. Pořádně jsme se při ní zapotili, procestovali Egypt, Indii, Čínu, Singapur i Spojené státy americké a nakonec se stihli včas vrátit do Londýna. Byla to opravdu zábava!

A pak už následovala další nemoc, která opět přemohla mě i mladší dceru. Pevně doufám, že únor bude bez nudlí a horeček… Ani jedna z přečtených knih nebyla skvělá, ale ani propadák, ale možná mé hodnocení souvisí s náladou, která byla kvůli další nemoci nic moc. Naopak, oba seriály jsem si užila moc. Největší radost měsíce je ale bez debat pro mne výsledek prezidentských voleb... Tak zas za měsíc!

63e0f1fdce541obrazek.jpg

Julie, redaktorka

59fb27bfb14e1jui.jpg

Nachlazení, střevní chřipka, angína… Ani v novém roce školkových nemocí (které se umí vyřádit i na dospělácích) neubylo, a tak jsme se většinu měsíce kurýrovali. A rušili naplánovaný program. Ale něco jsme přece jen stihli. Například rozhlednu Špulku nebo kino. Konkrétně kreslenou pohádku pro děti - Zoubkovou vílu, která mě svou povahou teda dost vytáčela. Snad ještě víc než neustálé škemrání našich malých diváků o nějakou sladkost během promítání. Ale celkově se pohádka povedla.

Malé dobrodružství jsem s dětmi zažila i ve vlaku. Jezdíme jím svátečně, a tak nejsme žádní zkušení cestující. Namísto „couráku“ jsme proto během rychlého přesunu od autobusu omylem nastoupili do rychlíku, který v naší cílové destinaci samozřejmě ani nepřibrzdil. A tak jsme si nakonec zcela neplánovaně udělali výlet do centra Prahy. Vůbec nám to nevadilo, nebylo kam spěchat. A tak šlo o příjemné zpestření a další důvod k zasmání. PS: Hamburger a hranolky děti normálně v jídelníčku nemají, ale párkrát do roka se výjimka udělat musí.

Jak se blíží zápisy do prvních tříd, stále intenzivněji přemýšlíme, do jaké školy našeho předškoláka přihlásit. Neradi bychom, aby jeho zájem o vše nové semlel zastaralý školní dril. Že by to mohlo jít i jinak, jsem si zase o něco víc uvědomila při rozhovoru s mladou učitelkou Štěpánkou Cimlovou alias Štěkánkou. Týkal se hlavně domácích úkolů a přečíst si ho můžete už ve středu.

leden.jpg

Marta, editorka

Marta.jpg

Můj nový rok začal pořádnou kocovinou a následoval suchý leden. Řekla jsem si, že zkrátka moje tělo potřebuje detox. A co jsem pak dělala celý leden? Vždycky je pro mě neskutečně těžké si vzpomenout, co jsem dělala celý měsíc. Mám totiž pocit, že byly jen volby a zase volby… byla jsem ve fitku, v práci… a zase volby… a já sledovala všechny debaty do poslední a rozčilovala se u toho.

Ještě, že máme ty mobily, kde si vzpomínky uchováváme. A zrovna na představení mobilů jsem v lednu byla. Šlo o značku Infinix, která nedávno vstoupila na český trh. Jejich event. Se konal v Žižkovské věži, takže byl i s krásným výhledem.

FotofdsdJet.jpg

Také jsem v lednu stihla rovnou dva světelné parky, které jsou letos celou zimu v Praze. Tím prvním byl Lumina park, do kterého jsme měli na Žena-in dokonce i soutěž o vstupenky. Tam to bylo hezké, ale na můj vkus až moc maminek s kočárky na úzké cestičce a neposlušných dětí, které na vše lezly. Ten zážitek z poklidné procházky mezi světýlky to trochu kazilo. Ne, že by mi vadily děti a maminky s kočárky, ale spíše jich bylo až moc. Ostatně i fronta u vchodu tomu napovídala. Naštěstí jsem měla vstupenky koupené dopředu a mohla ji předběhnout.

Druhým takovým parkem je expozice nazvaná Světla vyprávějí, kterou najdete ve Žlutých lázních. Je dostupnější, snadno tam vystoupíte tramvají. Za mne byl tento park, ač menší, i hezčí. Líbilo se mi tu prostě víc! Navíc tam bylo méně lidí a člověk si mohl vše projít v klidu bez strkanic.

Také nesmím opomenou krásnou akci od francouzské značky Sisley Paris, kde byla představena nová řada parfémů. Bylo to moc hezké. V únoru jsem stihla také pár seriálů. Kromě Ginny a Georgia jsem viděla ještě Císařovnu o císařovně Sisi, obojí na Netflixu.

166716213-bbd3be.jpg
Foto: Netflix

Sledujte nás také na našem Instagramu @ZENA_IN.CZ.
Pokud vás zajímá, co nás bavilo předešlé měsíce, všechny články najdete kliknutím na #CO BAVILO REDAKCI.