6482fb52390acobrazek.png
Foto: Shutterstock

Vendula, šéfredaktorka

59fb278dd239ecb.jpg


Květen měl být měsíc lásky, ale zatím se spíš nesl ve znamení stresu. Ale i takové měsíce prostě jsou. Snažili jsme se ze všech sil, abychom kromě těch méně příjemných zážitků měli i ty pozitivní. Vyrazili jsme do Zemědělského muzea na dětské divadelní představení, kde se si náhodně zahrála i naše Matylda, a užili si muzeum zase po delší době. Na Svět knih mě tentokrát doprovodily obě dvě dcery a přiznávám, že bez nich by to bylo snazší, ale na druhou stranu mě moc bavilo je pozorovat, jak jsem na ně alespoň trochu přenesla nadšení pro knihy a čtení. Užili jsme si klidný víkend na chalupě a svezli se úplně poprvé novým autem. Snědli jsme tunu zmrzlin, protože konečně chvilkama svítilo i slunce. Největší zážitek května byl výlet s přáteli do Mutěnic a návštěva akce Otevřených sklepů Pod Dubňaskú Horú. Akce je pro mě výjimečná, protože moc víkendů v roce bez dětí netrávím a zároveň se zde ještě potkávám ze spolužačkou z vysoké a i po dvaceti letech si máme rozhodně co říct a je to prima. 

648333f33fc82image.png

V práci jsem mohla zažít mnoho fajn akcí. S kolegyněmi jsme ochutnávaly giny a málem jsme neodešly po svých, prohlédla jsem si v ALO diamonds nejvzácnější drahokam na světě s neopakovatelnou barvou mořské laguny z kolekce Magic Lagoon, byla jsem na otevření butiku Victoria´s Secret a dva týdny jsem se starala o stážistku Elišku, která se snažila naučit co nejvíce věcí a zažít redakční atmosféru.

thumbnail-IMG-0829-2.jpg
Víc než kdy jindy jsem četla a všechny tituly na fotce mohu jen doporučit. Možná jste zaznamenali návštěvu francouzského spisovatele Édouarda Louise, který vydal novou knihu Jak se stát jiným, kde řeší proměnu sama sebe a čtení je to velmi intimní. Útlá kniha od Kláry Vlasákové s názvem Těla je skvělou autentickou sondou do duše stárnoucí ženy a zároveň zobrazuje rozporuplný vztah mezi matkou a dcerou. Vraní oko od Michaely Klevisové jsem si dala na odpočinek a je to opět výborná detektivka. S Klárou a Sluncem jsem právě začala. Relativně nový román spisovatele Ishigura je zpovědí vyřazené robotky jménem Klára, nadané pokročilou umělou inteligencí i pozoruhodnými pozorovacími schopnostmi, jejímž úkolem je starat se o dospívající nemocnou dívku. Po dlouhé době sci-fi a opět moc čtivé a chytré.

6481ceddc0ce1blobid0.png

Pokud se vám líbil seriál Bridgertonovi, rozhodně doporučuji prequel seriálu s názvem Královna Šarlota: Příběh Bridgertonových.

Jsem zvědavá, co přinese měsíc červen!

Kateřina, redaktorka

IMG-8006.jpg

Jakmile se udělá hezky, většinu víkendů začínám s rodinou trávit na naší chatě u Karlštejna. Je to trochu únik z uspěchané Prahy a člověk se tam krásně zrelaxuje. Obecně s příchodem léta trávím víc a víc času v přírodě, takže můj měsíc byl plný procházek a odpočinku.

Unknown.jpg

Po pracovní stránce byl květen měsíc plný akcí, takže v tomto se o odpočinku mluvit nedá, ale nestěžuji si, baví mě to. Zacvičila jsem si jógu v novém studiu Souladronka, ochutnala nové kávové drinky s Lor ve Werichově vile, vyzpovídala moc milou Ivanu Jirešovou, degustovala s kolegyněmi Vendulou a Nelly zajímavé drinky s ginem a byla na otevíračce nového Victoria's Secret butiku ve Westfield Chodov. Moc jsem si užila i představení nových francouzských sprchových gelů od Le Petit Marseillais, které se konalo v zahradách Impact Hubu na Vinohradech. Víc takových akcí!

blobid0.jpg

Co se týká kulturních tipů, tentokrát mám jen dva. Přečetla jsem životopis Gabriely Koukalové – Jiná (asi jako poslední člověk) a trochu ezo knihu Čtyři dohody – Kniha moudrosti starých Toltéků od Dona Miguela Ruize. Z druhé knihy jsem trochu rozpačitá. Obsahuje fajn rady, ale už trochu obecně známé. Někteří čtenáři ji ale hodnotili skvěle, takže zájemce si jistě najde.

kouk.jpg

Nelly, redaktorka

ja-padouch.jpg

V pravidelných intervalech, zpravidla jednou za tři roky, dostanu chuť od základu změnit svůj účes. Nové vlasy, nová já, říkám si pokaždé. Nevyhnuly se mi tak vlasy rudé, vyholené do půlky hlavy či ofina, kterou jsem se jeden čas rozhodla sama upravovat (nedoporučuji). Když jsem tedy v prosinci minulého roku pocítila opět to známé nutkání, nelenila jsem a nechala si obarvit vlasy na blond. Tohle experimentální naladění mi ovšem pokaždé vydrží maximálně pár měsíců a poté se vždy ještě ráda vracím zpátky ke své přírodní hnědé, která má spíš odstín do myší šedé. Tímto zevrubným popisem jsem tedy chtěla říct, že jsem se nechala obarvit zpět na hnědou.

648325632a3cdja-blond-a-hneda.jpg

Na začátku měsíce jsem, jak už bylo dvakrát zmíněno výše, navštívila ochutnávku drinků s ginem a jako správný milovník ginů jsem tyto drinky degustovala pokaždé do dna. Následoval křest nové (a už druhé) knihy mojí oblíbené Karolíny Zoe Meixnerové s názvem Národní opruzení. Fiktivní detektivku s romantickou zápletkou z dob českého národního obrození nemohl pokřtít nikdo jiný než představitel Karla Havlíčka Borovského z minisérie Božena Václav Matějovský.

648325aa22ab9akce-ja.jpg

Velice speciálním zážitkem byla svatba našich kamarádů a také můj historicky první výlet do Olomouce. Olomouc je krásné kulturní město a my se právě tam rozhodli společně s přítelem oslavit naše výročí. Ačkoli jsem plánovala být na oslavě našich tří společných let hezká, sluníčko se mnou mělo jiné plány a sežehlo mě do ruda. Nevadí, alespoň jsem sladila svou novou rtěnku s nosem. V Olomouci jsme navštívili nádhernou zoo na Svatém kopečku, stálou expozici Muzea umění pojmenovanou Století relativity, která představuje umělecká díla 20. století, a nakonec jsme zavítali také do Long Story Short, kde jsme si pošmákli na brzkém obědě.

Olomouc.jpg

Rozečtené mám momentálně tři knihy a upřímně doufám, že vám o všech poreferuji příští měsíc. Vzhledem k tomu, že jsem nějakým záhadným způsobem zabředla do sledování reality show, nemohu vám doporučit ani žádný kloudný film. Ale běžte do kina na Strážce Galaxie: Volume 3.

Marta, editorka

Marta.jpg

Tento měsíc jsem započala na znovuotevření střechy na domě Radost, která má nové provozovatele a program nabitý zajímavými akcemi. Objevila jsem hezkou malou kavárnu v centru Prahy ve vnitrobloku na adrese Lázeňská 4, kde je krásné posezení a v létě se tam dá schovat do stínu.

Zúčastnila jsem se také několika zajímavých akcí, jako například představení kolekce H&M ve spolupráci s Muglerem nebo Mionetto party, kde oblíbená značka prosecca představila šátky, které uvedli na trh ve spolupráci se Silky Gang. Akce se konala v Monkey Baru, kam jsem se o pár dní později ještě vrátila na první narozeniny tohoto úžasného baru.

Pokud chcete ochutnat japonské nadýchané lívance, vyzkoušejte podnik Funwari na Žižkově. Já jsem více byla nadšená spíše z místních nápojů, ale ani lívance nejsou špatné. Jen trochu dražší. Co mě hodně štvalo, byl způsob podávání. V bistru se dá sedět, ale vše se servíruje v plastu nebo na papíru s jednorázovými příbory. V dnešní době velký krok zpátky.

FotoJetr.jpg

Tento měsíc byla také akce Open House Praha, kdy se veřejnosti otevřou různé domy a střechy, kam se můžete zdarma podívat. Dokonce byla na programu i jedna zahrada. Šlo o Uměleckou zahradu pod Nuselským mostem, která se pomalu postupně otevírá veřejnosti.  Nejvíce ze všech domů, kde jsem se byla podívat, mě uchvátil Petchkův palác a keramický salonek ve VFN Praha. Naopak mě zklamala střecha Domu módy, kde jsme mohli být asi tak 5 minut, možná ani to ne, a nestihli jsme se pořádně rozhlédnout. Skvělý byl ale výhled z paláce Adria, kde jsme naopak na střeše mohli strávit času, kolik jsme chtěli. Z modernějších budov jsem navštívila Centrum Bořislavka, které bylo také naprosto skvělým zážitkem.

Na konci měsíce jsem si pak poprvé byla vyzkoušela glamping. S kamarádkou jsme vyrazily do Boudy Budky, která se nachází kousek od Benešova. Více k tomu najdete na mém Instagramu v reels. Případně tam jsou i další tipy na zajímavá místa.

648320787b06ablobid0.jpg

Sledujte nás také na našem Instagramu @ZENA_IN.CZ.
Pokud vás zajímá, co nás bavilo předešlé měsíce, všechny články najdete kliknutím na #CO BAVILO REDAKCI.

Reklama