kve.jpg
Foto: Shutterstock

Vendula Kubalíková, zástupkyně šéfredaktora

59fb278dd239ecb.jpg

Květen byl jak na houpačce - počasím i náladou. Počasí mi moc radost nedělalo, zato ústup pandemie a rozvolňování ano. Přišla na mě navíc řada s očkováním a mám z toho dobrý pocit. Odnesla jsem si z Národního očkovacího centra včeličku i obdiv nad profesionalitou všech, kteří tam pracují. 

A jak vypadal náš květen? Vypravili jsme se opět do Zoo Praha, máme to zde moc rádi a bydlíme kousek od zahrady. Letos jsme si navíc pořídili rodinné roční vstupné, abychom zoologickou podpořili, takže minimálně jednou za měsíc přijdeme zvířátka zkontrolovat. 

Moc jsme si užili akci, kterou pořádalo Karlínské Spektrum (DDM Praha). Dobrodružná QR hra pro rodinné týmy šla po stopách Harryho Pottera, kterého naše starší dcera momentálně zbožňuje. Po načtení kódu jste si vyslechli legendu a část příběhu a po zodpovězení otázky se vám odkryl další kousek mapy, která vedla k začarované sově Hedvice, kterou bylo třeba zachránit. Nachodili jsme několik kilometrů a skvěle se bavili. Hedvika byla osvobozena, nebojte!

image0.jpgFoto: Vendula Kubalíková

A abychom to trochu vyvážili, po zoo a přírodě, vypravili jsme se i do Národní galerie. Udělaly jsme si se straší Františkou dívčí odpoledne, galerie, procházka parkem, malé nákupy. Bylo nám dobře a určitě to ještě zopakujeme. Osobně mám velkou radost, že byla prodloužena výstava Sluneční králové a taky bych ráda na Toyen. 

Po výletech a kultuře chybí sport! I na mě došlo a zase jsem obula běžecké boty. Sbírám po dlouhé pauze první kilometry. Někdy to hrozně bolí a někdy je to moc fajn. 

Na pracovní akci ALO diamonds jsem si vyzkoušela šperky za miliony a to vám byl pocit. 

Úplně na závěr vám doporučím knihu. Tohle město, tahle řeka od Martiny Leierové a vydané v Hostu je čtivý příběh jednoho domu a obyvatel v něm, kteří sice žijí své životy, ale zároveň svými rozhodnutími zasahují i do životů ostatních. 

Veronika Bulánková, redaktorka

Veronika.jpg

Musím se přiznat, že jsem si marně lámala hlavu, co napsat ke květnu. Ke konci měsíce jsem se vdala, a tak jsem se ze všech sil snažila se na poslední chvíli nenakazit. Ven jsem vycházela tedy jen v nezbytných případech a na procházky do přírody. Podmínky se naštěstí před svatbou trochu uvolnily, a tak mohla proběhnout, i když v omezeném režimu a bez restaurace. Tu nám totiž otevřeli až po svatbě. Celý den byl moc fajn a užili jsme si ho, i když strašně rychle utekl. Tolik příprav, tolik času a během pár hodin bylo po všem. Ale je to událost, na kterou budeme vzpomínat do konce života.

VaT-KutnaHora-2401.jpg
Foto: Tereza Španko

Julie Hájková, redaktorka

59fb27bfb14e1jui.jpg

Studený máj, v stodole ráj. Aspoň to mě utěšuje při vzpomínce na letošní květen. Chladné a deštivé počasí prospělo zahradě i louce, tak doufám, že cena sena letos opět o něco klesne. Naštěstí se i mezi tím nečasem objevilo pár slunných a relativně teplých dní, díky čemuž na naši budoucí úrodu ovoce opylovali nejen otužilí čmeláci, ale i včely. Takže se raduji třeba z den ode dne přibývajících meruněk. Jen kdyby mi malé stromky neokusovali zajíci a srnky.

Výletů jsme ovšem moc nezvládli, s výjimkou procházek okolím. Dokonce i výroční návštěva zámku Jemniště, kde jsme se s manželem před jedenácti lety brali, musela být odložena. To zase kvůli nachlazení, které postupně kosí všechny členy rodiny. I očkování proti Covidu-19 tak musí pár týdnů počkat. Tím více se upínám k červnu, kdy tohle peciválství snad už konečně prolomíme.

PS: Kdo ještě nečetl knihu Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše od doktora filozofie Johna Graye, nebo si ji jen chce připomenout, může si ji přehrát jako audio knihu ZDE. Není to sice žádná novinka, ale ušetří nejednu partnerskou hádku a nedorozumění. Navíc se u toho zasmějete.

kveten21.jpg
Foto: Julie Hájková

Karolína Waberová, redaktorka

karol.jpg

Těšila jsem se na hezké počasí, které bohužel stále nepřicházelo. I přes to, že mi byla neustále zima, protože jsem si teplé oblečení už uložila na další sezónu, jsem si květen užila. Mezi největší zážitky patří určitě pobyt na vylidněném zámku Lednice, kde jsem přímo v areálu díky mé kamarádce mohla být celý víkend. Zámek otevřený nebyl, takže ani do zahrad příliš lidí nechodilo. Měly jsme pocit, jako kdyby nám Lednice patřila. Samozřejmostí byl i výlet lodí k nedalekému minaretu z konce 18. století. Cestou jsem se dozvěděla, že asi před třemi lety místostarosta za SPD loboval za jeho zbourání, což jsem rozdýchávala ještě dlouho po tom.

jjjjjjj.jpg

Jako každý měsíc přidávám fotografie pejsků, protože je mám prostě ráda a dokážou mi zlepšit den. Tentokrát se „pejskem měsíce“ stal ten, který vypadá jako by dělal taxikáře.

kol.jpg

Marta Kratochvílová, editorka

Marta.jpg

Ani v květnu tomu nebylo jinak než v předchozích měsících. Snažila jsem se trávit volný čas chozením a pohybem. Zašla jsem do ZOO, do botanické zahrady, na pražskou vyhlídku Baba nebo na Petřín. Tak trochu jsem dělala i průvodce po památkách kamarádce ze Slovenska, která se nedávno přistěhovala do Prahy.

60ba1d0da36c3OI000299-1-.jpg

Nechyběla samozřejmě návštěva několika podniků, které se konečně otevřely. Mezi nimi byla například vinárna Bokovka, která má jedinečnou atmosféru. Dim Sum Spot, kde připravují výborné čínské knedlíčky. A na Andělu jsem zase okusila novou vietnamskou restauraci Old Hanoi, která sídlí hned vedle obchodního centra. Dala jsem si Bun Cha a moc mi chutnalo.

Jsem také ráda, že některé dny už to konečně venku vypadalo jako na jaře. Během května jsem si také moc užila kvetoucí stromy a pražské zahrady a parky. Miluji vůni šeříku a vistárie

tzt.jpg


Zajímavosti ze zákulisí redakce najdete také na našem Instagramu @ZENA_IN.CZ.
Pokud vás zajímá, co nás bavilo předešlé měsíce, všechny články najdete kliknutím na #CO BAVILO REDAKCI.

Reklama