6091482ece722obrazek.png
Foto: Shutterstock

Vendula Kubalíková, zástupkyně šéfredaktora

59fb278dd239ecb.jpg

V dubnu se u nás opět slaví. Na mé narozeniny manžel zařídil hlídání a užili jsme si klidnou procházku velikonoční Prahou jen ve dvou. Dokonce jsme se vydali na místo, kde jsme před 16 lety spolu začali chodit. Takové zážitky jsou pro mě víc než drahé dárky.

Další narozeniny slavila i naše mladší cácorka Matylda. Důležitě celý den vyhlížela dárky a dort. Dočkala se, byla nadšená a pro nás dospělé byla oslava trochu hořkosladká. Ve stejný den nás opustila babička. Bylo jí téměř 95 a naše okatá dcera byla jejím posledním pravnoučetem. Život ale musí jít dál.

6091a9d465098IMG-0355.jpg
Počasí bylo aprílové se vším všudy. Některé víkendy jsme vyráželi na výlety a jiné seděli doma „za kamnama“. Užili jsme si zoologickou zahradu a řeknu vám, že i přes týden tam bylo opravdu plno. Dokonce třikrát jsme se vydali do zahrady botanické, tam se rozhodně vypravte, až budete mít příležitost.

60913c591c58cobrazek.png

Ještě vás neochudím o svojí četbu a volné chvíle u seriálu, kterých moc není. Po dlouhé době jsem měla sílu číst a začala jsem zlehka. Nesbo je sázka na jistotu, která se vyplatí. A hrozně dlouho jsem nesáhla po sci-fi. Problém tří těles mi doporučil manžel, nemáme úplně stejný knižní vkus, ale o to zajímavější tenhle čínský vědeckofantastický román je. Trochu spolu bojujeme, ale myslím, že ho zdolám. Seriály Love Life i Letuška nezklamaly, ale ani nenadchly. Příjemný průměr, který mi zkrátil čas při vyplétání kočičího škrabadla. 

60927dddd735aimage.png
Mám radost, že starší Františka už chodí ob týden do školy. A nejen já. Těšila se snad víc než na Ježíška… Snad už se vše brzy vrátí do starých kolejí. Kéž by. A květen by mohl přidat se sluníčkem na síle. Prosím!

Veronika Bulánková, redaktorka

Veronika.jpg

Duben byl pro mě ve znamení velkého rozhodování ohledně svatby – nechat původní termín, přesunout? Nakonec jsme se rozhodli, že datum měnit nebudeme ani kvůli restrikcím a proběhne to v omezeném režimu. Vybírání obleku přes internet a následné vracení nepadnoucích kousků ale rozhodně nebyla žádná legrace. Dost mě stresuje i skutečnost, že se můžeme těsně před svatbou nakazit a všechno se bude muset rušit. No, držíme si všichni palce a z domova budeme v následujících dnech vylézat jen minimálně.

Dubnové počasí bylo skutečně aprílové a nevyzpytatelné, takže jsem toho venku nenachodila tolik co obvykle. Konečně jsme ale probudili ze zimního spánku cyklistická kola a vyrazili na menší výlet z centra Prahy do Klecan. To je úplně jiný svět. Po ruchu velkoměsta ani památky, připadala jsem si jako na vesnici. Byla to moc fajn projížďka, ale taky jsme docela vymrzli, protože ten den hodně foukalo.

obrazek.jpg

Ze seriálů mohu doporučit You na Netflixu. Možná ho znáte, protože to není úplně novinka, ale kdyby náhodou ne, jde o zajímavý příběh, ve kterém hraje roli stalking a posedlost. O vyhrocené a překvapivé momenty rozhodně není nouze. I když první série byla za mě jednoznačně lepší než ta druhá. O to zvědavější jsem na třetí, která by měla mít ještě letos premiéru. 

Julie Hájková, redaktorka

59fb27bfb14e1jui.jpg

Březen, za kamna vlezem, duben, ještě tam budem. Letos to tedy platilo bez nadsázky, a tak byla po většinu měsíce naším nejlepším přítelem krbová kamna. Na druhou stranu, člověku zase nebylo tak moc líto, že se skoro nikam nemůže. A tak jsme se chystali na Velikonoce. Pekli jsme jidáše, perníčky, barvili vajíčka, i když je nebylo komu rozdávat.

duben1.jpg

Svátky jsme strávili, tak jako jiné dny, opět na zahradě. Navštívil nás tam nejen velikonoční zajíček s čokoládovými vajíčky, ale také pěnkava. Nelétala, jen poskakovala. Odlovili jsme ji, než to udělá nějaká kočka, a zavolali vlašimským ochráncům přírody (ČSOP), co s ní. Vůbec by mě nenapadlo, že pro toho drobného ptáčka pojedou dvacet kilometrů, aby se o něho na své základně postarali. Klobouk dolů.

Ani o romantiku nebyla v dubnu nouze. Vdávala se mi kamarádka. Krásná nevěsta byla a mně i slza dojetí ukápla. Samozřejmě v uctivé vzdálenosti, protože na obřadu mohlo být jen patnáct osob. I tak jsem si to užila, mám tyhle rituály ráda. A která žena by si ráda nepřipomněla svůj den D.

duben2.jpg

Karolína Waberová, redaktorka

karol.jpg

V dubnu jsem si alespoň na chvíli připadala, že žijeme zase v normální době. Náladu mi zvednulo teplejší počasí, ale i zapůjčení elektromobilu. Dlouho jsem si chtěla vyzkoušet, jaké to je spoléhat se na elektřinu místo spalovacího motoru a už se těším až o své zkušenosti napíšu článek. Potom klasicky zvířátka, především tedy mláďata, kterých je všude plno. Maminka si pořídila hned dvě nová štěňata, což těžce nese náš ohař Artuš. Při kontrole v Thomayerově nemocnici jsem narazila na stádo muflonů, kteří tam chodí už desítky let z Krčského lesa. Pár metrů ode mě samice kojila mládě a vůbec jí moje přítomnost nevadila. Pak jsem se dozvěděla, že týden před tím mé kamarádce v areálu nemocnice dokonce porodila muflonice mládě pod autem. Jaro je zkrátka v plném proudu a já si tuhle transformaci náramně užívám.

180997912-1104979606676926-2827640673821596377-n.jpg174249192-1630987487096825-9096285946082028848-n.jpg

Marta Kratochvílová, editorka

Marta.jpg

Duben jsem začala piknikem s kamarádkami na Dívčích hradech v Praze, kde je jeden z nejkrásnějších výhledů na město. A teď nově jsou zde na velké pláni také koně Převalského, které sem pražská zoo přivezla během dubna.

Pak přišly Velikonoce. Pekli jsme mazanec, barvili vajíčka. Poprvé jsem také vyzkoušela tartaletky, které jsou skvělým pohoštěním pro návštěvy. Jsou jednoduché, vypadají hezky a jsou dobré. Od té doby jsem je pekla už třikrát na různé způsoby.

dsf.jpg

Během dubna nechyběly ani nejrůznější procházky, tentokrát jsme se kochali rozkvetlými stromy. Krásné jsou aleje magnolií na Výstavišti, obří magnolie ve Vojanových sadech nebo zahrada posetá sakurami u Trojského zámku. V plném květu byly během dubna i sady na petřínském kopci. Navštívila jsem také zahrady Pražského hradu, které se konečně opět otevřely veřejnosti.

dse.jpg

Pokochat se tak můžete zahradou u Letohrádku královny Anny a nevšedním výhledem odtud ke hradu. Další krásný výhled je pak vedle Míčovny Pražského hradu. Otevřená a zdarma přístupná je i zahrada Na Valech. Odtud je nádherný výhled na hlavní město! Podívat se ale můžete i do zahrad pod Pražským hradem. Doporučuji si krásná místa v Praze projít teď, když je hezky a ještě zde není přeplněno turisty. Bez nich má Praha totiž úplně jinou atmosféru.

dr.jpg
Zajímavosti ze zákulisí redakce najdete také na našem Instagramu @ZENA_IN.CZ.
Pokud vás zajímá, co nás bavilo předešlé měsíce, všechny články najdete kliknutím na #CO BAVILO REDAKCI.

Reklama