64a3f5db095ecobrazek.png
Foto: Shutterstock

Vendula, šéfredaktorka

59fb278dd239ecb.jpg


Červen byl pro mě v mnoha ohledech netypický a jiný než ostatní měsíce. Byla jsem totiž téměř víc času na cestách než doma. První můj výlet byl se starší dcerou Františkou. Řekly jsme si, že každý rok poznáme jedno z měst v České republice. Vloni to bylo Brno, letos jsme zajely do Olomouce a opět si to strašně užily. A vzaly jsme to dost sportovně, první den jsme nachodily přes 17 kilometrů a druhý jen o fous míň. Užily jsme si památky, botanickou zahradu, zoo, minigolf, vlastivědné muzeum, lezecký park i vyhlídky. Pevně doufám, že si tato naše dobrodružství bude Fany pamatovat a do nich chci investovat víc než do triček z módních řetězců. Pro mě byla návštěva Olomouce navíc velmi osobní, protože jsem zde studovala na univerzitě a odnesla jsem si odtud mnoho vzpomínek i první titul. 
obrazek.png
Další cesta na sebe nenechala dlouho čekat a několik dní jsem strávila v okolí Salzburska. O Salzburger Sportwelt jsem již psala v tomto článku a vyzkoušet všechny aktivity byla fuška, ale zároveň skvělé. Parta novinářů, která se na této pracovní cestě sešla, byla úžasná. 

A ještě jednu cestu jsem zažila. Okolí rakouského Dachsteinu a oblasti Salzkammergut má rozhodně co nabídnout. Opět si můžete vybrat, jestli vyrazíte pod vrcholky hor, nebo raději do krásného historického města Hallstatt. Ideálně zažijte obojí, stojí to za to. 

64a3d220dae0bblobid0.png

Ke konci měsíce toho cestování bylo až dost. Přišla únava z přejezdů a noční dohánění práce a také ze závěru školního a školkového roku, kdy se slavilo a sháněly drobnosti pro vyučující. Máme opět za sebou první rok školky a opět samé jedničky na vysvědčení. Druhý stupeň je před námi.  

S knihami jsem tentokrát moc kamarádka nebyla, vozila jsem je s sebou, ale téměř je neotevřela, ani lekce angličtiny jsem nestíhala. Jediné, co jsem zvládla a mohu vám doporučit byl americký seriál Tenkrát poprvé (Netflix). Hezké léto!

Kateřina, redaktorka

IMG-8006.jpg

Červen byl měsícem setkávání a také hodování a to nejen v soukromí, ale i v práci. S kolegyní Martou jsme totiž byli degustovat italská vína, která byla spárovaná s několikachodovým menu. Podruhé jsme spolu ochutnávaly letní menu v restauraci The Artisan a v soukromí jsem degustovala ještě jednou, tentokrát v Tančícím domě a ten výhled byl dechberoucí, miluji pohled na Prahu!

prvni.jpg

Každý rok vyrážíme s mojí holčičí partou do Poděbrad, kam nejezdíme jen kvůli kolonádě, ale i kvůli našim oblíbeným a tradičním místům, která nikdy nesmíme vynechat. Tentokrát nám úplně nevyšlo počasí a zažily jsme obrovský liják, ale my jsme to braly jako dobrodružství a zase něco nového do naší sbírky zážitků. Bylo to super a tenhle výlet jsem si v tomto měsíci zopakovala ještě jednou, protože tam, kde to máte rádi, byste měli trávit nejvíc času.

S rodinkou jsme si udělali letos první táborák a byli ve Vraňanech pro ty nejsladší jahody. Přiznám se, že samosběru jsme se nezúčastnili, ale za to jsme tři kila jahod zvládli sníst za dva dny.

64a3e956cd4b1blobid0.jpg

Taky jsem zažila skvělý den na lodi na Slapech s mým kapitánem a zúčastnila se pracovní akce, která také pro jednou nebyla moje, ale šla jsem jako doprovod. Součástí byla i noční projížďka lodí po Vltavě v centru Prahy, to jsem si moc užila. 

Co se týká dalších pracovních eventů, prohlédla jsem si novou kolekci zahradního nábytku od ASKA v krásných prostorách v samotném centru Prahy, omrkla brýlové obroučky v optice Alensa (brýle jsou moje srdcovka) a byla se podívat při příležitosti 150. výročí Mattoni v Karlových Varech, kde jsem ve vyhlášeném hotelu Pupp zažila stolování jako na císařském dvoře, včetně výborného oběda a prohlédla si muzeum v Kyselce. Byla jsem si i zacvičit jógu s Rossmanem za střeše OC Smíchov, což byl skvělý zážitek a prohlédla si letní kolekci bot a doplňků značky Deichmann. A měsíc jsme opět zakončily s kolegyní organizováním proměny čtenářky, na kterou se můžete podívat tady. Dopadla přímo skvěle!

treti.jpg

Nelly, redaktorka

ja-padouch.jpg

V červnu má nejvíce mých blízkých narozeniny, a tak se v průběhu měsíce střídala jedna oslava za druhou. Nedostatkem socializace jsem tedy tento měsíc rozhodně netrpěla. Společně s mou maminkou jsem na začátku června navštívila Jihlavu, sice pouze za účelem jídla a nákupů, ale vy se tam zajděte podívat třeba do zoo nebo alespoň na Bránu Matky boží, ať nejste takové ostudy jako my a máte z toho výletu taky nějaké to kulturní obohacení.

Abych se ale úplně nestranila kultuře, navštívila jsem tady, v Praze, dvě literární besedy. Jednu o Ladislavu Fuksovi a další o pražských hospodách, v nichž se tvořily dějiny. Literární dějiny. Obojí pod taktovkou Karolíny Meixnerové. Druhá beseda se konala na dvoře kavárny Bar/ák, a to v počasí víc než nepříznivém. I přes vydatnou spršku ale nakonec beseda dosáhla zdárného konce, bez zběsilého úprku posluchačů. Je vidět, že literatura lidi prostě spojuje.

V rámci pracovních radostí jsem tentokrát navštívila komorní tiskovou konferenci estetické kliniky Impera Beauty boutique, která představila svou novou řadu z Japonska.

Konečně jsem také přečetla knihu Národní opruzení a rozečetla knihu Kde jsi, když nejsi od Radky Třeštíkové, zasadila několik kytek a upekla Vatikánský chléb štěstí. 

cerven.jpg

Julie, redaktorka

julie.jpg

Letošní červen nebude měsícem, na který bych vzpomínala s láskou. Hned na jeho počátku jsme totiž měli autonehodu, v jejímž znamení se pak celý nesl. Já si zranila pravou ruku, takže jsem byla na několik týdnů vyražena z „provozu“ (a na sto procent nefunguji dodnes). A ještě hůř to odneslo naše auto, které je vyřazeno z provozu nadobro. Takže plno zařizování, papírování, dokazování… Jen proto, že slečna řidička, která nehodu zavinila, přehlédla, že je na vedlejší silnici. Přesto jsme po příjezdu z nemocnice slavili. To proto, že s námi jely i naše dvě děti, které vyvázly téměř bez jediného šrámu. Když tedy nepočítám šok z jízdy ve voze nárazem převráceném na bok. Díky bohu za bezpečné autosedačky a vysoké terénní auto! Nebýt toho, dcera by pár dní na to čtvrté narozeniny nejspíš neslavila. Lidi, jezděte s rozumem a opatrně, prosím.

Ale abych nebyla jen negativní, první letní měsíc přinesl i hezké události. Kromě již zmíněné oslavy si děti konečně užívaly školky. Syn byl poprvé na několik nocí mimo domov – na školce v přírodě. A zvládl to skvěle, na rozdíl od maminky plakal prý jen jeden večer.  A také se se školkou loučil, v září už jde do první třídy. Tak pevně doufám, že jeho nová paní učitelka bude stejně fajn, jako ty „školkové“. Tak hurá na prázdniny!

cerven23.jpg

Marta, editorka

Marta.jpg

Tento měsíc pro mne začal celkem zajímavě. Vyrazila jsem totiž na první press trip, který byl dál než na Slovensko. Teď nevím, jestli to vyznívá smutně nebo skvěle, ale už se nějak stalo rutinou, že jezdím po Česku nebo na Slovensko. Každopádně jsem moc ráda, že jsem mohla s CK Blue Style vyrazit omrknout novou destinaci Marsa Matrouh, která se nachází v Egyptě u Středozemního moře. Také se tomuhle místu říká egyptský Karibik, protože jsou tu nádherné pláže s čistým bílým pískem a čirá modrá voda. Byl to sice výlet jen na pět dní a celkem náročný, ale hodně jsem si to užila. Škoda toho, že nám první den pršelo. Zbytek pres stripu však bylo krásně. Podívali jsme se do města i do největší egyptské oázy Síwa. Největším zážitkem zde byla solná jezera a koupání v nich. Ale také jízda safari džípy po písečných dunách. Více jsem psala ve dvou předchozích článcích – jeden o celé destinaci, druhý podrobněji o Síwě.

FotoJertst.jpg

Další červnový týden jsem se zúčastnila premiéry filmu Vyproštění 2 s Chrisem Hemsworthem, kterou v Kině Lucerna uspořádal Netflix. Dorazil i režisér Sam Hargrave. Film se z části natáčel v Česku a pokud máte rádi pořádnou akci, určitě si ho pusťte. Scéna ve věznici v Mladé Boleslavi je epická.

Jelikož začíná léto, jsou ta i svatby. Já byla na jedné už v červnu, na další se pak chystám na konci září. Na téhle svatbě zrovna nepřálo moc počasí, pršelo několikrát za den a byla zima. Snad t příští bude vydařenější.

V létě je spousta zábavy a aktivit, a tak jsem byla moc ráda, když jsem mohla s přáteli vyrazit na venkovní koncert do Ledáren Braník. Byli jsme na Chinaski. A bylo to moc prima. Jen škoda, že bylo ten den zatím snad největší horko, jaké tohle léto bylo. Teklo z nás, ale i tak jsme si to užili.

FotoJetert-4-.jpg

Sledujte nás také na našem Instagramu @ZENA_IN.CZ.
Pokud vás zajímá, co nás bavilo předešlé měsíce, všechny články najdete kliknutím na #CO BAVILO REDAKCI.

Reklama