Vendula Kubalíková, zástupkyně šéfredaktora

59fb278dd239ecb.jpg

Z celého června si vybavím na první dobrou déšť a únavu, ale jistě se najde mnohem více zážitků. Začátkem měsíce jsme trošku změnili názor na distanční výuku a starší dceru po dvou týden do školy poslali. Stačil jeden telefonát paní ředitelce a Františka už utíkala nadšeně do školy, kde byla opravdu spokojená. Nám se vrátil do života trochu řád a odpadlo úmorné vypracovávání domácích úkolů.

Zmíněný déšť v úvodu asi není potřeba moc rozebírat. Pršelo kdykoli jsem se někam vydala. Nejlepší to bylo na dětském hřiště, kde jsme si daly sraz s kamarádka. Představte si pět žen a deset dětí hodinu pod stromem. Děti nadšené, matky jak zmoklé slepice. A takových zážitků se za červen nakupilo více. Malá Matylda si ale déšť užívá a starší sestra jí sekunduje. (Outfit, prosím, neřešte, nejdůležitější jsou totiž gumáky!)Tyl-blato.jpg

Manžel celý měsíc řešil dvě angíny po sobě a stále z nich není venku. Story bude pokračovat na podzim, kdy půjde na vyndání mandlí. Já si tedy užívala holčiček ještě o něco intenzivněji a přiznávám, že byly dny, kdy jsem padala únavou.

Z knižního koutku mohu doporučit výborné Praskliny od Kláry Vlasákové, nečekejte legraci, ale znepokojivé čtení plné tíživé atmosféry. A také jsem se konečně dostala ke knize Skoncovat s Eddym B. od Édouarda Louise, jež vyvolala ve Francii a nejen tam bouřlivou debatu.

5efdba2443512obrazek.png

Veronika Bulánková, redaktorka

Veronika.jpg

Tak červen pro mě byl o poznání veselejší než předchozí měsíce. Návrat do normálu byl pořád více a více znát. Odrazilo se i o na pracovních akcích, rozhovorech apod. Mým oblíbeným sportem se v průběhu tohoto měsíce stalo bruslení a často jsem s přáteli vyrážela na stezku pod pražským vrchem Vítkov. Jednou jsem byla i ve Stromovce, ale tam mi přišel povrch o poznání horší. Také jsem zjistila, že nejsou brusle jako brusle. Zatímco na svých starých jsem se neskutečně nadřela a ostatní jezdci se kolem mě jen míhali, na novějších je to o poznání snadnější a rychlejší.

V redakci jsme také uspořádaly tradiční bazárek s Prima zmrzlinou. Počasí nám přálo a jsme rády, že se vybraly peníze na hendikepovaná zvířátka. Ve druhé polovině měsíce jsem se také stihla zasnoubit a u této příležitosti mě přítel vzal na degustační večeři do michelinské restaurace Field šéfkuchaře Radka Kašpárka. Rozhodně to byl nezapomenutelný zážitek a všechno nám moc chutnalo.

zasnub.jpg

Julie Hájková, redaktorka

59fb27bfb14e1jui.jpg

Jen co byla zrušena povinnost nosit venku roušky, vydali jsme se do Farma Parku v Soběhrdech. Konečně tak můžeme naplno začít využívat permanentku koupenou začátkem roku. Máme to kousek a děti se tam vyřádí a pokochají zvířátky. To za bagry a náklaďáky nikam nemusí. U nás ve vsi začali budovat vodovod, takže jsou příkopy, kam jen se podíváte. Naši zahradu nevyjímaje. Rozkopali jsme si ji týden před velkou oslavou prvních narozenin naší holčičky. Jistě si dovedete představit, jakým nadšením mě to naplňovalo. Ale nešlo jinak.

5efc33d3d599azabava.jpg

Ono jsme celkově pro grilování vybrali (už před třemi měsíci) skvělé datum. Nejdeštivější den z celého června. Jestli platí, že někomu „prší štěstí“, jak se říká, pak se má proč radovat. A to jsem si ještě začátkem měsíce libovala, jak se těch bezmála 40 hostů rozptýlí po naší velké zahradě a nebudeme se všichni tísnit doma, jako tomu bývá při oslavách v únoru, kdy se narodil syn. Je vám asi jasné, jak to dopadlo. Hostit tolik lidí byl pořádný zápřah, ale naštěstí šlo o rodinu, takže každý přidal ruku k dílu. Bylo to moc fajn. Ale následující měsíc mám v plánu pořádnou regeneraci těla i ducha.

oslava.jpg

Karolína Waberová, redaktorka

karol.jpg

Červen je asi můj nejoblíbenější měsíc v roce. Za prvé mám narozeniny a za druhé se konečně začnou dít věci. Může se naplno jezdit kempovat do přírody, jen tak v tričku postávat večer na náměstí nebo zažít první koupačku. Všechno si už můžu odškrtnout. Z výletů doporučuji obec Žítková, která je proslavená Žítkovskými bohyněmi. Ve 13:00 tam začíná přednáška o tomto magickém místě. Kromě toho mi udělali radost rodiče, kteří sestře pořídili pejska – trpasličího jezevčíka. Je to super roztomilé stvoření, se kterým teď bude spousta zábavy.

5efb12fcb6babUntitled-collage-16-.jpg
Ze zážitků nesmím zapomenout zmínit redakční bazárek, který se stejně jako loni vyvedl a výtěžek jsme darovali ParaZoo. Hned ten týden jsem byla ve skvělé restauraci Deer v Praze na Starém městě. Zaměřují se na zvěřinu, ale ne klasickým českým způsobem. Vyváženou chuť podpořila kvalitní vína, napárovaná s každým chodem. Pokud chcete jedinečný gastro zážitek, určitě vřele doporučuji!

Untitled-collage-15-.jpg

Marta Kratochvílová, editorka

Marta.jpg

Tento měsíc jsem byla docela akční. Vyrazila jsme na spousty vycházek, poseděla s nejrůznějšími přáteli, rodinou a užila si občasné teplé počasí. Také na konci měsíce konečně po dvou měsících pustili mamku natrvalo domů z rehabilitačního centra, kde se zotavovala po mrtvici, za což jsem moc ráda.

5ef9d048b443arwqr.jpg

Jedním z nejlepších dnů v tomto měsíci bylo wellness, na které jsme vyrazily s kamarádkou. Užily jsme si parádní dvě hodiny v Relax Tiffanys Welness & Spa. S další kamarádkou jsem zase objevila zatím nejlepší milkshaky v Praze, které mají v James Dean Prague. Měla jsem karamel a byl naprosto skvělý!

dean.jpg

Hezký výlet jsem si udělala do Vlašimi, kde jsem v ParaZoo předala výtěžek z našeho redakčního bazárku. Byl to nevšední zážitek. Podívala jsem se i do klece roztomilé kuny lesní. Hned naproti je zámek Vlašim s krásnou zahradou, takže jsem ho nemohla jen tak přejít a neokouknout.

vlsim-zamek.jpg
Poprvé jsem navštívila Vrtbovskou zahradu na Malé Straně, která letos slaví 300 let. Praha bez turistů je báječná, a tak jsem se rozhodla, že některá místa, lépe prozkoumám. Příště se chytám na některou z mosteckých věží u Karlova mostu nebo na věž Staroměstské radnice, které jsou teď prázdné. Na Staroměstské radnici navíc o polovinu snížili vstupné. Byla jsem tam už dřív, ale miluji výhledy a chci si je užít bez návalu turistů.

OI000511.jpgPoslední víkend v měsíci jsem zakončila v pátek na terase hotelu Hilton (Cloud 9 Sky Bar & Lounge), kam jsme vyrazili na večerní drink a něco dobrého k tomu. Jídlo i dezerty byly skvělé a krásně naservírované. Opravdu pěkný zážitek. K pití jsme pak měli koktejl s názvem Pornstar Flamingo, který byl naservírovaný v obřím golden-rose plameňákovi (viz foto), ze kterého jsme si pití sami nalévali do skleniček. food.jpgS partou přátel jsme se podívali do Hřenska a vyšlápli si v tom obřím horku kopec k Pravčické bráně, kde bylo mimochodem opravdu hodně lidí. Nakonec jsem ještě večer stihla oslavu narozenin mé dobré kamarádky, která svou party kvůli koronavirové krizi přesunula z března až na červen.

fototo.jpg
 
Zajímavosti ze zákulisí redakce najdete také na našem Instagramu @ZENA_IN.CZ.
Pokud vás zajímá, co nás bavilo předešlé měsíce, všechny články najdete kliknutím na #CO BAVILO REDAKCI.

Reklama