Vendula Kubalíková, zástupkyně šéfredaktora

Rozpálený červen byl plný výzev. Přiznám se, že teplo miluju, ale s dvouměsíčním miminkem to nebylo vždy to pravé ořechové a některé dny jsme se ploužily od stínu k stínu. Nejlépe nám bylo na chalupě, ale ta je zase vzdálená dvě hodiny od Prahy a to znamená dlouhé cestování. Ale malá pohodářka, která se už směje na svět, vše zvládla s přehledem. Takže konec stěžování si.

Moc příjemné bylo koupání na Proboštských jezerech u Brandýsa nad Labem. Na paddelboardu jsme se vyblbli dospělí i děti. 
V práci mi udělaly radost kolegyně, že se pustily do organizovaní dobročinného bazárku. Letos jsem moc nepomohla, ale alespoň přispěla a koupila jedny kanárkově žluté šaty. I s kočárkem jsem zvládla milé pracovní setkání a představení novinek značky Astrid, které se konalo na Střeleckém ostrově. Jako studentka jsem tam kdysi trávila spoustu času, ale od té doby se ostrov hodně proměnil, je plný stánků a lehátek a myslím, že stojí za návštěvu. 

Poslední školní den se u nás slavilo. První vysvědčení mě moc dojalo. A vlastně byly hned dvě, jedno ještě z lidušky. A mladá slečna to oslavila na kávičce s ostatními dámičkami z 1. A. Prázdniny si zaslouží všechny!

Veronika Bulánková, redaktorka

Červen byl po všech stránkách příjemný. Tedy až na ty tropické teploty, které mě vážně ničí. Naštěstí už se ochladilo, což kvituji. I když mnozí na nižší teploty nadávají. Hodně jsem se v minulém měsíci soustředila na sportovní aktivitu. Redakční běžeckou výzvu jsme zakončily 19. června na T-Mobile Olympijském běhu, a protože se nám závodění zalíbilo, střihly jsme si o týden později ještě O2 Pražskou štafetu. Bylo asi 35 stupňů, na trati se mi chtělo zemřít, ale nakonec jsem doběhla do cíle, a ještě to byl můj nejrychlejší běh vůbec. Takže za mě palec nahoru.

Můj víkendový program se nesl v duchu rodinných oslav. Všechno se totiž tak nějak sešlo. Svátky, narozeniny, promoce. Takže nebyl čas na žádné výlety. S přítelem jsme nicméně zašli na Mattoni Koktejl Festival 2019 poslechnout si Tomáše Kluse, mou dávnou platonickou lásku. Na jeho koncertě jsem byla naposledy před několika lety a musím říct, že energie a zápal mu neubyly. Právě naopak. Trocha prostoru se našla i pro kulturní vyžití. Naskytla se nám příležitost navštívit muzikál Kvítek Mandragory s hity Heleny Vondráčkové. Bohužel se nám moc nelíbil a jediné světlé momenty nastaly ve chvíli, kdy se na pódiu objevil Richard Genzer.
 
V červnu jsem také snažila hodně číst. Zvládla jsem rovnou dvě detektivky, a to Noční lov a Temné hlubiny od Roberta Bryndzy. A musím říct, že mě série s vyšetřovatelkou Erikou Fosterovou baví čím dál tím víc.


Co set týče práce, předminulý týden patřil redakčnímu bazárku, při kterém jsme vybraly 5 000 korun na podporu ochotnického sdružení seniorek. Potkaly jsme spoustu fajn čtenářek a spořádaly X zmrzlin. Více si můžete přečíst ZDE.
 
Hodně mě zasáhl rozhovor s revizorkou. Zjistila jsem při něm, že i revizoři jsou jen lidé. A vy se na něj můžete těšit už tento pátek. 
 

Julie Hájková, redaktorka

Tak už je nás o jednoho víc. Tedy o jednu. V polovině června do naší rodiny přibyla malá slečna jménem Elena. Stejně jako její starší bráška přišla na svět v neděli, takže odpolední cesta do porodnice po D1 byla vcelku veselá. Při pohledu na kolony před námi jsme se už sázeli, jestli se narodí u Mirošovic, nebo až u Průhonic. Ano, jeli jsme tak trochu na poslední chvíli. Naštěstí vše dobře dopadlo a my na místo určení dojeli ještě 2 v 1.

Teď se doma pomalu sžíváme a občas je náročné skloubit vše dohromady. O to víc po probdělých nocích. Ale věřím v lepší zítřky! :-)

A na to, že se nám v polovině června narodilo miminko, stihli jsme také dost výletů. Třeba na Konopiště nebo do Českého Šternberka.

Karolína Waberová, redaktorka

Když jsem se koukla do galerie, měla jsem pocit, že se toho zase tak moc nedělo. Jenže ono to bylo tím, že mi na Metronome festivalu mobil upadl a roztříštil se mu celý display. A tak mě přirozeně nebavilo fotit, protože mi skoro při každém sáhnutí zůstal mikro střípek v ruce. No nakonec to dobře dopadlo a display mám nový.


Jinak jsem byla s kamarádkou v Luhačovicích na festivalu Luhovaný Vincent. Ještě více než program se mi líbil rekreační areál, kde se čas zastavil v sedmdesátých letech, kdy proběhly poslední přístavby. Navštívit můžete klub Domino, kde se setkávala lázeňská smetánka nebo památku Sluneční lázně, kterou postavil v roce 1903 nejvýznamnější slovenský architekt Dušan Jurkovič. Vše více popíšu v článku, který vyjde v pondělí 15. 7.


Nejpodstatnějším okamžikem celého června bylo, že jsem udělala státnice. Na sponze jsem byla trochu ve stresu, protože jsem měla projev za celou fakultu, ale vlastně to bylo moc fajn. Rodiče i prarodiče byli dojatí a od toho takové okamžiky jsou.

Marta Kratochvílová, editorka

Červen byl docela pestrý. Konečně začalo být pořádné teplo! I když, někdy až moc. Většinu času jsem strávila s přáteli. Se spolubydlící jsme zašly do kina na Muže v černém. Bylo to jiné, než ti předchozí, ale bavilo nás to. Také jsem se podívala do bílinské stáčírny léčivých vod, o které jsem psala článek. Je to moc hezké místo.
 
Poprvé jsem se zúčastnila Avon pochodu. Byl pořádný pařák, avšak příjemná atmosféra. Divila jsem se, že šlo pochod tolik lidí. Věděla jsem, že má tato akce velkou účast, ale když to člověk vidí naživo, zdá se mu daleko větší.

V druhé polovině června jsem s kamarádkou Káťou, kterou znám od školky, zašla do wellness. Měly jsme pro sebe celou vířivku a pak jsme si nechaly udělat hodinovou thajskou masáž nohou. Káťa říkala, že jí to bolelo a bylo to nepříjemné. Mně to ale přišlo senzační. Zkrátka, každému je příjemné něco jiného.
 
Červen byl plný zajímavých akcí. Pro mne však tou nejlepší byla neděle 23. Po dlouhé době jsem vyrazila na výlet s rodiči. Byli jsme v Roudnici nad Labem na Memorial Air Show 2019. Zrovna vyšlo celkem příjemné počasí. I když jsme čtyři a půl hodiny stáli, což bylo poměrně únavné, moc jsme si to užili.

Konec měsíce se nesl ve znamení charitativního bazárku, který jsme s kolegyněmi uspořádaly na našem dvorku v redakci. Setkání s lidmi, kteří dorazili, byla velmi příjemná. Bazárek se vydařil a dorazilo více lidí, než jsme čekaly. Tímto chci všem zúčastněným vyjádřit svůj dík.
 
Ale aby vše nevypadalo tak růžově, stala se v červnu i jedna smutná událost. Zmizel nám kocour. Doufám, že se jen někde zatoulal za kočkami a vrátí se. Jak to kocouři někdy dělají. Byl to takový dárek z nebe, když nám před rokem umřela 21letá kočka a měsíc poté se nám na zahradě objevil Tomík, vyhublé mourovaté kotě, které si u nás našlo domov. A ještě nám později domů dovedl další dva nalezence z ulice.

Klára Křížová, obchodní ředitelka

Červen byl pro mne ve znamení tepla a začátku léta, které miluju! Hodně teplé dny mě nabily energií, mám ráda, když nosím lehké šaty, jím jahody nebo třešně a těším se, jak se vykoupu v řece. Díky počasí jsem také nafoukla paddleboard a spolu s mým náctiletým synem jsme si ho moc užili. V červnu jsme se také s kolegyněmi účastnily dvou běžeckých závodů a testovaly jsme oblečení Kari Traa, což se nám moc líbilo. I když bylo velké horko a běželo se přiměřeně teplotním podmínkám, byl to super zážitek! Těším se, až poběžíme zase příště!

Také jsem jeden víkend strávila na kolech v moravské vesnici Šardice, v oblasti, které se říká „Moravské Toskánsko“, bylo to úchvatné! Zvlněná krajina, krásně zbarvená pole a taky jízda na kole v totálním nekončícím lijáku. Teplý déšť nás úplně promočil, takže nebyl důvod se někde před ním schovat. Připadala jsem si jako v dětství, když jsme si v dešti hráli a měli jsme z lijáku radost. Jedinou obavu jsem měla z protečeného mobilního telefonu, to, že je vodotěsný jsem se dozvěděla až v penzionu, kdy jsem si sušila věci. Takže to byl vlastně pohodový výlet.

Největší radost mi ale udělal můj bratr, který mne požádal, abych ho odvezla do alkoholické léčebny, kde ho přijali na léčbu. Pokud ve svém okolí máte někoho, kdo je závislý a není ve vaší moci mu pomoci, nemáte na jeho chování žádný vliv, jistě víte, jak moc těžké to je. Doufám, že léčbu vydrží a k něčemu to bude. Prozatím to vypadá nadějně, protože spolupracuje. 
Zajímavosti ze zákulisí redakce najdete také na našem Instagramu @ZENA_IN.CZ
Pokud vás zajímá, co nás bavilo předešlé měsíce, tak všechny články najdete kliknutím na #CO BAVILO REDAKCI

Reklama