bra.jpg
Foto: Shutterstock

Vendula Kubalíková, zástupkyně šéfredaktora

59fb278dd239ecb.jpg

Březen i duben jsou u nás měsíce, kdy stále něco slavíme. Dcery Františka i Matylda oslavily svoje svátky a radovaly se z malých dárků. Ta starší navíc měla deváté narozeniny. Nějak to nechápu, jak je možné, že máme doma už takhle velkou holku. Ještě jednou tak dlouho a bude plnoletá. Přitom já nemám pocit, že bych takhle rychle stárla. Tyhle paradoxy…6065d0e46872dobrazek.png

Přes týden nás odpoledne potkáte na hřištích nebo na procházkách v blízkém okolí bydliště, o víkendech se většinou osmělíme povyrazit. Jedna naše cesta vedla do centra a procházka po Karlově mostu byla krásná. A překvapivě zde bylo minimum lidí. Zato třeba Letenské sady vypadaly podobně jako náplavka, bylo mi z těch všech lidí bez respirátorů úzko a brzy jsme ujížděli domů. Tak strašně bych si přála, aby se život vrátil do normálních kolejí. Už kvůli našim dětem…

6065d3266f4a1obrazek.png

Moc mě bavil irský seriál Normální lidi. Seriál sleduje vztah mezi Marianne a Connellem od středoškolských studií až po vysokoškolské roky a je plný hledání, nacházení a ztrácení. Rozhodně stojí za zhlédnutí. A z knih zmíním klasiku v podobě Čaroděje ze země Oz, kterou čteme s Františkou na dobrou noc.

Na závěr bych ráda poděkovala jaru, že už přišlo a přineslo s sebou slunce a zelenou trávu a plno kytek. Jak já mám tohle období ráda.

Veronika Bulánková, redaktorka

Veronika.jpg

Je za námi další měsíc a já nemůžu uvěřit, že nám život tak rychle protéká mezi prsty. V pandemické době je tohle uvědomění ještě větší, než kdy dřív. Dny ubíhají ve zvláštním stereotypu, jeden jako druhý, že už mám místy problém rozlišit, jestli je všední den nebo víkend. S tím měla kdysi problém moje babička po nástupu do důchodu. Jasně, o víkendu se tolik nepracuje, ale přeci. Je fajn, že se prodlužují dny a alespoň na konci března se trochu zlepšilo počasí. Hodně jsem chodila na procházky, ale jen tam, kam dojdu pěšky, takže pořád opakuju stejné trasy. Do uší si ale pouštím podcast Opravdové zločiny, který vypráví ty nejhorší příběhy vrahů a vražedkyň. Z vyprávění mě mrazí, a když jdu prázdnou ulicí, tak se přistihnu, že mám tendenci ohlížet se přes rameno, jestli mě někdo nesleduje.

IMG-3566.jpg

Mými terapeutickými chvilkami je skládání puzzle s panoramatickým obrázkem večerní Prahy. Mají 2000 dílků a všechny vypadají skoro stejně, takže to jde dost ztěžka a dost pomalu. Ale já do dám. Na skládání jsem si pořídila speciální kobereček s nafukovacím válcem, díky kterému se dají už složené kousky zarolovat a nezabírají tak tolik místa. Výsledek sice není stoprocentní a po rozbalení se musejí dát některé kousky na své místo, ale je to určitě dobrá pomůcka.

puzzle.jpg

Julie Hájková, redaktorka

59fb27bfb14e1jui.jpg

První jarní měsíc jsme kvůli lockdownu strávili vesměs v „domácím vězení“, asi jako většina ostatních. I když… Jak jsem zjistila, byla jsem pro mnoho lidí až zbytečně poctivá, tak nevím. Na zahradě jsme si užívali už skoro letních, ale občas i vyloženě zimních radovánek. Taková velikonoční výzdoba ze sněhu, to je celkem zábava. Oslavili jsme také moje narozeniny a dceřin svátek. Bez nejbližší rodiny. Divné, jak po tom roce člověk otupí a začíná si na „mimořádný stav“ zvykat, ač nerad.

Co mi v poslední době zvedlo náladu, to byla například audiokniha Pravda. Ivan Trojan je v hlavní roli této komedie Floriana Zellera naprosto dokonalý. A vážně se zasmějete.

1617177201462.jpg

Karolína Waberová, redaktorka

karol.jpg

V březnu mi největší radost dělaly rostliny všeho druhu. Dostala jsem novou knížku Herbář od Kateřiny Winterové i se semínky Culina Botanica. Se sázením jsem neměla žádnou zkušenost, ale díky přehledné tabulce v knize jsem rychle zjistila, jaká semínka potřebují přes noc namočit, jaká se musí nechat vyklíčit a jaká můžu rovnou vyset. Březen byl k mému štěstí ideální pro výsev téměř všech odrůd, takže jsem ihned začala. Byl to příjemný den.

kolaz2.jpg

Dříve jsem každý rok chodila u nás na vesnici s maminkou sbírat medvědí česnek. Opatrně jsme ustřihly několik listů a doma je jedly s tvarohem. Tradici nám přerušila pandemie, ale také fakt, že se k „našemu“ plácku na jaře hrnou davy lidí, kteří se k vzácnému česneku chovají strašně. Proto jsem trochu zapátrala na internetu a zjistila jsem, že existuje i jiná varianta vzdáleného příbuzného česneku. Česnek podivný je takový plevel, který je naopak dobré trochu protrhat. Našla jsem ho a k večeři jsem z něj uvařila gnocchi se smetanovou omáčkou, slaninovými chipsy a parmezánem.

kolaz.jpg

I moje domácí flóra se začíná probouzet. Po přesazení téměř všech rostlin, začaly některé zběsile růst do všech světových stran. Třeba listy monstery teď rostou i z jejího kořene.
Pochutnala jsem si i na španělských jahodách, které normálně nekupuju a čekám až na ty české. Při pohledu nešlo odolat a byly výborné!

Marta Kratochvílová, editorka

Marta.jpg

Tento měsíc jsem nepřestala objevovat hezká místa na procházku v Praze. Za mne nejkrásnější výhled na Prahu je z Dívčích hradů (návrší Děvín). Hezký je i hned kousek vedle, z Pavího vrchu. Prozkoumala jsem i Chuchelský háj, kde je krásný a docela velký zookoutek a dětské hřiště. Takže rozhodně doporučuji na procházku s dětmi.

fotot.jpg

Nechybělo ani nějaké to pečení, vaření anebo vyrábění velikonočních dekorací. Kamarádka mě naučila skvělý veganský RAW dort, který je naprosto snadný a moc dobrý. Alespoň můžeme mlsat zdravě. Přikládám také tip na italskou cukrárnu Dolce Mente na VInohradech, kde mají nádhernou jarní výzdobu.

effeee.jpg

Stejně jako většina ostatních jsem také zkoukla nějaké pěkné seriály. Na HBO GO to byla Letuška, na Netflixu zase F1: Drive To Survive, které mě po letech opět přilákalo zpátky k Formuli 1, kterou jsem sledovala dříve dlouhé roky poměrně dost aktivně. Tento dokument rozhodně doporučuji. Je skvěle natočený.

Dalším tipem na seriál je Delhi Crime. Jde o indický seriál na Netflixu, natočený podle skutečné události. Ukazuje zákulisí vyšetřování brutálního trestného činu, který šokoval celý svět. Hromadné znásilnění mladé dívky vedlo až ke změně zákonů o sexuálním napadení.

485c8182-8081-4b59-b426-6add0586cfb4.jpg
 Foto: Netflix / Courtesy Netflix

Zajímavosti ze zákulisí redakce najdete také na našem Instagramu @ZENA_IN.CZ.
Pokud vás zajímá, co nás bavilo předešlé měsíce, všechny články najdete kliknutím na #CO BAVILO REDAKCI.

Reklama