pop.jpg

Módní hodinky představil legendární Gianni Versace. Italský návrhář vytvořil návrhy, které si zachovaly jeho vrozenou eleganci, ale odmítl univerzálnost ve prospěch osobitosti jednotlivých hodinek. Postupem času si získávaly stále větší oblibu. A dnes trh dobývají stále originálnější, inovativní návrhy. Za zmínku stojí dva z nich - Michael Kors a Cluse. Tyto dvě prosperující značky si již získaly náležité uznání módní komunity a uživatelů módních hodinek.

Móda - elegantní dámské hodinky
Ačkoli byly dříve spojovány s nižší kvalitou a zjednodušeným designem, dnes se na ně takové označení vůbec nevztahuje. A nejznámější světoví návrháři, jako je Michael Kors, to dokazují. Stylové náramkové hodinky Michael Kors jsou vyrobeny z kubických zirkonů, keramiky, perleti, krystalů a tvrdých kovů. Existuje skutečně mnoho stylů a kombinací materiálů.

Cluse - minimalistická povrchová úprava
Nizozemskému výrobci hodinek Cluse, který je na trhu teprve krátce, se podařilo vytvořit kolekci minimalistických hodinek. Jemně zdobené výrobky této značky jsou ideální pro ty, kteří mají rádi módní doplňky bez technologických vymožeností.
Cluse je o jednoduchosti, která jde ruku v ruce s kvalitním řemeslným zpracováním. V rozsáhlé nabídce nizozemské značky najdeme hodinky v tmavších odstínech modré, béžové, černé, stříbrné a zelené. Tyto barevné kombinace se většinou dobře hodí k minimalistickým každodenním outfitům. Hodinky Cluse decentně doplňují oblečení, a proto jsou dokonalým doplňkem pro každodenní jednoduché nošení.

Michael Kors - Americká elegance
Michael Kors vyrábí oblíbené módní hodinky. Tato značka získala za své návrhy řadu ocenění na mezinárodních soutěžích. Společnost vždy uměla překvapit odvážně barevnými výtvory. To ovšem neznamená, že značka nikdy nenavrhla nic tlumeného (viz například šaty, které nosila Michelle Obamová).

Při vytváření dámských módních hodinek jim Michael Kors často dodává prvky technologické extravagance. Například hlavní ciferník je často doplněn třemi menšími ciferníky. Zajímavý design jim však neubírá na funkčnosti. Americká elegance a odvážné barevné palety jsou pro návrháře charakteristické. Věděli jste ale, že Michael Kors nabízí i tlumené hodinky pro formálnější události? Ačkoli se v kolekci nachází i jednoduché dámské hodinky, nabídka značky je určena spíše dámám, které se nebojí netradičního stylu.

pop1.jpg

Na co se zaměřit při výběru módních hodinek?
Nejdůležitější je uvědomit si, že se s hodinkami, které navrhl Michael Kors, Cluse nebo kdokoli jiný, budete cítit dobře. Je to poměrně jednoduchá rada, ale zároveň ta nejpodstatnější - bez ní na všem ostatním příliš nezáleží. Platí to zejména vzhledem k tomu, že hodinky budete nosit denně.

Velmi důležité jsou také materiály použité k výrobě konkrétního modelu. Ne všechny hodinky vypadají ve skutečnosti stejně jako na obrázku. Stříbro může zčernat, keramické prvky se mohou rozbít a krystaly vypadají nejlépe při jasném, ale mírně rozptýleném osvětlení. Značky uvedené v článku - Michael Kors a Cluse - jsou zárukou kvalitních materiálů. Je však třeba mít na paměti, že i známí návrháři někdy na kvalitě šetří. Proto si před koupí hodinek přečtěte recenze ostatních zákazníků.

Každodenní vzhled nemusí být nudný!
Při výběru módních hodinek pro každodenní nošení je třeba stále brát v úvahu kvalitu zpracování, použité materiály, styl a hodnotu samotné značky jako záruku stylistického úspěchu. Například hodinky Micheal Kors nabízejí odvážnější barvy a čerpají inspiraci z tech-artového stylu. Příznivce minimalismu naopak více zaujmou výrobky značky Cluse.