erss.jpg
Foto: Profimedia

Když se Harry Styles na červeném koberci Grammy objevil v duhovém overalu s harlekýnem navrženém francouzskou módní značkou EgonLab, nespustily z něj objektivy fotoaparátů zrak. Jeho barevný overal byl posetý krystaly Swarovski, díky nimž se celý při chůzi třpytil. Na odiv dal zpěvák také svá tetování motýlů a ptáků.

U Harryho to však není nic výjimečného, že vyrazí do společnosti v něčem takovém. Svými nekonvenčními overaly je známý. Tento konkrétní však poukazuje na to, co je nyní populární jako módní styl zvaný clowncore.

FotoJeesct.jpg
Foto: Profimedia

Jak název napovídá, clowncore – který nedávno ovládl sociální sítě – zahrnuje vše klaunské od velkých bot a dětských motivů po overaly, pruhy, protichůdné potisky všech možných druhů, velké límce, barevné punčocháče. A nevyhýbá se ani klaunskému make-upu. Na TikToku má hashtag #clowncore už přes 198 milionů zhlédnutí a přidávají se další a další lidé, kteří módní trend ztělesňují různými způsoby.

Tato módní estetika se však neomezuje pouze na sociální sítě. Pronikla i na přehlídková mola. Ve svých kolekcích pro podzim 2021 se promítla i v návrzích několika značek včetně Dioru, Undercoveru, Ricka Owense a Nanushky. Givenchy a Saint Sintra zase předvedli klaunské vzory, textury a barvy v jarních kolekcích 2022.

FotowerJet-1-.jpg
Foto: Profimedia

Zdroj: Autorka článku, TikTok, Daily Mail

Reklama