Česká internetová jednička se připojuje k oslavám 25 let působení Člověka v tísni kampaní #pomahameruzne. Pod tímto hashtagem poukazuje na šíři aktivit největší tuzemské humanitární organizace. Vedle toho je cílem připomenout, že pomoc v jakékoli podobě je přirozenou součástí života každého z nás. Kampaň proto vyzývá lidi, aby prostřednictvím svého Instagramu ukázali, jak pomáhají oni sami.

„Člověk v tísni slaví letos čtvrtstoletí od svého založení. Těch 25 let pro nás znamená především 18 000 000 lidských životů, do kterých jsme mohli vstoupit a naší prací je posunout k lepšímu. Pomáháme všude, kde je třeba, v Česku i ve světě. Naše výročí je oslavou všech, kteří pomáhají druhým a věří, že i zdánlivě malá pomoc má smysl. Děkujeme všem, kteří jsou štědří ke svému okolí, a zveme vás také na oslavy v sobotu 24. 6. na Rohanském ostrově, který se v rámci festivalu United Islands na den promění na ostrov Štědrosti,“ říká Tomáš Vyhnálek z Člověka v tísni.

člověk v tísni

Kampaň, tvoří dvě na sebe navazující části, spoty a bannerová kampaň s microsite pomahameruzne.cz.

Jak Člověk v tísni v ČR pomáhá?

  • Doučuje děti z chudých a sociálně ohrožených rodin a připravuje v předškolních klubech ty nejmenší z nich na školní docházku
  • Provozuje nízkoprahové kluby, kde mohou děti a teenageři smysluplně trávit čas
  • Organizuje semináře a kurzy pro učitele, a tak jim pomáhá lépe učit
  • Pořádá soutěž Hledá se LEADr., jejímž cílem je najít mladé lidi, kteří mění naši společnost k lepšímu
  • Vzdělává mladé lidi pomocí dokumentárních filmů v rámci projektu Jeden svět na školách
  • Uděluje ocenění Gratias Tibi mladým lidem za občanské aktivity, které pozitivně ovlivňují život jejich okolí

 

Reklama