Děkujeme za další názor na dnešní téma, který nám poslala čtenářka s nickem Dadma.

Na úvod přeji všem příjemný den.

Člověk není nikdy dospělý a tak si hrajeme celý život. Některé "hry" se během života mění a některé nás provázejí od našeho dětství, přes dětství našich dětí i vnoučat. I psaní tohoto příspěvku je pro mne zábava, hra. Je pravda že hry se mění a každá generace s vývojem techniky si hraje jinak.

Já jsem narozena v roce 1951 a moje hry se odehrávaly většinou venku s kamarády. Ze školy domů rychle napsat úkoly a hurá ven. S děvčaty jsme si hrály s panenkami, jezdily jsme na kole, hrály různé míčové hry  a nebo jen tak "lumpačily" a večer nás naše maminky svolávaly domů, ale moc se nám nechtělo. A když byla zima tak jsme chodily sáňkovat na kopec, bruslit na rybník a nebo jsme hodně četly. Já tedy ano.Televize byla vzácná a i když jsme ji měli, vysílání pro děti bylo v neděli. Vzpomínám na podzim, když se rozvážely ke každému domu brambory na uskladnění  a my je venku přebírali, než se daly do sklepa. Tu vůni cítím dodnes.

Moje děti narozené v 70-tých letech ještě chodily ven s kamarády a dokonce i četly, ale již více sledovaly televizi. Byly více organizované, chodily do různých zájmových kroužků. Dcera chodila zpívat a syn se zajímal o techniku. Tenkrát byla velká nabídka ze školy i z Domu dětí a mládeže( dříve pionýrů). A bylo to zadarmo.

Můj vnuk se narodil V 90-tých letech, s dětmi moc venku nelítal, protože kolem paneláku nebylo kde. Ze strany školy zájmových kroužků bylo méně. Takže jako dítě byl většinu času doma a nebo chodil s námi. Čtení moc nedal, většinou četl komiksy. Nyní studuje průmyslovou školu a pořád sedí před počítačem a nebo kouká na televizi. Občas zajde s klukama na diskotéku. Ale v dnešní době, musíme být rádi, že se učí, nepije nekouří a nefetuje.

Když mu řeknu: "proč nejdete s klukama někam ven", tak  mi řekne: "babi my si pokecáme přes internet nebo si napíšeme SMS". Nevím, jestli si dnešní děti ještě hrají?

Dadma

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Je to asi individuální. Některé čtenářky píší, že si jejich děti hrají stejně jako on, když byly malé. Jiné se zase shodují s vámi, že si děti už moc nehrají a tráví svůj volný čas u počítače.

 

 

Reklama