Tuto zkušenost učinila čtenářka Bokul na prvním rande se svým budoucím manželem. Ten den totiž vůbec nestíhala, přišla pozdě a rovnou z práce, kde se zdržela kvůli vedení...

Čtenářka Bokul udělala na budoucího manžela dojem, i když na rande dorazila bez líčení.


Milé čtenářky, milí čtenáři, vážená redakce.

Dnešní téma vnímám jako velice pozitivní - vrací mi milé vzpomínky s příjemnou energii. Ráda bych dnes vzpomenula především na první rande s mým manželem. 

Našel si mě na internetové seznamce, kam jsem moc nechodila. Ale osud tomu asi chtěl a já jsem našla tu jeho zprávičku. Tehdy jsem mu odepsala, že v podstatě odpovím, slušně, komukoli. A způsob jak jsem mu odpověděla ho zřejmě zaujal. Psali jsme si víc a víc. Já byla v té době odkázána především na internet v univerzitní knihovně, kam jsem docházela už jako pracující.

Ač jsme spolu vedli nějaký čas konverzaci přes internet, do osobního setkání se mi moc nechtělo. Ten „chlapec“ mne moc nelákal. Kuřák, o třináct let starší než já - to prostě nejde. Nechtěla jsem kuřáka, a po první zkušenosti ani staršího chlapa. Jenže on mě chtěl poznat. Stále plánoval osobní setkání. Přes pracovní týden jsme to k sobě měli 100 kilometrů - a to jsme byli v jednom kraji, o víkendu nás pak dělila poloviční vzdálenost.

Na Silvestra mi psal mejlíka, že mě prostě musí vidět, protože mu kamarádi říkali, že loví holuba na střeše a kdo ví, zda vůbec existuju atd. Tento mail bohužel v poště nemám a ani on ne. Každopádně krátce po tom emailu jsme se poprvé na vlastní oči viděli. Bylo to v den, kdy svátek slaví Diana. Jel za mnou 100 kilometrů a cestu zvládnul bez problémů. Jak jsem ale zvládla první chvíle já?

Kolegyně v práci mne přesvědčovaly, že bych se měla namalovat... Neudělala jsem to. Ani další rady ohledně vylepší vzhledu jsem nedbala. Příliš jsem se tím nestresovala, vždyť je to jen schůzka a vůbec... Co si od toho slibuju? V ten den za mnou do laboratoře vyrazil šéf a to v dost nevhodnou dobu - ostatně jako obvykle. Zavolal si mě společně s druhým šéfem a nutně jsme něco museli řešit a já už měla být před fabrikou na parkovišti. Můj statečný chlapec to ale zvládnul a počkal si na mě. V představách to vidím jako dnes, když vystupuje z auta a jde mi naproti, líbá mi ruku...

Odpustil mi můj o 30 minut zpožděný příchod - prý, hlavně že jsem dorazila. Já se hodně styděla, ale nebýt mé drzosti, byla by ta schůzka zdržena mnohem víc.

Toho večera jsem již další polibek či pusu nedostala. Provedla jsem ho po městě, objevili jsme kavárnu, která ještě neměla oficiálně otevřeno a strávili jsme tam několik pěkných hodin. Když jsem ho navigovala z města ven, dokonale jsem ho okouzlila moji orientační schopností, díky tomu, že mě na slovo poslechnul vyjel z města bez problému.

Já jsem usínala s pocitem, že jsme se asi viděli naposledy. Při odjezdu mi přišel trochu přetažený, možná nervózní z cesty, co měl před sebou. Můj kamarád, spoluplavec mi posílal už docela nepěkné SMS jak to, že se neozývám, že měl starost, zda se mi něco nestalo. A věřte mi nebo ne, já toho odpoledne i večera neměla čas číst SMSky a odpovídat na ně. Kamarád byl přesvědčen, dodnes nevím na základě čeho, že jsem se s oním mužem viděla naposledy. Ale spletl se. Vídávali jsme se častěji a častěji. A jedno krásného dne jsme se vzali.

Pokud bych si to dovolila zpětně zbilancovat, myslím si, že člověk je schopen udělat na druhého dojem i bez make-upu a dokonalého líčení. Důležité je být sama sebou a to jsem tehdy byla. Měla jsem na sobě svetr - žádné trendy oblečení, prostě kousek, který jsem normálně nosila. Můj muž mě viděl několikrát v životě namalovanou a vždy mu to bere dech. Ale na prvním ani druhém rande ani na spoustě dalších jsem já tuto taktiku nevolila.

Ačkoli se manželovi nezměnil rok narození, tak jsem jeho věk přijala a vzala si ho. Toho kouření se vzdal a já jsem za to ráda. První, ale do značné míry i to druhé a mnohá další rande jsou pro mne nezapomenutelná. Tu a tam na ně společně vzpomene - třeba když si společně s našim dítkem uděláme výlet do města, kde jsme se poprvé seznámili.

Krásný den přeje,
Bokul

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 16.7.2013: Příprava na rande

Geneze tohoto tématu je zajímavá. Kamarádka Radka mi vyprávěla, jak se chystala na jedno rande. Kterak se šminkovala, vyčesávala si vlasy, trhala obočí, zkrátka na sobě vytvořila hotové sochařské dílo, aby pak rande skončilo katastrofou. A tak mě napadlo téma: Příprava na první rande.

Pak mi Klárka v práci řekla, že příprava na rande je obecně zajímavé téma a nemusí jít jen o první.

No a když jsem dával do kupy Radčin příběh (ten si můžete přečíst v dnešním vydání), došlo mi, že pointa je hlavně v trapasu, který se stal. A tak mi k dnešnímu tématu pište své příběhy o tom...

  • Jak jste se chystala na své (první, nebo jiné důležité) rande a jak to nakonec dopadlo?

Příběhy mi zasílejte do redakčního e-mailu:

Za svůj příspěvek můžete získat hezký dárek, totiž hru Kama Poker od Albi. Tedy pokud ho pošlete do uzávěrky tématu 16.7.2013, 15.00 hodin a bude uveřejněn v novinkách magazínu.

poker

Reklama