Zdravím všechny dámy velikosti S, M, L, X, XL a XXL!

Knížek a novinových plátků, jak být ta nej... štíhlejší jsem přečetla nespočet. Z výšky 170 centimetrů, z níž se dívám na tento svět, mám 58 kilogramů. K tomu připočtěte čtyři životní nesmazatelné křížky na krku.

Skóre, které vychází, mě uspokojuje, ale zároveň se sebou svádím vnitřní boj.

Ačkoliv matematika nebyla nikdy mojí silnou stránkou, udělala jsem si jakýsi výpočet. Ráno si dopřeji plnou porci snídaně tím způsobem, že z jednoho rohlíku udělám dva. Na talíř si dám dvě namazané půlky, a už po první mám pocit sytosti. Netrápím se. Talíř odložím a dám si kávu a k ní sladkou maličkost. Klidně si čokoládovou tyčinku nechám na třikrát, ale vím, že jsem si dala to, co jsem chtěla, a neošidila svoji chuť.

Oběd jím raději z malého talířku. Oči jsou při pohledu na jídlo spokojené, a moje bříško následovně jakbysmet.

Večeře je podobná obědu, ale pozor. Končí ještě před večerníčkem, před sedmnáctou hodinou. Po té následuje jakési moje vnitřní zpytování duše u večerního čaje. Většinou se tak děje poté, co se postavím na váhu a zjistím, jak na tom jsem.

Druhý den je ten samý, co před tím. Pouze se snažím jíst pomaleji, abych se více unavila, a pocit sytosti přišel dřív než bude talíř prázdný.

Z jediného z čeho si nedělám zbytečné vrásky je složení potravin. Mám ráda všechno, od každého si dám trochu. Jak trochu škvarků, tak papriky, čokolády i ryby.

Zastávám takovou svoji filozofii. Člověk je jednou na tomto světě a měl by žít se vším, co k životu patří. Už dítě, když se narodí, ví, ačkoliv nic neví, že je to jídlo. A dopřát si všechny chutě a vůně, protože nic neškodí, pokud známe míru.

Umřít a nevědět, jak život chutnal, to raději vážit, když už to jinak nejde, víc. Moje babička (malá, silnější) vždycky říkávala: ,,No a co, tak jsme tlustý, hlavně že jsme se dobře najedly." A žije dodnes. A dokonce se raduje i z pravnoučat.

Pro dnešek se loučí s Ženami-in všech velikostí
Ema K.


Nádherný příspěvek.

Děkuji :).

Jaké jsou Vaše stravovací návyky, milé ženy-in? Omezujete se? Nebo jíte, na co máte chuť? Nebo naopak nemůžete přibrat, i když byste chtěly? Podělte se s námi o své zkušenosti na redakce@zena-in.cz!

Reklama